Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

14 Yaş Keman Eğitimi Nasıl Olmalı?

14 Yaş Keman Kursunda Çocuklar Ne Gibi Deneyimler Kazanır?

Liseye başlangıç dönemi olan 14 yaşta, çocuklar kendileriyle ilgili kararlar vermeye başlarlar. Özellikle gelecek planları, hayattan beklentileri, zevkleri ve hayranlık duydukları alanlar, daha belirgin bir hal alır. Dönem dönem ailelerine müziğe ilgi duyduklarını, kariyer planlarında yer verdikleri meslekleri, beğendikleri ve hayran oldukları sanatçıları, öğrenmek ve tecrübe kazanmak istedikleri dalları anlatırlar.

Bu gibi durumlar için psikolog, çocuk gelişim uzmanı, doktor ve öğretmenlerin büyük çoğunluğu, çocukların meyil gösterdikleri alanlarla ilgili destekleyici eğitimler aldırılmasının gelişimlerinde önemli bir rol oynadığını belirtirler. 14 yaş keman kursu da müziğe ilgi duyan çocukların en çok yönlendirildiği ve başarı sağladığı alanlardan biridir.

14 Yaş Keman Kursu Nasıl Olmalı? 

14 yaş keman eğitimi almayı planlayan çocuk, eğer bu becerileri gelecekteki kariyer planlarına faydası olması açısından istiyorsa, yani çocuğunuz bir müzisyen veya sanatçı olmayı hedefliyorsa 14 yaş keman eğitimi için MEB onaylı çocuk keman kursu sertifikası veren bir eğitim kurumu bulmanız, daha doğru olur. MEB onaylı çocuk keman kursu sertifikası ile ileride çocuğunuz hem Türkiye’de hem de uluslar arası pek çok alanda geçerliliği olan bir belgeye sahip olacak ve bu belgeyle keman çalma konusunda edinmiş olduğu tecrübeleri ve başarıları herkese ispat edebilecektir.

14 yaş müzik eğitimi veren eğitmenler, pedagojik formasyon sahibi, anlayışlı, hoşgörülü ve güler yüzlü olmalıdır. Çocukların yanlışlarını, eksiklerini ve gelişim göstermesi gereken noktaları titizlikle takip etmeli, onlara bir arkadaş gibi yaklaşmalıdır. Buna ek olarak keman konusunda yeterli derecede bilgi, beceri ve deneyime sahip olmalıdır.

14 yaş müzik kursunun sınıfları, çocukların öğrenmelerini engelleyecek şekilde kalabalık olmamalı. Çocuklar, hünerlerini ve yeteneklerini rahatça gösterebilmelidir. 

14 yaş keman eğitimi veren kursun bir sanat mekanı olduğu dekorasyonundan sosyal alanlarına, etkinliklerinden dersliklerine kadar her detayda belli olmalı, çocukların gelişimi her yönden desteklenmelidir.

14 yaş müzik okulu, prestijli ve saygın bir kurum olmalıdır. Daha önce çocuk keman kursunda çok sayıda mezun vermiş, başarılı ve hem öğrenciler hem de veliler tarafından sevilen, tercihe edilen bir kurum olmalıdır.

Çocuklar için keman kursunda pek çok destekleyici eğitim bir arada bulunmalıdır. Yani çocuk keman kurslarını başarıyla tamamlayan çocuklar, müziğin diğer alanlarında da bilgi sahibi olabilmeli, alternatif kurslarla gelişimlerini sürdürmelidir.

14 yaş müzik okulunun lokasyonu, mümkünse şehir merkezinde olmalı. Gidiş-geliş çocuklar için zahmetli olmamalıdır. Çocuklar, yollarda vakit geçirmek yerine bu enerjilerini çocuk keman kursundaki eğitimlere saklamalıdır.

14 Yaş Keman Kursu Ne Kadar Sürer? Kurs Sonunda Başarılı Olunur mu?

14 yaş keman eğitimi, genellikle 80 saat ve 40 hafta olarak planlanmaktadır. Elbette, her çocuğun öğrenme seviyesi, algılama kapasitesi ve becerisi farklıdır. Ancak ortalama olarak ifade etmek gerekirse 9 ila 10 aylık bir çocuk keman kursu sürecinden sonra çocuklar, güzel bir şekilde keman çalmaya başlayabilmektedir. Eğitim sürecinde çocukların bolca pratik yapmasını desteklemek için mini gösteriler ve konserler düzenlenmekte, çocuklar profesyonelliği bu gibi deneyimlerle tatmaktadır.

Çocuk Keman Kursu Ergenliğe Geçiş Döneminde Önemli Avantajlar Sağlıyor…

Kendini fark etme, potansiyelini keşfetme ve hayatını yönlendirme aşamasında olan 14 yaş grubu çocuklar, ergenliğe geçiş döneminde pek çok değişik duygu durumları yaşayabiliyor. Çocukların yanlış hobiler edinmemeleri, zamanlarını daha faydalı ve doğru aktivitelerle geçirmeleri için çocuk keman kursları tüm uzmanlar tarafından da öneriliyor.

Siz de çocuğunuzun müzikle erken yaşta tanışmasını, gelişimini büyük bir kurumda sürdürmesini, müzikal becerilerini artırmasını ve gelecekte ünlü bir keman sanatçısı olmasını istiyorsanız Sanat Akademi’nin deneyimli eğitmenleriyle birlikte oluşturduğu çocuklar için keman kursunu inceleyebilirsiniz.

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44