Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

4 Yaş Doğum Günü Partisi – Unutamayacağı Bir Sürprize Ne Dersiniz?

Çocuğunuzun Doğum Gününü Hayalindeki Gibi Hazırlayın…

Son yıllarda anne ve babalar çocuklarının doğum günlerini konsept partilerle kutluyorlar. Hem doğum günlerinin yorucu işleriyle uğraşmamak hem de çocuklarının hayalini kurduğu doğum gününü gerçekleştirmek için organizasyon firmalarıyla anlaşıyorlar. Doğum günü organizasyon firmaları da süslemeden pastaya, yarışmalardan gösterilere kadar farklı hizmetleriyle ailelere bu özel gün için yardımcı oluyorlar. 

Doğum günü çocuğunun yaşı ise bu partilerin en önemli unsuru oluyor. Çünkü 1 yaşındaki çocuk ile 10 yaşındaki çocuk için aynı doğum günü konsepti hazırlanmıyor. Bu nedenle her yaş için özel organizasyon yapmak gerekiyor. 4 yaş çocuğu için düzenlenecek bir doğum gününden bahsedersek; artık bebeklik dönemini geçen ve çevresinin farkında olan çocuğunuz için beğenileri ve ilgi alanlarına göre bir doğum günü organize etmeniz gerekiyor. Bu yazımızda sizlere birkaç öneride bulunacağız…

4 Yaş Doğum Günü Partisinde Neler Yapabilirsiniz? 4 Yaş Doğum Günü Fikirleri

4 yaş doğum günü partisi için fikir arıyorsanız ilk olarak doğum günü mekan kiralama hizmetlerinden yararlanmanızı tavsiye edebiliriz. Doğum günü mekanları sizlere dekor, süsleme, yeme içme başta olmak üzere çocuğunuzun doğum günü için istediğiniz her şeyi sunacaktır. Çocuklarınızın arkadaşları ve misafirlerinizle daha rahat ilgileneceğiniz, doğum günü sonunda evinizi toplama derdiyle uğraşmayacağınız bir doğum günü gerçekleştirmenizi sağlayacaktır. 

4 yaş doğum günü partisi için çocuğunuzun hoşlandığı ya da hoşlanabileceği etkinlikler talep edebilirsiniz. Çünkü 4 yaş çocukları hayal gücü gelişmiş, arkadaşlarıyla yaratıcı oyunlar oynayabilen, çizgi film ve anime karakterleriyle kendini özleştirebilen çocuklardır. Bu nedenle hem oyun oynayabilecekleri hem de yeni bilgiler edinebilecekleri aktiviteler yaptırabilirsiniz. Bunlardan en önemlileri: 

 • Dans ve jimnastik

 • Tiyatro ve yaratıcı drama çalışmaları

 • Müzik ve resim

 • Bilim ve fen çalışmaları

 • Kil, seramik ve sanat etkinlikleri

 • Mutfak ve yaşam atölyeleri

 • Yarışmalar

 • Palyaço ve sihirbaz şovları

 • Animatör gösterileri

 • Karikatüristlerle çizim 

 • Kukla ve tahta bacak gösterileri

4 yaş doğum günü partisi için dans pratikleri yaptırarak çocuklarınızın bedenlerini keşfetmelerini sağlayabilirsiniz. Bunun yanında yaratıcı drama çalışmaları ile empati kurmayı öğrenen çocuklarınız duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade edebilirler. Müzik ve resim etkinlikleriyle de sanatsal bakış açısı kazanırlar. Yani bir doğum günü partisinden daha fazlasını yapmış olurusunuz.

4 Yaş Doğum Günü Konseptleri – Kız ve Erkek Çocuklarına Özel Konseptler

4 yaş doğum günü konsepti olarak aklınızda bir fikir var ama emin olamıyorsanız birkaç öneride bulunalım. 4 yaş çocuğu doğum günü konsepti kız ve erkek çocukları için farklı olacaktır. Kız çocuklarının ilgi alanları ile erkek çocukların beğenileri bir değildir. Bu nedenle doğum günü organizasyonlarınızı çocuğunuzun hoşlanacağı alanlara yönelik planlamalısınız.

Kız çocukları Barbie bebeklerden ve prenseslerden hoşlanırlar. Elsa gibi animasyon karakterlerine özenirler. Pembe ve kırmızı tonlar ilgilerini çeker. 

4 yaş doğum günü konsepti kız çocuklar için önerilerimiz;  

 • Prenses Temalı Doğum Günü Partisi

 • Denizkızı Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Şirinler Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Kırmızı Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Minnie Mouse Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Masha ve Koca Ayı Konseptli Doğum Günü Partisi

Erkek çocuklar ise arabaları ve süper güçleri olan animasyon karakterlerini beğenirler. Kendilerini Marvel karakterlerinin yerine koyar, dünyayı kurtarırlar. Bu nedenle onların doğum günü konseptleri hayallerinin tam karşılığı olmalıdır. 

4 yaş doğum günü konsepti erkek çocuk için önerilerimiz; 

 • Spiderman Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Superman Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Korsan Konseptli Doğum Günü Partisi

 • İnşaat Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Formula 1 Konseptli Doğum Günü Partisi

4 yaş doğum günü konsepti olarak farklı fikirleriniz varsa kiralayacağınız doğum günü mekanı ile paylaşabilir, tamamen çocuğunuza özel bir doğum günü hazırlayabilirsiniz. Klasiklerin dışına çıkarak yaratıcı dekor ve süslemeler isteyebilir, kostüm kiralayabilir, animatör ekiplerinden yararlanabilirsiniz. 

Doğum Günü İçin Mekan Kiralama Fiyatları – Sizin Yerinize Her Şey Düşünülüyor! 

4 yaş doğum günü için mekan kiralama fiyatları araştırıyor ve bütçenize uygun bir seçenekten yararlanmak istiyorsanız ucuz fiyat veren yerlere dikkat etmenizi söyleyebiliriz. İnternette doğum günü mekan kiralama fiyatları 199 TL’den bile başlıyor. Hayal kırıklığı yaşamak istemiyorsanız bütçenizi yüksek tutmanızda yarar var. 

4 yaş doğum günü partisi için mekan kiralamak istiyorsanız referanslarından emin olduğunuz ve müşteri yorumları olumlu olan yerleri tercih etmelisiniz. 4 yaş doğum günü için mekan kiralama fiyatları içerisinde elektrik ve su giderlerinin de olmasına dikkat etmeli, sözleşme yapmalısınız. Mekanla sadece süsleme ve dekor için değil pasta, ikramlar, müzik, otopark, oyun ve yarışmalar dahil olacak şekilde anlaşmalısınız. Böylece çocuklarınızın mutlu olacağı bir doğum günü partisi organize etmiş olursunuz. 

4 yaş doğum günü fikirleri ve 4 yaş doğum günü partisi konseptleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz…

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44