Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Çocuk Piyano Kursu

Çocuklar İçin Piyano Eğitimi Nasıl Olmalı, Kurs Seçerken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Çocukları için en doğrusunu isteyen ebeveynler piyano kursu konusunda kafa karışıklığı yaşayabiliyor. En iyi çocuk piyano kursu nasıl olmalı, neler konusunda dikkatli olunmalı, bu soruların yanıtını bilmek ve tercihi bu yönde yapmak gerçekten önemli. En iyi çocuk piyano kursları hakkında tüm detaylara bu yazıda sizin için değineceğiz. 

Çocuklar için piyano kursu arayışında olan aileler en doğru tercihi yapmak için nelere dikkat etmeleri gerektiğini merak ediyor. Çünkü birçok kişi veya kurumun piyano eğitimi verdiğini biliyoruz. Çocuklar için piyano dersi veren herkese güvenilmeli mi? Her kurum en iyi çocuk piyano kursu eğitimini verebiliyor mu? Bu soruların cevabı ne yazık ki koca bir “hayır”! Birçok kurum, eğitim kalitesi açısından en iyi çocuk piyano kursu olmayabilir. Peki, en iyi çocuk piyano kursları nasıl anlaşılır, neye göre belirlenir?

En iyi piyano kursu seçeneklerini belirlerken temel olarak dikkat etmeniz gerekenler kurumun MEB onaylı olup olmaması, eğitim sertifikası verip vermemesi, eğitim kadrosunun niteliği, çocuk gelişimine sunduğu katkılar, çocuklar için piyano eğitimi verebilecek deneyime sahip olup olmaması gibi kriterlerdir. Gelin bu kriterlere bir de detaylarıyla değinelim!

Kurumun Çocuk Piyano Eğitimi Deneyimi

Çocuğunuz için en iyi çocuk piyano kursu eğitimini arıyorsanız seçeceğiniz kurumun kaç yıldır aktif olarak çocuklara eğitim verdiğine dikkat etmelisiniz. Ayrıca daha önce piyano eğitimi almış olup piyano kursu tavsiye edenler, bu kurumların ne kadar süredir piyano eğitimleri verdiğini sorgulamanız gerektiğini de söylüyorlar. Çocuğunuz için gerçekten kaliteli, ilgili ve paranızın boşa gitmeyeceği bir piyano eğitimi hayal ediyorsanız seçeceğiniz kurumun deneyimini göz ardı etmeyin. 

Kurumun Milli Eğitim Bakanlığı Ruhsatı

Tabii ki en iyi çocuk piyano kursları yasal olanlardır. Belki de en başta bu maddeyi saymalıyız. Çünkü MEB ruhsatı bulunmayan kurumlar eğitim kurumu olamazlar. Çocuklar için piyano kursu ararken MEB ruhsatı olmayan kurumlardan uzak durmalısınız. Böylece çocuğunuzun gerçek bir eğitim kurumundan piyano eğitimleri almasını sağlayabilirsiniz. Aksi takdirde çocuğunuz yasal olmayan, merdiven altı denilen kurumlarda piyano eğitimi almak durumunda kalır. Böylece gelişimine katkı sağlamak yerine ona zarar vermiş olabilirsiniz. Öyleyse en iyi çocuk piyano kursu kesinlikle yasal zorunlulukları karşılamalı, diyebiliriz. 

Çocuklar İçin Özel Kazanımlar – MEB Piyano Kursu

Çocuğunuzun hem yeni bir deneyim kazanmasını hem de kendisini her anlamda geliştirmesini istiyorsanız birçok kazanımı bir arada sunan piyano eğitimi programlarını tercih etmelisiniz. Çocuklar için piyano dersi verirken kazanımlarını da göz önünde bulundurabilen kurslar, yaşa ve seviyeye yönelik programlar geliştirirler. MEB onaylı sertifika programları bu amaçla düzenlendiğinden, en iyi çocuk piyano kursu da MEB onaylı piyano sertifikası verir. 

Sanat Akademi’den MEB onaylı çocuk piyano sertifikası alınabiliyor. Böylece çocuğunuz aldığı eğitimi belgeleyebiliyor, profesyonel çalışmalarda sertifikasını kullanabiliyor. Aynı zamanda gelişimine yönelik edindiği kazanımlarla yaşına uygun, geliştirici bir piyano eğitimi almış oluyor. Yani piyano çalmayı öğrenmenin yanında bilişsel, sosyal, işitsel yeteneklerini de aynı anda geliştiriyor.

Eğitim Kadrosunun Niteliği

Çocuğunuzun herhangi bir eğitim kurumundan ya da istediğiniz bir hocadan piyano eğitimi almasını sağlayabilirsiniz; fakat en iyi çocuk piyano kursu arayışındaysanız seçici olmanız gerekiyor. En iyi çocuk piyano kursu seçerken nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda kafa karışıklığı yaşıyorsanız eğitim veren kadronun niteliğine dikkat etmeniz gerektiğini de söylemeliyiz. İyi eğitimli, deneyimli ve pedagojik formasyonu bulunan piyano eğitimlerinden nitelikli dersler talep etmelisiniz. Çocuklar için piyano kursu seçiminizde önemli kriterlerinizden biri de bu olsun. Kadrosu kötü kurslardan uzak durmaya çalışın.

Çocuklar İçin Piyano Dersi Özenle Hazırlanmalı!

Geleceğimiz çocuklarımız için en iyi eğitimin hedeflenmesi gerekiyor. Bu yüzden piyano eğitimi gibi önemli bir kavramın da doğru eğitim kurumlarında verilmesi önem arz ediyor. Çocuklarınızın piyano teknikleri konusunda deneyim kazanmaları ve kendilerini sınırsızca geliştirebilmeleri için en iyi çocuk piyano kursları ile bir araya gelmelerini sağlamalısınız. 

MEB ruhsatlı, nitelikli ve donanımlı eğitim kadrosuna sahip, eğitim içeriği yeterli ve kaliteli programlarla oluşturulan çocuk piyano kursu eğitimleri için Sanat Akademi’nin 15 yıllık tecrübesinden yararlanabilir, aile ortamı gibi sıcak ve samimi bir ortamda çocuklarınızın piyanoyla haşır neşir olmasını, sanata ilgi ve sevgi beslemesini sağlayabilirsiniz.

[widget-188]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44