Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Ücretsiz Çocuk Piyano Kursu Olur Mu?

Çocuklar İçin Ücretsiz Piyano Kursları Tercih Edilmeli Mi?

Çocuklar için piyano kursları, ailelerin son dönemde yöneldiği eğitimlerin başında geliyor. Ancak çocuk piyano kurslarının yüksek fiyatları bu ailelerin bazılarını zorlayabiliyor. Ücretsiz çocuk piyano kursu arayışına giren bazı aileler böyle kursların olup olmadığını, eğitim kalitelerinin nasıl olabileceğini merak ediyor. Biz de bu konuya biraz açıklık getirelim istiyoruz. 

Çocuk piyano kursu eğitimleri, çocukların hem kas hem de bilişsel beceriler yönünden gelişmelerine, sosyalleşmelerine ve özgüven gelişimi göstermelerine katkı sağlıyor. Birçok kazanıma olanak tanıyan çocuk piyano kursu ücretsiz oluyor mu olmuyor mu, illa yüksek ücretler ödemek mi gerekiyor diye sorgulanmadan edilmiyor. Ancak eğitimin niteliği, beklentileri karşılama kapasitesi ve yeterliliği ücretsiz çocuk piyano kursları olsa bile ne kadar tercih edilebilir olacağını tartışmaya açık bir hale getiriyor.

Ücretsiz Çocuk Piyano Kursları Nerelerde Var?

Ücretsiz çocuk piyano kursu olur mu sorusunun net bir cevabını arayan aileler için belirtmemiz gerekirse ilçe belediyeleri, İSMEK gibi merkezler, halk eğitim merkezleri, çocuk eğitim dernekleri ücretsiz çocuk piyano dersi verebiliyor. Ücretsiz çocuk piyano kursları için aileler bu kursları tercih edebilirler. Yalnız bunun için çocukların hafta içi belirli saatlerde bu kurslarda bulunması gerekir. Çocukların okul dışındaki saatlerine ayarlanamayan bu kurslardan bazı çocuklar yararlanamayabilir.  

Ücretsiz Çocuk Piyano Dersi Neden Talep Edilir?

Anneler ve babalar çocuk piyano kursları sayesinde çocuklarının çok fazla kazanım elde edeceğini bilirler. Küçük yaşlarda alınan piyano eğitimlerinin çocuk zekasını geliştirdiğini, bilişsel becerileri artırdığını, küçük kas becerilerini, el ve göz koordinasyonunu sağladığını bilmeyen yoktur. Fakat bazı ailelerin maddi gücü çocuk piyano kursu eğitimi almaya yetmeyebilir. Çocuk piyano dersleri lüks eğitim gibi görülebilir ve hatta çocuklar pratik yapabilecekleri piyano enstrümanına erişemeyebilirler. Bu gibi durumlarda aileler ücretsiz çocuk piyano kursu veya en azından ucuz piyano kursu arayışına girebilirler. 

Çocuk Piyano Kursu Yararları ve Ücretsiz Kursların Yetersizliği

Çocuk piyano kursu yararlarını ve ücretsiz çocuk piyano kursu eğitiminin neden yetersiz olabileceğini birlikte ele aldığımızda, ücretsiz kurs eğitimlerinin nasıl yetersiz kaldığını daha iyi anlayabiliriz. Öyleyse çocuk piyano kursları yararlarını ve ücretsiz olmalarının olumsuz yanlarını şu şekilde sıralayabiliriz:

  • Çocuk piyano eğitiminin yararı-1: Çocuk piyano eğitimi, çocuğun her yönden gelişimini artırır. Tabii bunun için her çocuğun piyano başına eşit zamanlar boyunca geçebilmesi ve bol bol pratik yapması gerekir. 

Ama: Ücretsiz çocuk piyano kursu eğitimlerinde her çocuk piyano enstrümanı ile yeteri kadar pratik yapma imkanı bulamaz. 

  • Çocuk piyano eğitiminin yararı-2: Piyano eğitimi alan çocuklarda belirgin seviyelerde özgüven artışı meydana gelir. 

Ama: Çocuk piyano kursu ücretsiz olduğunda yeterli eğitim verilemez. Böylece çocuklar öğrendiklerini pekiştiremedikleri gibi, bildiklerini de çok kolay unuturlar ve yetersiz hissedebilirler.

  • Çocuk piyano eğitiminin yararı-3: Çocuklar piyano eğitimleri sayesinde keyifli vakit geçirirler. 

Ama: Ücretsiz çocuk piyano kursu eğitimleri hızlı ve yüzeysel bilgilerle işlenen kısa süreli dersleri içerebilir. 

Ücretsiz çocuk piyano kursları durumu olmayan ailelerin kurtarıcısı gibi görülse de aslında verilen eğitimler fazlasıyla yetersiz kalabiliyor. İmkanı olanların ya da bütçe ayırabilenlerin ucuz piyano kursu arayışına girmeleri, ücretsiz çocuk piyano kursu eğitimlerine göre daha mantıklı bir seçim olabilir.

Çocuğunuzun Geleceği İçin Yararlı Bir Hamle Yapın!

Çocuk piyano kursu ücretsiz olduğunda beraberinde getirdiği sorunlar nedeniyle yarardan çok zarara neden olabilir. Çocuğunuzun sağlıklı bir piyano eğitimi alması için bir miktar birikim yapmanız gerekebilir. Yine de çok pahalı olmayan, uygun çocuk piyano kursları bulabilirsiniz. Bu kurslardan alınan çocuk piyanı dersleri ile MEB ruhsatlı, güvenilir bir kurumdan eğitim almış olursunuz, kullanılan enstrümanlar kaliteli ve yeterlidir, eğitim programı kapsamlıdır, eğitmenler profesyoneldir ve çocukların yapmaları gereken pratikler yeterli olarak düzenlenmiştir. 

Ücretsiz çocuk piyano dersi yerine çocuğunuz için iyi bir piyano eğitimi istiyorsanız Sanat Akademi’nin kaliteli MEB onaylı çocuk piyano derslerinden yararlanabilirsiniz. Ayrıntılı bilgi için eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, aklınızdaki soruları yöneltebilirsiniz.  

[widget-188]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44