Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

6 Yaş Doğum Günü Fikirleri – Nasıl Bir Doğum Günü Partisi Organize Etmelisiniz?

6 Yaş Doğum Günü Konsepti – Eğlenceli Bir Doğum Gününe Hazır mısınız?

6 yaş doğum günü partisi için farklı bir konsept mi araştırıyorsunuz? Evet, haklısınız. Sosyal  medyadaki çocuk doğum günü partisi mekanlarının organizasyonlarını gördükçe herkes, en yaratıcı ne yapabilirim sorusunu düşünmeye başlıyor. Çocuğunuzun okul öncesindeki dönemde kutlayacağı son doğum günü için güzel bir hazırlık yapmanız gerekiyor.

Frozen’lı, Maşa’lı, Spider-man’li keyifli bir 6 yaş doğum günü partisi… Ne kadar güzel olur, değil mi? Peki bol eğlenceli, renkli, kocaman pastalı harika bir doğum günü partisinin en önemli unsuru ne? Tabii ki de 6 yaş doğum günü partisi için mekan! Tuttuğunuz doğum günü mekanı ne kadar güzel, ne kadar gösterişli olursa hem çocuğunuzun hem de konuklarınızın doğum gününden aldığı keyif de o kadar fazla olur. Peki 6 yaş doğum günü partisi için en iyi mekanı nasıl bulacaksınız?

6 Yaş Doğum Günü Fikirleri – Değişik Bir Doğum Günü Partisi Hayal Edenler…

Şimdi 6 yaş doğum günü partisi için klasiklerin dışına çıkmak isteyen anne babalara bazı önerilerimiz olacak… Parti malzemelerine, dekorlara, süslere bir dünya para veriliyor ve gün sonunda hepsi birer çöp oluyor. 6 yaş doğum günü partisi için düşünülen her şey çocukların mutlu olması içinmiş gibi davranılsa da aslında her biri görsellik için hazırlanıyor. Bunun yerine neden daha yaratıcı, daha eğitici ve de çok eğlenceli 6 yaş doğum günü fikirleri değerlendirilmiyor ki? 

Çocuk Dans Atölyesi

Mesela 6 yaş doğum günü partisi için çocuk dans kurslarına başvurabilirsiniz. Başlangıçta dilediğiniz gibi kutlamanızı yapar, pastanızı kesersiniz. Daha sonrasında ise çocuklar, eğitmenleriyle birlikte gerçek bir atmosferde dans etmeye başlar. Hem eğlenir hem de sanat dolu bir dünyayı tanıma fırsatını yakalarlar…

Çocuk Sanat Atölyesi

Ee, konu 6 yaş doğum günü konsepti olur da resim çizmek, boyama yapmak olmaz mı? Elbette olur. Çocuk sanat atölyelerinde, çocuklarınız alanında uzman eğitmenlerle birlikte çiziyor, boyuyor ve resmediyorlar. Ayrıca taş boyama etkinlikleri yapıyor, oluşturdukları eserleri birbirlerine gösteriyorlar.

Çocuk Müzik Atölyesi

6 yaş doğum günü partisi için mekan kiralandı mı illaki şarkılar söylenir, enstrümanlar çalınır. Peki, bu kez başrolde sizin çocuğunuz olsun istemez misiniz? Evet, yanlış duymadınız… Çocuk müzik atölyesi, 6 yaş doğum günü partisi için en sık tercih edilen konseptlerden biri. Çocuklar müzik öğretmenleriyle birlikte enstrümanları tanıyor, şarkılar söylüyor, diledikleri gibi dans ediyorlar.

Unutulmaz Bir Doğum Günü Hediyesi: Atölyeler

Yukarıda sıraladığımız müzik, sanat ve dans atölyeleri, çocukların oldukça hoşuna gidiyor. Çünkü klasik 6 yaş doğum günü partisinde pasta kesildikten sonra  çocuklar için hiçbir eğlence kalmıyor ve muhtemelen mekanın içinde birbirlerini kovalamaya ve koşturmaya başlıyorlar. Halbuki onlar için çok daha eğlenceli ve eğitici bir 6 yaş doğum günü konsepti bulunuyor. Siz de atölyeleri araştırarak çocuğunuza harika bir doğum günü hediyesi verebilirsiniz.

6 Yaş Doğum Günü Konsepti İçin Hangi Etkinlikler Var?

Çocuk doğum günü partisi mekanlarında genellikle farklı etkinlikler ve organizasyonlar düzenlenerek çocukların doyasıya eğlenmesi sağlanıyor. Deyim yerindeyse 6 yaş doğum günü partisinde çocuklar, o maceradan o maceraya atılıyor. Dolayısıyla doğum günü için mekan kiralamayı düşünüyorsanız etkinlik yapıp yapmayacaklarını mutlaka öğrenmenizi tavsiye ederiz. Çünkü etkinlik, çocuklar için oldukça önemli. İşte çocuğunuzla birlikte yapabileceğiniz etkinlikler ve 6 yaş doğum günü fikirleri:

Pizza Yapıyoruz!

Bu etkinliği organize edebilmek için araştırdığınız çocuk doğum günü partisi mekanlarının mutfağı olması gerekiyor. Çocuğunuzu ve arkadaşlarını bir masanın etrafına topluyor ve onlara büyük bir pizza hamuru veriyorsunuz. Önlerine doğranmış domates, kaşar, biber, mısır ve mantar gibi yiyecekler koyuyor, hayallerindeki pizzayı yapmalarını istiyorsunuz. Çocuklar hep birlikte leziz bir pizza yapıyor ve sizlerin desteğiyle onu pişiriyor. Ardından hep birlikte el emeği pizzalarını yiyorlar…

Bu Benim Elim!

6 yaş doğum günü fikirleri içinde en sevilenlerden biri olan el boyama etkinliğinde çocukları bir masanın etrafına getiriyorsunuz. Her biri için farklı bir renk boya alıyor, önlerine koyuyorsunuz. Genişçe bir örtü, muşamba ya da kağıt buluyor; masaya seriyorsunuz. Ardından çocukların ellerini boyaya daldırıp kağıda rastgele baskılar yapmalarını istiyorsunuz. Son olarak herkes ellerini masanın altına indiriyor ve siz, karışık renklerin hakim olduğu kağıdın üzerindeki ellerin kime ait olduğunu bulmalarını sağlıyorsunuz. Bunu bir yarışma olarak da organize edebilirsiniz.

Doğum Günü İçin Mekan Kiralama Fiyatları – 250 TL’den Başlayan Fiyatlarla…

Keyifli bir 6 yaş doğum günü partisi organize edebilmek için elbette kesenin ağzını biraz açmak gerekiyor. Ancak doğum günü için mekan kiralama fiyatlarına verdiğiniz paranın çocuğunuzun tüm gün yüzünden eksik olmayacak gülümsemesinin yanında oldukça önemsiz olduğunu biliyoruz. Bu yüzden size yalnızca iyi bir 6 yaş doğum günü partisi organize etmenizi öneriyoruz.

İstediğiniz 6 yaş doğum günü konseptini belirleyin, ardından davet edeceğiniz kişi sayısını düşünün. Tüm detayları belirledikten sonra 6 yaş doğum günü partisi için mekan kiralama hizmeti alacağınız yeri arayın ve fiyat bilgisi isteyin. Ortalama olarak belirtmek gerekirse kaliteli bir 6 yaş doğum günü partisi için 3000-5000 TL’yi gözden çıkarabileceğinizi söyleyebiliriz…

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44