Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

7 Yaş Doğum Günü Partisi – Yaratıcı Doğum Günü Fikirleri

7 Yaş Doğum Günü Partisi Nasıl Düzenlenir? İlginç Fikirlere mi İhtiyacınız Var?

Çocuğunuz artık okula başladı ve yavaş yavaş hayatı tanıyor, boyu ve kilosu değişiyor, sosyalleşiyor ve akademik bilgi – beceri kazanıyor. Dolayısıyla beğenileri farklılaşıyor, ilgi alanları genişliyor. Kızınız ya da oğlunuz yeni yaşına girerken sizin de onun yaşına uygun bir doğum günü kutlamanız önemli. Sevildiğini ve değerli olduğunu hissedeceği, arkadaşlarıyla eğleneceği bir doğum günü organizasyonu düzenleyerek onu mutlu edebilirsiniz. 

7 yaş doğum günü partisini ister evinizde isterseniz mekan kiralayarak yapabilirsiniz. Ancak önerimiz hem konuk ağırlama, yeme içme ve temizlik gibi işlerle uğraşmamak hem de daha ekonomik bir etkinlik yapmak istiyorsanız doğum günü mekanı kiralamanız. Dekor ve kostümler ile ikramlar ve etkinlikler sandığınızdan daha fazla maliyetli çünkü. 7 yaş doğum günü partisi nasıl düzenlenir, 7 yaş doğum günü konsepti ve mekanları hakkında detaylı bilgi yazımızda…

7 Yaş Doğum Günü Partisi İçin Mekan Seçimi

7 yaş doğum günü partisi için ilk önce mekan seçimiyle işe başlayın. Evde mi yoksa kiralık doğum günü mekanlarında mı kutlama yapacaksınız, karar verin. 7 yaş çocukları çok hareketli oldukları için onları evde kontrol altında tutamayabilirsiniz ya da onlara özgürce eğlenecekleri bir alan veremeyebilirsiniz. Bu nedenle doğum günü mekanı kiralayarak bu özel günde doyasıya koşmalarını, oynamalarını, dans etmelerini teşvik edebilirsiniz. 

Çocuğunuz yaz aylarında doğduysa tavsiyemiz kesinlikle açık hava mekanlarından yararlanmanız. Güneşli bir günde, bahçede koşup oynamaları kadar güzel bir görüntü olamaz… Ancak sonbahar ve kış doğumlu çocuklar için açık hava mekan tercihi yanlış olacaktır. Saatlerce koşup oynayacak ve terleyecek olan çocuklarımızı hasta olma riski ile karşı karşıya bırakamayız. Dolayısıyla kapalı mekanları tercih etmelisiniz. 7 yaş doğum günü partisi için seçeceğiniz kapalı mekanlarsa ise şık ve modern bir dekorasyona sahip, güçlü ışıklandırılmış, çocuklar için güvenli olmasına dikkat etmelisiniz. 

7 Yaş Doğum Günü Konseptleri – Kız ve Erkek Çocuklarına Özel Konseptler

Mekan seçiminden sonra 7 yaş doğum günü fikirleri belirlemelisiniz. Konseptiniz nasıl olacak, hangi renkler kullanılacak, dekorlarda neler yazmalı? Bunların hepsiyle tek tek ilgilenecek vaktiniz yoksa doğum günü mekan kiralama hizmetlerinden yararlanarak işi profesyonellere bırakabilirsiniz. Siz sadece aklınızdakini anlatın yeterli…

7 yaş doğum günü konsepti erkek ve kız çocukları için birbirinden farklı olacağından mekanın size önereceği seçeneklere bakabilirsiniz. Ya da çocuğunuzun beğenileri ve ilgi alanları hakkında fikir sahibiyseniz doğum günü konseptinizi özgünleştirebilirsiniz. 

7 yaş doğum günü konsepti kız çocuklar için önerilerimiz;  

 • Barbie Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Frozen Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Gökkuşağı Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Güzellik ve Bakım Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Müzik Konseptli Doğum Günü Partisi

7 yaş doğum günü konsepti erkek çocuk için önerilerimiz; 

 • Spiderman Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Superman Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Formula 1 Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Kamp ve Doğa Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Lego Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Transformers Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Dinazor Konseptli Doğum Günü Partisi

 • Harry Potter Konseptli Doğum Günü Partisi

7 yaş çocuğu doğum günü konsepti olarak keşif halinde oldukları bu yaşa uygun fikirler bulabilirsiniz. Oynamayı sevdikleri oyuncaklardan, hayran oldukları animasyon karakterlerinden, beğendikleri müziklerden yola çıkabilirsiniz. En sevdikleri renkleri kullanarak yaratıcı dekor ve süslemeler yapabilir, kostüm kiralayabilir, animatör ekiplerinden destek alabilirsiniz.

7 Yaş Doğum Günü Parti Fikirleri – Çocukların Yapabilecekleri Etkinlikler

7 yaş çocuğunun hayatında okul ve arkadaşlar en önemli 2 unsurdur. Dolayısıyla sosyalleştikleri ve yeni bilgiler edindikleri bu yaşta onlara doğum günü partileri de arkadaşları ile doyasıya eğlenecekleri bir konsepte sahip olmalıdır. 7 yaş doğum günü partisi için oyundan dansa, spordan dramaya kadar geniş bir çerçevede düşünebilirsiniz. 

7 yaş doğum günü partisi sırasında çocuklarınızın yapabilecekleri etkinlikler: 

 • Dans ve jimnastik

 • Tiyatro ve yaratıcı drama çalışmaları

 • Müzik ve resim

 • Bilim ve fen çalışmaları

 • Kil, seramik ve sanat etkinlikleri

 • Mutfak ve yaşam atölyeleri

 • Yarışmalar

 • Palyaço ve sihirbaz şovları

 • Animatör gösterileri

 • Karikatüristlerle çizim 

 • Kukla ve tahta bacak gösterileri

7 yaş doğum günü fikirleri olarak yukarıda bahsettiğimiz aktivitelerden yararlanabilirsiniz. Doğum günü mekan kiralama hizmeti aldığınız firmadan hangi etkinlikleri yaptıklarını öğrenebilir, ekstra beklentilerinizi söyleyebilirsiniz. 

7 Yaş Doğum Günü Mekan Kiralama Fiyatları – 100 TL’den Başlayan Doğum Günü Mekanları!

7 yaş doğum günü konseptinizi evde gerçekleştiremeyeceğinize karar verdiyseniz ve mekan arıyorsanız karşınıza 100 TL’den başlayan doğum günü mekan kiralama fiyatları çıkabilir. Ancak uygun fiyatlı doğum günü mekanlarının organizasyon aşamasında sizlere sınırlı hizmetler sunduğunu ve her talebinizin ekstra olarak adlandırılacağını bilmenizde yarar var. Süsleme, pasta, animatör ekibi, video ve fotoğraf çekimleri ile diğer beklentilerinizin 100 TL üzerine eklenebileceği ihtimalini söyleyelim. 

7 yaş doğum günü partisi için mekan kiralama bütçenizi bu nedenle biraz geniş tutun. Saatlik 300 TL ve üzeri rakamlar normaldir ve daha fazla hizmet fiyata dahildir. Ailelerin önerdiği doğum günü mekan kiralama firmalarını tercih etmeye de ayrıca özen gösterin. Çocuklarınızın en mutlu gününü hayal kırıklığı ile sonlandırmak istemezsiniz…  

7 yaş doğum günü fikirleri ve 7 yaş doğum günü partisi konseptleri hakkında bilgi almak için bizi arayabilirsiniz…

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44