Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Atölyeleri İçin Kiralık Salon – En Eğlenceli Aktiviteler İçin Yeriniz Hazır…

Okul Öncesi Atölye Çalışmaları İçin Mekan Arayan Öğretmenler Bu Yazı Sizin İçin!

Anaokulu, gündüz bakım evi ve kreşlerdeki öğretmenler, çocukların farklı beceriler geliştirebilmesi için oyun atölyesi etkinlikleri planlar. Ancak her okulda çocukların kullanım alanı, yeterli olmayabilir. Böyle durumlarda çocukların hem dış dünyayı gözlemleyebilmeleri hem de yeni bir ortamda kendilerini ifade edebilmeleri için kiralık salonlar tutulur.

Çocuk atölyesi için kiralık salon tutulduğunda; çocuklar eğlenceli ve rengarenk bir ortamda, yepyeni oyun atölyesi etkinlikleri ile tanışır ve yeni beceriler geliştirir. Özellikle de 3-6 yaş aralığı için sanat atölyeleri, oldukça önemli ve faydalıdır. Şimdi dilerseniz hem en çok tercih edilen oyun atölyesi etkinliklerine hem yaratıcı çocuk atölyesinin faydalarına hem de çocuk atölyeleri için kiralık salon tutma fiyatlarına değinelim.

Yaratıcı Çocuk Atölyesi Neden Önemli? - Çocuk Atölyeleri İçin Kiralık Salon 

Çocuk atölyesi için kiralık salon bulmanın ayrıntılarına değinmeden önce oyun atölyesi etkinliklerinin faydalarını öğrenelim. Özellikle 3-5 yaş dönemindeki çocuklar için geliştirici ve eğitici yönü bulunan çocuk atölyeleri, kaliteli zaman geçirme, özgüven ve konsantrasyon geliştirme, odaklanma becerilerini iyileştirme ve zor duygularla baş etme konusunda çocukları destekliyor. Ayrıca eğlenerek öğrenmelerini, çağrışım kurabilmelerini, sosyalleşmelerini ve yeni bakış açıları geliştirebilmelerini sağlıyor.

En Sevilen Çocuk Sanat Atölyesi Etkinlikleri - Çocuk Atölyesi İçin Kiralık Salon 

Yaratıcı çocuk atölyesinin çocukların çoklu zeka yapısını geliştirdiğini, empati ve hoşgörü gibi farkındalıklar kazandırdığını, analitik düşünme becerilerini iyileştirdiğini ifade ettik. Peki, okul öncesi atölye çalışmaları için mekan kiralayan pek çok anaokulu ve kreşin en çok planladığı atölyeler hangileri, biliyor musunuz?

  • Yaratıcı drama atölyesi

  • Satranç atölyesi

  • Mutfak atölyesi

  • Temel yaşam becerileri atölyesi

  • Masal atölyesi

  • Doğa ve fen atölyesi

  • Ritim atölyesi

  • Matematik atölyesi

Çocuk Atölyesi İçin Kiralık Salon Tutmak Hangi Avantajları Sunar?

Okul öncesi ve ilkokul dönemindeki çocukların severek dahil oldukları çocuk atölyeleri, her anaokulu ve kreş tarafından sık sık uygulanıyor. Dolayısıyla da tüm öğretmenler farklı farklı etkinlikler üretmeye ve çocuklara faydalı olmaya çalışıyor. Oluşturulan her etkinlik için kreş ortamı maalesef uygun olmayabiliyor, özellikle el sanatları, doğa ve fen atölyesi, ritim atölyesi gibi uygulamalarda farklı bir mekana ihtiyaç duyulabiliyor. Bu yüzden okul öncesi atölye çalışmaları için mekan kiralamak, kurumlar için iyi bir fikir oluyor. 

Çocuk atölyeleri için kiralık salon tutulduğunda; öğretmenler ve öğrenciler yalnızca derslerine odaklanıyor, geriye kalan tüm detaylarla mekandaki görevliler ilgileniyor. Çocukların güvenliğini ve sağlığını koruyabilmek için hijyenik, düzenli ve güvenilir kurumlarla anlaşılıyor. Kiralık eğitim salonunda çocukların konforu için her şey düşünülüyor; kaydırmaz parkeli sınıflar, karşılama görevlileri ve işinin uzmanı eğitmenler hazır bulunduruluyor.

Çocuk Atölyesi İçin Kiralık Salon Fiyatları – 199 TL’ye Çocuk Atölyeleri…

Elbette okul öncesi atölye çalışmaları için mekan tutma fikri yalnızca anaokulları tarafından değerlendirilmiyor. Aynı zamanda pek çok çocuk kursu da farklı etkinlikler için çocuk atölyesi kiralamayı tercih edebiliyor. Ayrıca halihazırda çocuk dans kursu, çocuk bale kursu, çocuk müzik kursu ve çocuk resim kursu olarak hizmet veren bir kurumdan kiralama yaptığınızda çocuklar, donanımlı bir ortamda bulundukları için farklı beceriler de kazandırabiliyor.

Çocuk atölyeleri için kiralık salon fiyatları; internette karşımıza çıkan pek çok web sitesinde 199 TL’den başlıyor. Ancak bu salonların ne kadar temiz, ne kadar güvenli ve ne kadar iyi bir yer olduklarından emin olamıyoruz. Söz konusu çocuklar olduğunda daha ince eleyip sık dokumak gerektiğinden, paranın en son değerlendirilmesinin daha doğru olduğuna inanıyoruz. Yani kaliteli bir kurumdan, aklınızda hiçbir soru işareti kalmadan çocuk atölyesi için kiralık salon tutmak isterseniz saatlik olarak minimum 750-1000 TL civarında bir bütçe ayırmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44