Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

10 Yaş Doğum Günü Konsepti Erkek ve Kız Çocuklar İçin Öneriler

10 Yaş Doğum Günü Partisi – Güzel Bir Parti Organize Etmeye Ne Dersiniz?

Sosyal medyada gördüğünüz şaşalı doğum günü partileri için ne kadar para harcandığını biliyor musunuz? Bir influencer, yaptığı ankette doğum günü partisi için mekan kiralama fiyatları da dahil olmak üzere ailelerin ortalama olarak 40-50 bin TL aralığında para harcadığı sonucuna ulaşmış. Yani bu demek oluyor ki aileler 10 yaş doğum günü partisi fikirleri için kesenin ağzını bayağı bir açıyor…

Eğer siz de çocuğunuzun 10 yaş doğum günü için araştırma yaparken bu yazıya denk geldiyseniz endişe etmenize hiç gerek yok, size uçuk rakamlı çocuk doğum günü partisi mekanlarından bahsetmeyeceğiz. Tamamen çocukların hoşuna giden, hem eğitici hem de eğlendirici 10 yaş doğum günü konseptlerine değineceğiz. Haydi, birlikte bakalım…

10 Yaş Doğum Günü İçin Nasıl Bir Konsept Düşünüyorsunuz?

Çocuğunuzun 10. yaş günü için heyecanlanıyor olması çok normal. Unutulmaz bir kutlama olsun, arkadaşlarıyla birlikte doyasıya eğlensin ve birçok hediye alsın… Bir çocuğun, doğum gününden daha ne beklentisi olabilir ki? Peki, bu unutulmaz 10 yaş doğum günü partisini organize etmek için nelere ihtiyacınız var?

10 Yaş Doğum Günü Partisi İçin Mekan Belirleme

10 yaş doğum günü partisi için havalı bir konsept yaratmak istiyorsanız evde mum üfleyip pasta kesmeyi aklınızdan çıkarmalısınız. En güzel çocuk doğum günü partisi mekanlarından birinde dekorlarla ve süslemelerle doğru atmosferi yaratmalısınız. Bunun için bir çocuk dans kursunun günlük atölyelerine katılıp çocuğunuz ve arkadaşları için keyifli bir dans günü yaratabilirsiniz. Ya da çocuk sanat atölyelerini araştırıp keyifli bir boyama partisi de verebilirsiniz. 

Eğer 10 yaş doğum günü partisi, yaz mevsimine denk geliyorsa açık havadaki ve bahçeli doğum günü partisi mekanlarını tercih edebilirsiniz. Ancak daha soğuk ve yağışlı havalar için iç mekanlarda 10 yaş doğum günü partisi düzenlemek daha doğru olabilir. 

10 Yaş Doğum Günü Konseptine Karar Verme

10 yaş doğum günü konsepti erkek ya da kız çocuk için farklı farklı oluşturuluyor. Ancak çocuğunuz 10 yaşına geldiği için klasik süper kahramanların kostümleriyle dekorlarıyla kutlama yapma fikri, biraz daha geride kalmış olabilir. Bunun yerine çocuk doğum günü partisi mekanlarının atmosferine uygun şekilde yaratıcı bir 10 yaş doğum günü konsepti belirlemek daha iyi olabilir.

10 Yaş Doğum Günü Partisi Fikirlerini Araştırma

Evet, çocuğunuz tam 10 yaşında. Ama neticesinde hala bir çocuk. Dolayısıyla doğum gününde eğlenmesi ve oyun oynaması gerekiyor. Peki, 10 yaş doğum günü partisine uygun hangi etkinlikleri düzenleyebilirsiniz? İşte, yanıtı:

  • Bisküviyi Kaptım!

10 yaş doğum günü partisinde en sevilen oyunlardan birine başlamaya hazır olun. Çocukların her biri başını arkaya eğip alnına yuvarlak bir bisküvi koysun. Ardından yalnızca mimiklerini kullanarak ve yere düşürmeden bisküviyi ağızlarına götürmeye çalışsınlar. Bisküviyi yemeyi başaran ilk çocuk, pastadan koca bir dilim daha alsın!

  • Suratsız Yumurtalar!

En eğlenceli 10 yaş doğum günü partisi fikirlerinden biri olan yumurta oyununu oynayabilmek için 10 yaş doğum günü partisi için mekanlarını kullandığınız görevlilerden çocukların sayısı kadar yumurta haşlamalarını isteyin. Ardından her çocuk için birer sulu boya ve fırça alın. Çocuklardan yumurtalarını içlerinden geldiği gibi boyayıp kendi hayal güçlerine göre farklı farklı suratlar çizmelerini isteyin.

10 Yaş Doğum Günü Partisi İçin Mekan Kiralama Fiyatları – 200 TL’den Başlayan Fiyatlarla…

10 yaş doğum günü partisi için mekan bulduk, etkinlikler hazırladık, konsepti belirledik. Şimdi ise ailelerin en çok merak ettiği konuya geldik: Doğum günü partisi için mekan kiralama fiyatları. Eğer 10 yaş doğum günü konsepti için araştırma yaptıysanız fiyatların 200 TL’den 10000 TL’ye kadar uzanabildiğini görmüşsünüzdür.

10 yaş doğum günü partisi için mekan kiralama fiyatlarının bu kadar farklı olmasının sebebi aslında sunulan imkanlar. Şehrin en uç noktasında bir mekan tutar, hiç de hijyenik olmayan salonlarda 10 yaş doğum günü partisi organize ederseniz elbette 200-300 TL’ye bir kutlama yaparsınız. Ancak ne derece memnun kalırsınız, orası belli olmaz! Eğer gösterişli bir mekanda tam kapsamlı bir 10 yaş doğum günü partisi organize etmek isterseniz de minimum 5000 TL’yi gözden çıkarmanız gerektiğini söylemek isteriz.

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44