Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kendi Sanat Okulunuzu Açın, Eğitim Markanızı Yaratın! - Kadın Girişimcilere Destek

Sanat ve İş Hayatınız Ayrı Olmak Zorunda Değil! – Kadın Girişimciler İçin Destek

Günlük yaşamınızın içinde sanata hep yer ayırdınız, ancak söz konusu kariyeriniz olduğunda bunu başaramadınız mı? Başarılı bir iş kadını olmanıza rağmen kariyerinizi sanatla yönlendirmek, kendi sanat merkezinizi kurarak geleceğin sanatçılarını yetiştirmek, insanları sanatla tanıştırmak mı istiyorsunuz? Eğer siz de sanat okulu açmak istiyorum diyorsanız kadın girişimcilere destek programından yararlanarak bunu yapmaya ne dersiniz?

Günümüz iş dünyasında bile hala erkeklerin iş dünyasındaki görünürlüğünün kadınlardan biraz daha yüksek olduğunu kabul etmek gerekiyor. Ancak bu durum, başarılı kadın girişimciler için hiçbir engel teşkil etmiyor! Kadın girişim desteği ile sanat okulu açmak isteyenler, kariyerini yeniden planlamayı hedefleyenler, kendi işinin patronu olmayı hayal edenlerdenseniz yazımızı kesinlikle incelemelisiniz.

[widget-189]

Kariyerinize Yeni Bir Yön Verin! – Kadın Girişimciler İçin Destek

Üniversite hayatınız sanatla iç içe geçmesine rağmen sonra kariyerinizin kontrolü sizi bu kıyılardan biraz uzaklaştırmış olabilir. Veya sanat eğitimi almanıza rağmen başka alanlardan başarılarınızla adından söz ettiren bir iş kadını olsanız da asıl tutkunuzu geri dönmek isteyebilirsiniz. İster bir eğitmen olun isterseniz de başka sektörlerde kendisini kanıtlamış başarılı bir girişimci; kadın girişimci desteği ile kariyerinizin sanatla kesişmesini sağlayabilir, düşük maliyet ve düşük riskle yeni girişiminizi kısa sürede hayata geçirerek kendi öğrencilerinizi yetiştirmeye başlayabilirsiniz.

Kendi İşinizin Patronu Olun! – Kadın Girişimcilere Destek

Sanat okulu açmak istiyorum diyen pek çok kadın girişimcinin bu hayallerine tereddütlü yaklaşmalarının en büyük nedenlerinden biri hiç kuşkusuz yatırım maliyetleri ve ekstra masraflardan çekinmeleridir. Ancak kadın girişimcilere destek programı ile bu endişelerin büyük oranda ortadan kalktığını, çok daha öngörülebilir bir bütçe planlaması ve düşük maliyetlerle iş hayatına sağlam adımlarla girmenizin mümkün hale geldiğini söyleyebiliriz. Kadın girişimci desteği ile;

  • Sanat kursu açmak için gerekenler ve yatırım maliyetleri hakkında deneyimli bir kurumun danışmanlığından yararlanacaksınız.
  • Başvuru süreçleri ve kuruluş aşamasında resmi prosedürler ve MEB standartları için destek alacaksınız,
  • Kendi imkanlarınızın çok daha üstünde bir kapasite ile sanat kursu projenizi hayata geçireceksiniz,
  • Sanat Akademi franchise sistemi ile deneme yanılma yapmak zorunda kalmaktan kurtulacak, başarısı kanıtlanmış bir sistemin parçası olarak sektöre çok daha hızlı adapte olacaksınız,
  • Kendi işinizin başına geçecek, kariyerinizde yeni bir sayfa açacaksınız,
  • İyi planlanmış reklam ve tanıtım desteği ile öğrenci sayınızı kısa sürede arttıracaksınız,
  • Yatırım maliyetlerinizi telafi edecek iş hacmine çok daha hızlı bir şekilde ulaşacaksınız,
  • Eğitim sektörünün en çok tercih edilen sanat kursu markasını yaratacaksınız.

Öğrenci Sayınız Kısa Sürede Hedeflediğiniz Orana Ulaşacak! – Kadın Girişimcilere Destek

Yalnızca kişisel çabanız ve kendi bütçenizle en baştan bir sanat kursu açmak istiyorum diyorsanız bu işin gerçekten yıpratıcı bir süreç olduğunu vurgulamak isteriz. Başvuru sürecinde belgelerin toplanmasından kurum binasının MEB standartlarına uygun hale getirilmesine kadar pek çok noktada ciddi bir zahmet ve öngörülemez maliyetlerle karşılaşabilirsiniz.

Buna ek olarak bir kurs merkezinin ilk açılış süreci de en az kuruluş aşamaları kadar hayatidir. Çünkü bu dönemde hedeflenen öğrenci sayısına ulaşılamadığı takdirde kurumun finansal açıdan sıkıntılar yaşaması ve varlığını idame ettiremeyecek duruma gelmesi mümkündür. Çok sayıda yeni eğitim kurumunun birkaç yıllık eğitim macerasının ardından sektörün dışında kalmasının en büyük nedeni budur.

Ancak Sanat Akademi franchise ortaklığı bu açıdan kadın girişimciler için var olan riskleri de minimize etmektedir. Kadın girişimci desteği sayesinde kısa vadede hedeflenen minimum öğrenci sayısı ile kendi kurs merkezinizin başına geçer, sosyoekonomik açıdan yapılan bölgesel analizler ve öğrenci potansiyelinin tespit edilmesiyle belirlenen orta ve uzun vadeli hedeflere de kısa sürede ulaşırsınız.

Sanat Akademi Franchise Sistemi ile Tanışın!

Özellikle yönetici ve girişimci gibi üst kademelerde daha çok erkek egemenliğinin olduğu iş dünyasında güçlü ve başarılı bir kadın olarak var olmanın çeşitli zorluklar içerdiğinin farkındayız! Bu nedenle ülkemizdeki başarılı kadın girişimcilere destek olmanın yeni yollarını geliştirmekte, sanat okulu açmak isteyenler ile deneyimlerimizi paylaşmaktayız.

Bu anlamda MEB ruhsatı ve 15 yılı aşkın deneyim sahip bir sanat kursu olarak insanların yaşamlarında sanata daha fazla yer ayırmalarını ve geleceğin sanatçıların sanatçılarını yetiştirmekle yetinmiyor, Sanat Akademi franchise sistemi ile kadın girişimcilere destek oluyor, kendi işlerinin başına geçerek hayallerindeki işi yapmalarını sağlıyoruz.

Sanat Akademi’nin deneyim ve güncelliği bir araya getiren oturmuş eğitim sistemi, yönetim ve organizasyon yaklaşımını, kurumsal becerilerini, öğrenci ilişkileri tecrübesini, ders müfredatlarını ve öğretim metotlarını kadın girişimci desteği ile kurumsal partnerlerimize aktarıyor; ülkemizin farklı noktalarında sanat okulu açmak isteyenler için yeni fırsatlar yaratıyor, bu hedeflerine daha kolay ulaşmaları için destek oluyoruz.

Siz de Sanat Akademi kadın girişimci desteği şartları hakkında bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçin, projenizi uzmanlarımızla birlikte gözden geçirin, kendi işinizi kurmak için ilk adımı Sanat Akademi ile atın!

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44