Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

6 Yaş Keman Eğitimi Almak İçin Uygun mudur?

6 Yaş Müzik Kursunda Neler Öğrenilir?

6 yaş keman eğitimi için en ideal zamanlardan biridir. Çünkü çocuklar, içindeki bulundukları gelişme çağının doğal bir getirisi olarak meraklı ve yaratıcıdır. Çocuklar, bu yaşta motor becerileri, dikkat süreleri ve müziğe ilgi düzeyleri ile çocuk keman kursları için en doğru zamandadır. Ancak 6 yaş keman eğitimi için tek bir şart vardır. O da çocuğun müziğe ve kemana karşı ilgili olması.

Müziğe karşı ilgi duymayan bir çocuk için çocuk keman kursu ne kadar eğlenceli olursa olsun, çocuk kendisini mutsuz hissedecektir. Aynı şekilde bu tarz ilgileri bulunan çocukların başarma düzeyi de daha yüksektir. Çocukların koordinasyon ve dinleme gelişimini destekleyen 6 yaş keman eğitiminin faydaları ve 6 yaş keman kursu eğitim programı hakkında detaylı bilgi almak isterseniz yazımızı okumaya devam edebilirsiniz.

6 Yaş Müzik Kursunun Çocuğuma Ne Gibi Faydaları Olur?

6 yaş müzik etkinlikleri, 6 yaş keman kursunda çocuklara keman çalmayı eğlenceyle ve oyunla öğreten etkinliklerdir. Dolayısıyla 6 yaş keman kursunun çocuklar için ilk faydası, keyifli ve neşeli bir ortam oluşturmasıdır. Ayrıca okul öncesi son dönemde, çocuklar için bir okula hazırlık ortamı da olan çocuk keman kursları, onları disiplin kavramıyla tanıştırmaktadır. 6 yaş keman eğitiminde öğretmenlerinin yönergelerini takip etmeleri konsantrasyon becerilerini artırmakta, aynı sıralama ile uygulamaları da hafızalarını güçlendirmektedir.

Yaşıtları ile bir arada bulunacakları 6 yaş keman kursu, çocukların iletişim becerilerini artırmakta, kendilerine olan güvenlerini tazelemekte ve daha geniş bir sosyal çevre kurmalarına yardımcı olmaktadır. 6 yaş için keman kursunda edinecekleri disiplin ve çalışma istikrarı, ilerleyen dönemlerde başarıya ulaşmalarını ve liderlik vasıflarını güçlendirmelerini sağlamaktadır. Keman çalan çocukların soyut düşünme yeteneği de gelişmektedir. 

6 Yaş Müzik Etkinlikleri Nelerdir?

6 yaş müzik kursunda çocukların öğrendikleri bilginin çok daha akılda kalıcı olması için en sevdikleri çizgi filmlerin, animasyonların ve süper kahramanların müzikleriyle dersler yapılmakta, oyunlar oynanmakta ve şarkılar söylenmektedir. Dilerseniz siz de çocuğunuzla 6 yaş keman kursundan arta kalan zamanlarda bu müziklerle keyifli pratikler yapabilirsiniz.

1-Gezegenler

2-Günaydın Çocuklar

3-Domates Biber Patlıcan

4-Pembe Panter

5-Arkadaşım Eşek

6 Yaş Keman Kursu Ne Kadar Sürer?

6 yaş için keman kursunun haftada 2 kez alınması önerilmektedir. Keman çalmayı öğrenme aşamasında elbette çocukların öğrenme hızı, gelişim seviyesi, müzik geçmişi ve çalışma düzeni de etkilidir. Ancak ortalama olarak söylemek gerekirse eğitmenlerini düzenli bir şekilde dinleyen, derslerini aksatmayan ve 6 yaş keman kursu dışında alıştırmalar yapmayı ihmal etmeyen çocuklar, 8-9 ayda beklenen seviyeye ulaşmaktadır.

Çocuklar İçin Keman Kursu Okul Öncesi Dönemde Doğru Bir Tercih

6 yaş keman eğitimi, gerek çocuk keman kursu içinde kurduğu arkadaşlıklar gerek müziğe olan tutkusunun gelişimi nedeniyle çocuklar için sosyal, mental ve kültürel olarak ciddi şekilde fayda sağlamaktadır. Özellikle okul öncesi dönemde, okulun neşeli ve keyifli bir ortam olduğunu anladığı, eğitim almayı sevdiği, düzenli çalışma bilincini geliştirdiği bir ortam, onun çok daha başarılı olmasını destekleyecektir.

Ayrıca çocuklar için keman kursundaki eğlenceli atmosfer, onların kendilerini mutlu hissetmelerini, ailelerinden uzakta ilk defa bir sorumluluğa sahip olmalarını ve kendilerine değer katmalarını da sağlamaktadır. 

[widget-190]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44