Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Doğum Günü Mekanı Kiralama Fiyatları – 100 TL’den Başlayan Kiralık Doğum Günü Mekanı

Günlük Kiralık Doğum Günü Mekanı Fiyatları – İyi Bir Doğum Günü Mekanı Kaç TL’ye Kiralanır?

Doğum günleri her yaşta çok özeldir. Ancak çocukken daha bir keyifli ve eğlenceli gelir. Genç yaşlardan itibaren kendi doğum günlerimizi planlayabiliyorken çocuklar için bu iş anne babalara düşüyor. Son yıllarda ebeveynler bu işi zevkle yapıyorlar. Artık doğum günlerini evlerde değil mekanlarda kutlamayı tercih ediyorlar. Doğum günü mekanları olarak birbirinden farklı, şık ve konsept mekanlar bulunuyor. 

Doğum günü mekanı kiralama fiyatları ise seçilen konsepte, bu konsepte uygun süsleme ve dekorların detayına, kostüm taleplerine, mekanın açık ve kapalı olmasına, yapılacak olan etkinlik ve yarışmalara, ağırlanacak çocuk ve ebeveyn sayısına göre değişmektedir. 100 TL’den başlayan saatlik doğum günü mekanı kiralama fiyatları, bahsettiğimiz talep ve beklentilere bağlı olarak 5000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Doğum günü mekan kiralama fiyatları arasındaki farklılıklara ve nedenlerine yakından bakalım…

100 – 250 TL Arası Kiralık Doğum Günü Mekanları – Neler Beklememelisiniz?

Doğum günü mekanı fiyatları 100 TL’den başlıyor, dedik. Genel olarak baktığımızda bu mekanlar misafirlerine; sadece mekanı kiralıyor ve kalan tüm organizasyonu anne ve babaya bırakıyor. Süsleme, dekor, pasta, animatör ve yapılacak etkinlikler bu rakamın dışında kalıyor. Eğer makul ücretlerle organizasyonunuzu yapan birilerini bulduysanız sadece mekanı 100 – 250 TL arası bir fiyata kiralayabilirsiniz. 

Bir doğum günü mekânının giderlerini düşündüğümüzde 100 TL günlük doğum günü mekanı fiyatları açısından ortalamanın altında kalan bir rakamdır. Dolayısıyla doğum günü mekan kiralama fiyatları araştırmanızı yaparken fiyatın düşük olması sizi yanıltmasın. 

300 – 500 TL Aralığındaki Kiralık Doğum Günü Mekanları – İyi mi Kötü mü?

Ortalama olarak doğum günü mekanı fiyatları 300 – 500 TL aralığında oluyor. Ancak bu rakamlara da belli hizmetleri alabiliyorsunuz. Palyaço ya da animatör, kostüm ve dekor, fotoğraf ve video çekimleri bu rakamın dışında kalabiliyor. Sadece ikram ve süsleme giderlerini kapsıyor. 

300 – 500 TL bandındaki kiralık doğum günü mekanı; farklı salonlara sahip, kalitesini yükseltmeye çalışan, teknik imkanları ucuz doğum günü mekanlarına göre daha çok gelişmiş olanlardır. Bu doğum günü mekanlarını tercih edebilirsiniz.

500 – 1000 TL Doğum Günü Mekanı Fiyatları Çok mu? Ne Vadediyorlar?

Saatlik doğum günü mekanı kiralama hizmeti sunan çok daha profesyonel firmalar var. Özel taleplerinizi hızla karşılayan ve yüksek standartlarda hizmet sunan bu organizasyon firmaları, 500 TL’den başlayan saatlik ücretler talep edebilirler. Doğum günü mekan kiralama fiyatlarını; 

  • Doğum günü salonları

  • Ses ve müzik sistemleri

  • Dekor ve süslemeler

  • Yeme – içme ve ikramlar

  • Doğum günü pastası

  • Kostüm kiralama ya da satın alma

  • Palyaço ve animatör 

  • DJ ve sanatçı daveti

  • Fotoğraf ve video çekimi 

  • Oyun, etkinlik ve yarışmalar gibi taleplere göre belirlerler. 

Ayrıca doğum günü mekânı kiralama fiyatları olarak 500 – 1000 TL gibi bir ödeme yaptığınız bu kurum ve sizinle özel olarak ilgilenen danışmanlar, farklı sosyal alanlar, otopark ve bahçe gibi imkanlar da bulabilirsiniz. 

Yaşa Göre Doğum Günü Mekan Fiyatları Değişiyor! 1, 2, 3, 4 ve 5 Yaş Doğum Günü Ücretleri

Doğum günü mekan kiralama fiyatları özellikle yaşa göre değişiyor. 1 yaş doğum günü mekan fiyatı ile 12 yaş doğum günü organizasyon fiyatı bir olmuyor. 1 yaş çocukları için doğum günü konseptleri pasta ve ikramlar, dekor ve süsleme üzerine şekilleniyor. Herhangi bir etkinlik içermeyebiliyor. Ancak çocukların yaşı 2 ve üzeri olduktan sonra dans, müzik, boyama, yarışma vb. etkinlikler programa ekleneceği için doğum günü mekanı fiyatları da artıyor. 

Erkek ve Kız Çocuk Doğum Günü Konseptleri Fiyatları Etkiliyor!

Doğum günü mekanı kiralama fiyatları üzerindeki bir diğer etken ise çocukların cinsiyeti oluyor. Kız çocuk ile erkek çocuk doğum günü konsepti birbirinden farklı olduğu için taleplere bağlı olarak kiralık doğum günü mekan fiyatı değişiyor. Kız çocuklar Elsa, Barbie gibi konseptler isterken erkek çocuklar Spider Man, Hulk ya da Cars gibi konseptler hayal ediyor. Aileler doğum günü fikirlerine göre mekan maliyeti ödüyor. 

Etkinliklere Göre Doğum Günü Mekan Kiralama Fiyatları Değişiyor

Kiralık doğum günü mekanı araştırırken eğlenceli etkinlikler sunan firmalar göreceksiniz. Çocuklarınızın arkadaşları ile keyifli vakitler geçirmesi için şarkı söyleme, dans etme, balon patlatma, palyaço ve animatör gösterileri, yarışmalar ve daha pek çok aktivite imkanı veren doğum günü mekanları, ücretlerini de bu ayrıcalıklarına göre belirliyorlar. 

Kostümlü bir doğum günü için kostüm kiralama ya da satın alma ücretleri, özel DJ ya da sanatçı davet maliyetleri de doğum günü mekanı kiralama fiyatları üzerinde etkili. 

Açık ve Kapalı Doğum Günü Mekan Fiyatları Birbirinden Farklı

Kiralık doğum günü mekan fiyatı, mekanın kapalı ya da açık alan olmasından da etkileniyor. Kapalı doğum günü mekanları daha ekonomikken açık hava doğum günü mekanları daha pahalı oluyor. Açık havada uçurtma uçurma, balon patlatma, jimnastik, çuval yarışları ve diğer outdoor etkinlikleri yapılabildiği için doğum günü mekan kiralama fiyatları yükseliyor. 

Video ve Fotoğraf Çekim Ücretleri de Etkili

Çocuğunuzun en mutlu anlarının video ve fotoğrafları çekilecekse bazı doğum günü mekanlarının bu hizmetlerinin ekstra olduğunu belirtelim. 1500 TL’den başlayan video ve fotoğraf çekim ücretleri karşınıza çıkabilir. Dolayısıyla doğum gününün kayıt altına alınmasını istiyorsanız ekstra bir bütçe ayırmalısınız.

Doğum Günü Mekanını Önce Görün Sonra Kiralayın!

Çocuğunuzun en mutlu gününün kabusa dönüşmesini istemezsiniz değil mi? Cevabınız evetse, doğum günü mekan kiralama fiyatları 2.sırada olsun, ilk sıraya kaliteyi alın. Kiralamak istediğiniz doğum günü mekanında konforlu salonlar, güler yüzlü hizmet, profesyonel bir destek arayın. Çocuklarınızın hoşlanacağı etkinlikleri sunabilecek, dekordan pastaya, şovlardan fotoğraf çekimine kadar her şeyi düşünecek organizasyon firmaları ile çalışın. 

Doğum günü organizasyon fiyatları ve doğum günü mekanı kiralama fiyatları hakkında detaylı bilgi almak isterseniz Sanat Akademi danışmanları bir telefon uzağınızda…

[widget-195]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44