Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

14 Yaş Doğum Günü Partisi – Güzel Bir Doğum Günü Organizasyonuna Ne Dersiniz?

14 Yaş Doğum Günü Fikirleri – Sıradan Doğum Günü Kutlamalarını Bir Kenara Bırakın!

Çocuğunuzun 14 yaş doğum günü konseptini sanırım bu yıl siz belirlemiyorsunuz. Evet, aslında bu büyüdüğünün ve çocukluktan çıkıp genç olmaya başladığının en büyük kanıtı. Muhtemelen artık evde yapılan doğum günü partilerine de karşı çıkıyor. Doğum günü için mekan kiralansın, değişik konseptler bulunsun, bir sürü hediye alınsın istiyor.

O halde birlikte çocuğunuzun tam da istediği gibi bir 14 yaş doğum günü konsepti belirleyebiliriz… İlk olarak 14 yaş doğum günü için mekanı ve 14 yaş doğum günü organizasyonu için gerekenleri konuşalım. Mükemmel bir 14 yaş doğum günü partisi için bize ne lazım ve ne kadar bir bütçe ayırmamız gerekiyor?

14 Yaş Doğum Günü Organizasyonu İçin İlk Adım: Doğru Mekan Seçimi!

Çocuğunuzun evde doğum günü kutlama yaşını çoktan geçtiğini söylemiştik. Bu yüzden doğum günü için mekan kiralama hizmeti veren yerleri inceleyerek başlayalım. Önce neler beklediğimizi belirleyelim. İlk olarak güzel bir salonun olmazsa olmazlarını belirleyelim:

 • Lüks bir dekorasyon,

 • Son teknoloji ses sistemi, bilgisayar, televizyon ve mikrofon,

 • Karşılama ve ikram servisi,

 • Ücretsiz otopark,

 • Dinlenme alanı, kafe, bahçe,

 • Merkezi konum,

 • Yüksek tavanlar ve kusursuz aydınlatma.

Mekanı belirledikten sonra ikinci aşamada mekanın içine yani 14 yaş doğum günü konseptine gelelim. Bu noktada çocuğunuzun hayran olduğu bir müzik grubundan, ilgiyle takip ettiği bir film serisinden yararlanabilirsiniz. Eğer önerebileceğiniz 14 yaş doğum günü fikirleri yoksa yalnızca renk seçip dizaynı, görevlilere de bırakabilirsiniz. Şimdi de güzel bir 14 yaş doğum günü konsepti için mutlaka dikkat etmeniz gerekenlere bakalım:

 • Dekor,

 • Parti malzemeleri,

 • Doğum günü masası,

 • Davetlilerin masa ve sandalyeleri,

 • Hediyelikler için ayrı bir masa,

 • Fon müziği

14 yaş doğum günü organizasyonu için mekanımız tamam, dizaynımız tamam. Peki, sırada ne var? Elbette 14 yaş doğum günü fikirleri… Eğer isterseniz çocuğunuz, doğum günü için mekan kiralama hizmeti aldığınız kurumun profesyonel eğitmenleriyle dans edebiliyor, pandomim yapabiliyor, müzik aletlerini keşfedebiliyor ve şarkı söyleyebiliyor. Ya da yaratıcı drama öğretmenleriyle taklitler, roller çalışabiliyor ve sizlere mini skeçler hazırlayabiliyor. 

14 Yaş Doğum Günü İçin Mekan Kiralama Fiyatları 250 TL’den Başlıyor!

14 yaş doğum günü partisi için mekan kiraladığınızda süsleme, ikram, parti malzemeleri, pasta, kostüm ve dekor gibi harcamalar için ayrı bir bütçe ayırmıyorsunuz. Her şeyi sizin adınıza, kurumun görevlileri temin ediyor. Yani size yalnızca 14 yaş doğum günü partisinde çocuğunuzla birlikte eğlenmek kalıyor. 

Doğum günü partisi için mekan kiralama fiyatları; bulduğunuz kurumun konumuna, sizlere sunduğu imkanlara ve seçtiğiniz 14 yaş doğum günü fikirlerine göre değişebiliyor. Bu yüzden tam bir fiyat aralığı vermek mümkün değil. Ancak ortalama olarak belirtmek gerekirse her şeyin düşünüldüğü profesyonel bir 14 yaş doğum günü partisi için 5000-7500 TL aralığında bir miktar gayet yeterli!

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44