Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Doğum Günlerinde Mekan Kiralamak İçin 6 Sebep

Çocuk Doğum Günü Nerede Kutlanır? – İstanbul Çocuk Doğum Günü Mekanları

Çocuk doğum günlerinde mekan kiralamak, son dönemde oldukça popüler. Özellikle de sosyal medyadaki “konsept” partilerin etkisiyle anne babaların çoğu, aylar öncesinden en iyi doğum günü mekanını araştırmaya ve en güzel parti mekanlarını ziyaret etmeye başlıyor.

Yaz dönemine denk gelen partilerde bahçeli doğum günü mekanları tercih edilirken belli bir tema üzerine yoğunlaşılan partiler içinse şık bir şekilde dekore edilmiş doğum günü mekanları seçiliyor. Tabii ki işin en zevkli kısmı, çocuklara kalıyor. Sınırsız eğlence… En iyi doğum günü mekanı bulunduğunda çocuklar, saatler sürecek eğlenceli bir yolculuğa hazırlanıyor…

Doğum Günü Partisi İçin Mekan Kiralama – Nasıl Bir Konsept Belirlediniz?

Çocuk doğum günlerinde mekan kiralama modasına uymaya karar verdiyseniz ilk olarak katılımcı sayısını belirlemeniz ve çocuğunuzun hayalindeki temayı keşfetmeniz gerekiyor. Eğer 50-100 kişinin katılacağı bir doğum günü partisi için mekan kiralamak istiyorsanız bahçeli mekanları tercih edebilirsiniz. Böylece çocuklarınızın rahatça koşup oynamasını sağlayabilirsiniz. Elbette bu tarz bir çocuk doğum günü partisi için mekan kiralama fiyatları da bir miktar yüksek olabilir. 10-20 bin TL aralığında bir bütçe ayırabilecek durumdaysanız bu fırsatı değerlendirebilirsiniz.

Çocuk doğum günlerinde mekan kiralamak için bütçenizi bu kadar artıramıyor, daha uygun fiyatlı seçenekleri araştırıyorsanız da çocuklar için müzik kursu, dans kursu ve drama kursu veren kurumların günlük atölyelerini değerlendirebilirsiniz. Bu doğum günü konseptinde tamamen çocuğunuzun beğenisine göre hazırlanan salonlarda pastalar kesiliyor, yarışmalar düzenleniyor, şarkılar söyleniyor ve doyasıya eğleniliyor. Ardından da tüm çocuklarla birlikte sanat atölyelerine geçiliyor; resimler yapılıyor, müzik aletleri ile tanışılıyor ve yine öğretmenlerle birlikte dans ediliyor. Yaratıcı drama etkinlikleri uygulanıyor, çocukların hem eğlenceli hem de eğitici bir vakit geçirmesi sağlanıyor.

Çocuk Doğum Günlerinde Mekan Kiralamak İçin 6 Neden 

Çocuklar için eğlenceli parti mekanı tutmanın sağladığı faydalardan bahsettik. Şimdi gelelim, neden bir doğum günü mekanı kiralamanız gerektiğine… İşte, 6 neden:

  1. Çocuklar için eğlenceli parti mekanına karar verdikten sonra siz sadece taleplerinizi söyler, başka hiçbir detayla ilgilenmezsiniz.
  2. Mekanın süslenmesinden dekorun hazırlanmasına, pastanın siparişinden çocuğunuz için en tatlı kostümün dikilmesine kadar her detayı, sizin adınıza mekanın görevlileri yürütür.
  3. Misafirlerinizi karşılamak için bir ekip, konuklarınızı memnun etmek için ücretsiz otopark sağlamış olursunuz.
  4. En güzel parti mekanlarını en uygun fiyatlara tutar, çocuğunuza unutulmaz bir gün yaşatırsınız.
  5. Evde organize ettiğiniz partilerden sonra yaşanan dağınıklıktan ve zahmetten kurtulursunuz.
  6. Şık dekorasyonlu en iyi doğum günü mekanını tutarak konuklarınızın hafızalarına kazınan bir doğum günü partisi organize edersiniz.

Çocuk Doğum Günlerinde Mekan Kiralamak Tek Seçenek Değil…

Çocuğunuz arkadaşları için düzenlenen partilere özeniyor, kendisi için de unutulmaz bir parti organize edilmesini istiyorsa ona farklı bir konsept belirlediğinizi söyleyerek evinizde şahane bir doğum günü organizasyonu yapabilirsiniz. Unutmayın, önemli olan çocuğunuzun mutlu olması… Çocuklar için eğlenceli parti mekanı tutacak bir bütçeniz yoksa evinizi de keyifli bir ortama dönüştürebilirsiniz. En sevdiği pastadan yapabilir, duvarlara hayranı olduğu çizgi karakterin posterlerini yapıştırabilir, yakın arkadaşlarını evinize davet ederek keyifli bir oyun başlatabilirsiniz… Sandalye kapmaca, köşe kapmaca, şişe çevirmece ya da belki de sessiz sinema… Ne dersiniz?

Çocuklar İçin Eğlenceli Parti Mekanı Kiralama Fiyatları – 199 TL’ye En İyi Doğum Günü Mekanı…

Çocuk doğum günü partisi için mekan kiralama fiyatları; salonun büyüklüğüne, kostüm ve dekor taleplerinize, seçeceğiniz etkinliklere ve kiralama sürenize bağlı olarak değişebiliyor. Ancak 200 TL’ye doğum günü partisi için mekan kiralama hizmeti aldığınızda hijyen, düzen, konsept, iyi lokasyon ve olanaklar açısından beklentinizi oldukça düşürmeniz gerekiyor.

Eğer her şeyin kusursuz olmasını istiyor, çocuğunuzun doğum günü için prenslere/prenseslere yakışır bir organizasyon düzenlemek istiyorsanız İstanbul çocuk doğum günü mekanları için ortalama olarak 1000-1500 TL aralığında bir bütçe ayırmanız gerekiyor.

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44