Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Eğitim Salonu Kiralarken Dikkat Edilecekler

Eğitim Salonu Kiralamak İsteyenler Mutlaka Okusun!

Eğitim salonu kiralarken dikkat edilecekler, hem firmalar hem de bireysel amaçlı olarak kullanacak kişiler için de geçerli. Verdiğiniz paranın karşılığını almak istiyorsanız ya da ekibinizle birlikte olası bir mağduriyet yaşamak istemiyorsanız bir eğitim salonunda olması gerekenlerden eğitim salonu kiralama fiyatlarına kadar pek çok şeye dikkat etmeniz gerekiyor.

Sizlere tavsiyemiz; eğitim salonu kiralama hizmetiyle ilgili araştırma yapmaya başladığınızda beklentilerinizden, fiyat aralığınızdan ve kriterlerinizi karşılayan kurumlardan oluşan bir liste yapmanız. Böylece adım adım ilerler, yanlış bir karar vermezsiniz. Şimdi gelin, birlikte eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklere göz atalım…

Eğitim İçin Salon Kiralama Hizmetinden Neler Bekliyorsunuz?

Eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklerden ilki, beklentileriniz. Çünkü bir kurum, beklentilerinizi karşılamıyorsa ne fiyatının uygun olması ne de konumunun güzel olması, sizin için çok da önemli olmaz. Dolayısıyla ilk etapta kiralık eğitim salonundan neler talep ettiğinizi bilmek gerekiyor. Bunun için aşağıdaki soruları yanıtlayabilirsiniz:

  • Kiralık eğitim salonunda kaç kişilik bir grup olacaksınız?

  • Eğitim salonu kiralama fiyatları için ayırdığınız bütçe maksimum ne kadar?

  • Eğitim için toplantı salonu kiralama hizmetini ne kadarlık bir süre için düşünüyorsunuz?

  • Kiralık eğitim salonu için düşündüğünüz bir lokasyon var mı?

  • Eğitim salonunda olması gerekenlerden tedarik edemeyeceğiniz ve kurumdan talep edeceğiniz ekipmanlar var mı?

  • Eğitiminize katılacak kişiler için hangi imkanların sunulmasını istiyorsunuz?

Eğitim Salonu Kiralarken Dikkat Edilecekler – Doğru Bir Mekan Seçin!

Kiralık eğitim salonu olarak tuttuğunuz mekanın ihtiyaçlarınıza karşılık verebilmesi için bir eğitim kurumu bulmanız daha doğru olabilir. Çünkü halihazırda çeşitli alanlarda eğitim veren bir kurumda, hem ekipmanlar hem de sosyal olanaklar açısından ihtiyaç duyduğunuz tüm imkanlar ve özellikler bulunabilir, böylece işiniz çok daha kolay olur. İsterseniz şimdi adım adım gidelim.

Temizlik ve Düzen

Eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklerden ilki, hijyen. Özellikle de kurumsal bir eğitim düzenliyorsanız hem şirket içinde hem de diğer şirketlerin gözünde kötü bir intiba bırakmamanız için son derece temiz, düzenli ve bakımlı bir kiralık eğitim salonu tutmanız gerekiyor.

Lokasyon

Eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklerden bir diğeri, konum. Ne kadar merkezi bir noktada olursanız sunduğunuz eğitimlere katılan kişi sayısı da o kadar çok olur. Bu hem kurumsal hem de bireysel eğitimler için geçerli. Eğer şehir merkezine uzak bir noktada eğitim salonu kiralama hizmeti alırsanız katılım oldukça az olabilir, bu yüzden merkezi lokasyonları seçmeye özen gösterin.

Sunulan İmkanlar

Eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklerden biri de olanaklar. Kurum, size eğitim salonu kiralama fiyatları içinde hangi hizmetleri sunuyor? İkram, karşılama, otopark hizmeti var mı? Konuklarınızın dinlenebileceği bir kafe bulunuyor mu? Kaç adet lavabo var? Ya da ihtiyaç duyduğunuz durumlarda teknik/yönetimsel destek mevcut mu?

Ekipmanlar

Eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklerden en önemlisi, kullanacağınız araç-gereçler. Pek çok kurum, eğitim salonu kiralama hizmetine ekipmanları dahil etmiyor ve tedarik ettikleri her bir araç için ekstra ücret talep ediyor. Dolayısıyla kiralık toplantı salonu araştırırken bunu iyice öğrenmeniz gerekiyor.

Kurumun yetkilisine eğitim salonunda olması gerekenleri; ses sistemi, mikrofon, televizyon, bilgisayar, projeksiyon cihazı, perde, kablosuz internet ve yazı tahtası olarak sıralayabilirsiniz.

Sınıf Dekorasyonu

Eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklerden biri de sınıfların sizin için neler sunduğu. Yani kiralık eğitim salonunda pencere, havalandırma ve klima var mı? Dekorasyon göze hitap ediyor mu? Göz yoran ya da dikkat dağıtan objeler, eşyalar bulunuyor mu? Masa ve sandalyeler, dekoratif mi yoksa özensiz mi? Ses ve ısı yalıtımı var mı? Bu detaylara dikkat ettiğinizde kusursuz bir eğitim salonu kiralama hizmeti alabilirsiniz.

Kapasite

Eğitim için salon kiralama hizmeti aldığınızda mutlaka maksimum kapasiteyi doğru öğrenmeniz gerekiyor. Aksi halde konuklarınızı mağdur edebilirsiniz. Eğer net bir şekilde rakam veremiyorsanız ortalama olarak belirlediğiniz kişi sayısı üzerine birkaç kişilik bir opsiyon da dahil edebilirsiniz. 

Eğitim Salonu Kiralama Fiyatları Nedir? – 199 TL’den Başlayan Fiyatlarla Kiralık Eğitim Salonu…

Evet, yanlış duymadınız 199 TL… Hatta eğer biraz daha araştırırsanız internette daha az rakamlarla da reklam veren pek çok firma bulabilirsiniz. Ancak sizlere tavsiyemiz, düşük bütçeli seçenekler sunan kurumlarda eğitim salonu kiralarken dikkat edileceklere önem vermeniz. Aksi halde gittiğinizde eğitim alacak müsait bir sınıf bulamayabilir, cızırtılı hoparlörler, hijyenik olmayan sınıflar veya ses geçiren salonlarla karşılaşabilirsiniz.

Eğer olumsuz bir durum yaşamak istemiyorsanız ve beklentileriniz yüksekse eğitim salonu kiralama fiyatları için bütçenizi 750-1000 TL aralığına çıkarmanızı önerebiliriz. Çünkü eğer bu aralığın altında bir fiyata kiralık eğitim salonu tutarsanız muhtemelen çok geçmeden pişman olursunuz…

[widget-194]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44