Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

3 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olmalı?

Erken Dönemde Alınan Piyano Eğitiminin Etkileri Nasıldır?

Çocuk gelişiminin en önemli parçalarından biri olan enstrüman öğrenme, çocukların zihinlerini açarak başarılı çalışmalar ortaya koymalarına katkı sağlar. Bu yüzden 3 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı sorusu, küçük yaş grubu çocuğu olan ailelerin sıklıkla sorduğu bir sorudur.

Piyanoya başlama yaşının genellikle 3 yaş olması sebebiyle sorulan “3 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı” sorusuna uzmanlar farklı farklı yanıtlar da verebiliyor. Ancak temelde 3 yaş piyano eğitiminin nasıl olması gerektiğinin bazı püf noktaları var. Bu yazıda o noktalara değineceğiz ve genel anlamda 3 yaş piyano eğitimi nasıl olur, ona bakacağız.

Çocukların özellikle okul öncesi dönemde enstrüman çalmaları el ve göz koordinasyonlarını sağlamayı öğrenmeleri, küçük kas becerilerini geliştirmeleri, bilişsel becerilerini artırmaları açısından önemlidir. Bedensel ve zihinsel yönden gelişen çocuklar aynı zamanda sosyal ve duygusal taraflarını da enstrüman eğitimi alarak geliştirebilirler.

Erken Yaştaki Çocuklar İçin Neden Piyano? – 3 Yaş Çocuk Piyano Kursu Neden Önemli?

Neden 3 yaş piyano dersi diye soracak olursanız, piyano tuşlu bir müzik aleti olduğundan çocukların el becerilerini daha kolay geliştirebilir, diğer müzik aletlerini öğrenmeden önce tuşlu çalgılar daha pratik gelir. Bu sebeple uzmanlar çoğunlukla tuşlu enstrümanlarla başlanmasını önerir. Fakat siz çocuğunuzun ilgi alanlarını göz önünde bulundurabilirsiniz.

Çocuğunuzun 3 yaş piyano kursu eğitimlerine katılarak doğru yöntemlerle, olması gereken sürede ve gelişim çağına uygun bir düzende piyano eğitimleri almasını sağlayabilir, geleceğine önemli katkılarda bulunabilirsiniz. Bu eğitimler sayesinde ilerleyen yaşlarında akademik başarılardan sosyal becerilere kadar her alanda iyi bir ilerleme sağladığını fark edeceksiniz. 

Uzmanlara Göre 3 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olur?

3 yaş için piyano eğitimleri çocukların gelişim dönemlerine uygun olarak hazırlanmış programlar dahilinde geliştirilen dersleri içerir. Çocuklar eğlenerek öğrenecekleri bir ortamda tüm gelişim alanlarını harekete geçirebilirler. Üstelik 3 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı diye merak eden ailelere vermemiz gereken en önemli bilgi, küçük çocuklara verilen piyano eğitimleri aşırı yoğun geçen ve zorlayıcı dersleri içermez. Daha rahat, çocukları sıkmayacak ve piyanoyu, aynı zamanda da notaları sevdirecek bir eğitim programı ile 3 yaş piyano eğitimi hazırlanır. Yani çocuğunuzun yoğun ve zor bir piyano eğitimi alarak aşırı bilgi yüklemesi yaşayacağını düşünmeyin, rahat ve öğretici bir sürece hazırlanın.

3 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı sorusuna verilecek yanıtlar elbette bununla sınırlı değil. 3 yaş piyano kursları ile verilen detaylı, basit ve eğlenceli 3 yaş piyano eğitimi içeriğinde şu özellikler ve öğretiler de yer alıyor:

  • Görsel ve işitsel algılama yetenekleri gelişmeye başlar.
  • Bedensel farkındalıkları oluşmaya başlar.
  • El-göz koordinasyonları artar.
  • Hem ellerini hem de ayaklarını aynı anda kullanmayı öğrenerek çoklu zeka kullanımına giriş yaparlar. 
  • Doğru oturuş pozisyonunu almayı öğrenirler. 
  • Öğrenmenin keyfini yaşamaya başlarlar.
  • Daha önce duydukları ve dinledikleri hoş melodileri kendilerinin çıkarabiliyor olması mutlu hissettirir ve çocuğun kendine duyduğu güveni arttırır.

3 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı sorusunun kapsamlı yanıtı yukarıdaki maddelerdir. Bu maddeleri içeren 3 yaş için piyano eğitimi doğru bir yöntem üzerine kurulmuştur diyebiliriz. 

Erken Yaşta Piyano Eğitimini Destekleyin!

Aileler zaman zaman “3 yaş piyano eğitimi nasıl olur ki” diye endişeyle sorarlar. Bu soruyu soran ailelerin bilmesi gereken şey, bu yaşta piyanoya başlamanın çok önemli olduğudur. 3 yaş piyano eğitimi alan çocukların gelecekleri daha iyi şekillenir, yaşıtlarından bir adım önde olurlar.

Sanat Akademi olarak verdiğimiz 3 yaş piyano kursu ile çocuğunuzun bedensel, bilişsel, duygusal ve sosyal becerilerinin gelişmesine katkı sağlayabilirsiniz. Detaylı eğitim programı için eğitim danışmanlarımızla görüşebilir, aklınıza takılan soruları onlara yöneltebilirsiniz.

[widget-188]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44