Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Drama Etkinlikleri İçin Mekan Kiralama

Yaratıcı Drama Atölyeleri İçin Eğitim Salonu mu Kiralamak İstiyorsunuz?

Son dönemlerde çocuk drama etkinlikleri için mekan kiralama hizmetlerine anaokulu ve kreşlerden yoğun bir talep var. Aktiviteler yapmak için tutulan bu mekanlar, tamamen çocuklara yönelik olarak dekore edildiği, yaratıcı drama atölyeleri için gerekli olan tüm koşullara sahip olduğu için her zaman ilk alternatif olarak akla geliyor.

Çocuklar için yaratıcı drama atölyesi olarak kiralanan eğitim salonlarının, halihazırda çocuk kursu olarak hizmet veren kurumlarda olması, çocukların farklı bir eğitmenden yeni bir bakış açısı kazanmasını da sağlıyor. Özellikle okul öncesi dönemdeki çocuklar için önemli bir gelişim kaynağı olan yaratıcı drama atölyeleriyle ilgili aklınıza takılanları yazımızı okumaya devam ederek yanıtlayabilirsiniz.

 

Çocuk Drama Etkinlikleri İçin Mekan Kiralama – Doğru Mekanı Seçmelisiniz

Çocuk drama etkinlikleri için mekan kiralama hizmeti arıyorsanız size yalnızca geniş bir ortam sunan kurumları değerlendirmeye alamazsınız. Çocuk atölyeleri için mekan kiralamak istiyorsanız ilk olarak ortamın çocuklar için elverişli koşullara sahip olup olmadığını anlamalısınız. Yani, yaratıcı drama atölyeleri gerçekleştireceğin alan, görsel olarak çocukların ilgisini çeken sıcak bir ortam olmalı. Ailelerin çocuklarını bekleyebileceği bir kafe, bahçe veya lobisi bulunmalı. Çocuk atölyeleri için mekan kiralama hizmeti veren kurum, çocukların emniyeti için gerekli olan önlemleri almış olmalı. Yani acil çıkış kapıları, yangın söndürme tertibatı ve güvenlik kameraları bulundurmalı.

Çocuklar için yaratıcı drama atölyesi olarak hizmet veren kurumda sizlere destek olabilmesi açısından yaratıcı drama eğitmeni ve gerekli olan ekipmanlar bulundurulmalı. Çocuklara özel aktiviteler gerçekleştirilirken olası bir kazanın önüne geçebilmek için yerler kaydırmaz parkeyle döşenmiş, sınıflar temiz ve düzenli bir hale getirilmiş olmalı. Ayrıca çocuk drama etkinlikleri için mekan kiralama hizmeti veren kurum, çok katlı olmamalı. Ailelerin rahatça ulaşım sağlayabilmesi açısından kurum, merkezi bir noktada olmalı ve konuklara ücretsiz olarak otopark hizmeti sunulmalıdır.

Çocuk Drama Etkinlikleri İçin Mekan Kiralamanın Avantajları Nelerdir?

Çocuk drama etkinlikleri için mekan kiraladığınızda yaratıcı drama atölyelerinde ihtiyacınız olan ekipmanları tedarik etmek için okul olarak ekstra bir kaynak yaratmanıza gerek kalmaz, sözleşmeniz dahilindeki tüm ekipmanlar, araç-gereçler sizin adınıza temin edilir. Ayrıca okullarındaki kısıtlı alandan dolayı farklı bir etkinlik yapamayan çocuklar, değişik bir atmosferde ve kazandıkları hareket özgürlüğüyle birlikte yepyeni maceralara atılır ve mutlu olurlar. 

Eğer mevcut kreşinizde, anaokulunuzda ya da gündüz bakım evinde velileri bekletebileceğiniz ayrı bir alan yoksa ve aileler bu konudan şikayetçiyse çocuklar için yaratıcı drama atölyesi olarak kiraladığınız mekanın dinlenme alanında velileri en iyi şekilde ağırlar, memnuniyetlerini kazanırsınız. 

Çocuklara Özel Aktivitelere Başlıyoruz! – Çocuk Atölyeleri İçin Mekan Kiralama 

Daha önce yeriniz müsait olmadığı için yapamadığınız çocuklara özel aktiviteleri, yeniden programınıza eklemeye ne dersiniz? İşte sınırları ortadan kaldıran birbirinden eğlenceli aktiviteler:

  • Arkadaşım Destek: Çocuklar ikişer kişilik gruplar haline gelir ve her biri aralıklı olarak yan yana oturur. Çift olarak belirlenen çocuklar birbirlerinin sırtına dayanır ve bacaklarını öne doğru uzatırlar. Yani, çocuklar 90 derecelik bir açıyla arkadaşlarının sırtına dayanırlar. Kollarını göğüs hizalarında kilitler ve birbirlerinden destek alarak kalkmaya çalışırlar.

  • Farkı Fark Etme: Öğrenciler iki gruba dağılır ve her biri, bir arkadaşının karşısına geçer. Birbirlerini iyice inceledikten sonra sağ taraftaki çocuklar gözlerini kapatır, sol taraftaki çocuklar kendilerindeki bir şeyi değiştirir. Bu bir toka takmak, ayakkabı bağcığını açmak, hırkayı çıkarmak ya da gülümsemek olabilir. Ardından karşıdaki çocukların bu değişikleri fark etmesi beklenir. Aynı süreç, diğer grup için de gerçekleştirilir.

  • Araştırmacı Gazeteci: Çocuklar bir röportaj yapmak üzere hazırlık yaparlar. Ellerine hayali olarak kalem, kağıt, mikrofon veya ses kayıt cihazı alırlar. Ardından karşılarında en çok görmek istedikleri kişileri, beğendikleri bir ünlüyü ve hayran oldukları bir sanatçıyı düşünürler. Ardından onlarla ilgili merak ettikleri tüm soruları sorar, kendilerini onun yanında hayal ederler.

  • Oyuncu Çocuk: Çocuklar, herkes tarafından bilinen bir hikayeyi ya da yeni bir hikayeyi dinler, ardından da oradaki karakterleri canlandırır ve hikayeyi kendisine göre yorumlar. Karakterlere yeni özellikler yükler ve onları seslendirir.

Çocuk Atölyeleri İçin Mekan Kiralama Fiyatları – 199 TL’den Başlayan Fiyatlarla Yaratıcı Drama Atölyeleri

Bir çocuk gelişim uzmanı olarak çalışıyor, uzman bir psikolog olarak çocuklara psikoterapi desteği veriyor olabilirsiniz. Ya da imkanları ve kullanım alanı kısıtlı olan bir kreş/anaokulu olabilirsiniz. Her türlü durumda çocuk atölyeleri için mekan kiralama hizmeti alabilir; çocuklar için daha eğlenceli daha verimli ve faydalı bir ortam yaratabilirsiniz.

Elbette çocuk atölyeleri için mekan kiralama fiyatlarına bir bütçe ayırmak koşuluyla… Peki bu bütçe nedir? Eğer çocukları ve aileleri en iyi şekilde ağırlamak istiyor; görsel olarak çocuklara hitap eden, bakımlı, düzenli, temiz, konforlu ve geniş olanakları olan bir eğitim salonu kiralamak istiyorsanız bunun için minimum 1000-1500 TL aralığında bir bütçe ayırmanız gerekir. 200 TL’ye çocuk drama etkinlikleri için mekan kiralama hizmeti aldığınızda verimsiz, eski, bakımsız ve kirli bir ortam tutmak durumunda kalabilirsiniz…

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44