Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Toplantı Salonu Kiralarken Dikkat Edilecekler

Toplantı Salonu Kiralamadan Önce Mutlaka Okuyun!

Toplantı salonu kiralarken dikkat edilecekler, konuklarınıza karşı bir mağduriyet yaşamamanız açısından önemlidir. Özellikle görüşme, şirketler arası olarak yapılıyorsa firmanızı yanlış tanıtacak en ufak bir hamleniz, sizi bir adım geriye düşürebilir. Dolayısıyla kiralık toplantı salonunun güvenilirliğinden merkezine, fiyatlarından sunduğu imkanlara kadar pek çok konu üzerinde detaylı bir araştırma yapmanız gerekebilir.

Tuttuğunuz kiralık toplantı salonu ne kadar prestijli olursa bu sizin de kendinizi tanıtırken o kadar iyi görünmenizi sağlar. Yani, bir toplantı organizasyonunuz varsa düşünmeniz ve planlamanız gereken ilk iş, en iyi günlük kiralık toplantı salonunu nasıl bulacağınızdır.

Toplantı Salonu Kiralarken Dikkat Edilecekler 

Aylardır peşinde olduğunuz bir iş için görüşme ayarladınız diyelim, her şeyin kusursuz olmasını istiyor en ufacık bir aksilik dahi yaşamak istemiyorsunuz. Bu yüzden organizasyonu titizlikle yönetiyor, günlük kiralık toplantı salonunun araştırmasını da bizzat yapıyorsunuz. Peki, nelere dikkat edeceğinizi biliyor musunuz?

  • Merkezi Konum: Toplantı salonu kiralarken dikkat etmeniz gerekenlerden ilki, konum. Eğer sırf daha uygun fiyatlı olduğu için kolaylıkla ulaşım sağlanamayacak bir ilçede kiralık toplantı salonu tutarsanız davetlilerinizi mağdur edebilirsiniz. Bu yüzden önceliğiniz, şehrin merkezinde, toplu ulaşım araçlarıyla ulaşım sağlanabilen bir kurum bulmak olmalıdır.

  • Görsellik: Ne kadar güzel, şık ve estetik bir toplantı salonu bulursanız müşterilerinizin zihninde de o kadar iyi kalırsınız. Onları memnun etmek için her detayı önemsediğinizi gösterirsiniz. Bu yüzden toplanı salonu kiralama hizmeti alırken zengin dekorasyonu olan bir kurum tercih etmeniz, sizin için daha iyi olur.

  • Sosyal İmkanlar: Toplantı salonu kiralarken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de sunulan imkanlar. Davetlilerinizin dinlenmeleri için bir kafe, bahçe veya dinlenme alanı olan bir günlük kiralık toplantı salonu bulursanız toplantı sonunda memnun bir şekilde ayrılmalarını sağlayabilirsiniz.

  • Zaman ve Mekan: Toplantı salonu kiralarken dikkat edileceklerden biri de hangi saat aralıklarında kullanım yapacağınızdır. Çoğu kurum, toplantı odalarını hafta içleri kendileri kullandığı için yalnızca hafta sonu kiralama yapar. Dolayısıyla bu konuyu önceden netliğe kavuşturmak, planlarınızın bozulmaması açısından önemlidir. Bunun dışında toplantı salonu kiralamak üzere anlaştığınız kurumun kaç farklı salonunun olduğunu öğrenmeniz de gerekebilir. Böylece davetli sayınıza göre ideal boyuttaki odaya geçer; ne çok büyük bir odada sesinizi duyurmakla uğraşırsınız ne de misafirlerinizi bunaltacak bir sıkışıklık yaratırsınız.

  • Temizlik ve Düzen: Toplantınıza davetli olan şirketlerin temizlik ve düzene de not vereceğini unutmayın. Özellikle iş birliği yapmak istediğiniz bir kurumla toplantı organize ettiyseniz firmanın gözüne girebilmek adına her detaya yoğunlaşmaya çalışın. Düzenli ve temiz bir toplantı salonu, sizin ince detaylara önem veren biri olduğunuzu gösterir.

  • Profesyonel Destek: Toplantı salonu kiralarken dikkat etmeniz gerekenlerden biri de kurumun size sunacağı destek olmalıdır. Teknik ve yönetimsel olarak desteğe ihtiyaç duyduğunuz bir anda, size yardımcı olacak bir kimseyi bulamazsanız hayal ettiğiniz “kusursuz toplantı” sekteye uğrayabilir.  

  • Donanım: Günlük kiralık toplantı salonu olarak tuttuğunuz mekanda toplantı sırasında ihtiyacınız olabilecek projeksiyon cihazı, televizyon, yazı tahtası, bilgisayar, mikrofon veya ses sistemi bulunuyor mu? Kiralık toplantı salonunda bu ekipmanların kaliteli ve eksiksiz bir şekilde tedarik edildiğinden emin değilseniz tekrar tekrar kontrol etmenizi önerebiliriz.

Toplantı Salonu Kiralama Fiyatları – 250 TL’ye Toplantı Salonu…

Toplantı salonu kiralama fiyatları, genellikle saatlik veya günlük olarak değerlendiriliyor. Eğer toplantınızın bitişi için net bir saat belirtebiliyorsanız, uzama veya sarkma gibi durumlar olmayacağından eminseniz saatlik olarak kiralık toplantı salonu tutabilirsiniz. Pek çok kurumda saatlik toplantı salonu kiralama fiyatları 250 TL’den başlıyor ancak içine ekipman, otopark ve catering hizmeti dahil edilmeyebiliyor.

Günlük kiralık toplantı salonu tuttuğunuzda hem mekan hem de mekana dahil olan tüm hizmetlerden bir gün boyunca faydalanabiliyor, konuklarınızı en iyi şekilde ağırlıyorsunuz. Mekan veya zaman kısıtlaması olmadan toplantılarınızı dilediğiniz gibi organize edebiliyorsanız. Önünüzde çok fazla seçenek olduğunu biliyoruz, uygun bir kiralık toplantı salonu bulmak için listenizi gözden geçirmeyi unutmayın…

[widget-193]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44