Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Casting Çekimleri İçin Stüdyo Kiralama – Hazır Bir Stüdyoda Deneme Çekimleri Yapın!

Casting Çekimleri İçin Stüdyo Kiralamaya mı İhtiyacınız Var?

Dizi ve film sektörünün ülkemizde ne kadar canlı olduğu herkesin malumu. Dolayısıyla yeni yüzler keşfetmek için İstanbul çekim stüdyolarında her gün pek çok fotoğraf ve video çekimi yapılıyor. Ancak kimi zaman gerek yoğunluktan gerekse farklı bir ortam arayışından dolayı yeni bir stüdyoya ihtiyaç duyuluyor. 

İşte, bu zamanlarda casting çekimleri için stüdyo kiralama, cast ajansları için avantajlı bir durum oluyor. Çünkü ihtiyaca göre günlük kiralık stüdyo ya da saatlik kiralık stüdyo tutulabiliyor. Böylece farklı bir mekana düzenli olarak kira ödemektense cast çekimleri süresince kullandıkları kadar para ödemek daha mantıklı geliyor. Aslında gerçekten de çok daha mantıklı ve de kârlı…

Casting Çekimleri İçin Stüdyo Kiralama – Bunlara Dikkat Edin! 

Her gün yüzlerce, binlerce oyuncu adayıyla görüşen cast ajansları, fotoğraf ve video çekimleri için her zaman uygun bir stüdyo bulamayabiliyor. Üstelik çoğu zaman geniş bir alanda çalışmak, daha pratik oluyor. Özellikle de kiralık stüdyoların dekoratif ortamları, yüksek tavanları ve özelleştirilmiş aynalarla döşenmiş duvarları, cast ajanslarının istediği ambiyansı yaratmasını sağlıyor. Şimdi gelelim casting çekimleri için stüdyo kiralarken dikkat edilmesi gerekenlere:

  • Casting çekimleri için stüdyo kiralama hizmeti alan cast ajanslarının, şehrin merkez bir noktasında stüdyo bulmaya dikkat etmesi gerekiyor. Çünkü şehrin uç noktalarındaki stüdyolara katılım az olur ve beklenen sonuçlar alınamaz.

  • Casting çekimleri için stüdyo kiralamadan önce kurum mutlaka ziyaret edilmeli. Çünkü web sitelerine yüklenen günlük/saatlik kiralık stüdyo görselleri her zaman gerçeği yansıtmayabiliyor. Sonradan mağdur olmamak için yerinde görmek her zaman daha iyi olur.

  • Bir diğer kriter olarak da video çekim stüdyosu mu yoksa kiralık fotoğraf çekim stüdyosu mu istediğinize karar vermeniz gerekiyor. Aslında her ikisinin de aynı mekanda halledebileceğini düşünebilirsiniz. Ancak oyuncu adayının video çekilirken performansını dilediği gibi gösterebilmesi için ses yalıtımlı geniş bir mekana ihtiyaç varken fotoğraf çekimleri için beyaz duvarlı ya da basit dekorasyonlu ferah bir kiralık fotoğraf stüdyosu daha önemlidir.

Cast Ajansları için Günlük Kiralık Stüdyo Tutmanın Avantajları 

Cast ajansı olarak mevcut stüdyonuza sığamıyor ya da yeriniz kısıtlı olduğu için çekimleri, dönüşümlü olarak gerçekleştiriyorsanız bu durum iş yükünüzü artırıp günlük akışınızı bozabilir. Bunun yerine bir günlük video çekim stüdyosu ya da kiralık fotoğraf stüdyosu tutmak, programınızı dilediğiniz gibi oluşturabilmenizi sağlar.

Ayrıca sıfırdan yeni bir mekan açıp birçok masrafa girmenize gerek kalmadan kullandığınız kadar ödeme yapma imkanı sunar. Bunun haricinde de casting çekimleri için stüdyo kiralama hizmeti aldığıızda elektrik, su, doğalgaz ve internet gibi faturalar ödemez; temizlik, gıda ve sarf malzemelerine para harcamazsınız.

Ayrıca casting çekimleri için stüdyo kiralama hizmeti almanın bir diğer önemli avantajı da ücretsiz otopark kullanım imkanı. Stüdyonuza büyük araçlarla çekim ekipleri giriyor ve çıkıyor. Dolayısıyla park edecek bir yerinizin olmaması, sizin için oldukça büyük bir sıkıntı olur. Ancak stüdyo kiralama hizmeti aldığınızda böyle dertleriniz olmaz, kurumun tüm imkanlarından istediğiniz gibi yararlanırsınız.

Casting Çekimleri İçin Stüdyo Kiralama Fiyatları 500 TL’den Başlıyor!

Casting çekimleri için stüdyo kiralama fiyatları, cast ajansından gelen taleplere göre değişiklik gösterebiliyor. Yani talep ettiğiniz imkanlar, kiralama süreniz ve tarihleriniz, stüdyo kiralama fiyatlarını doğrudan etkiliyor. Ancak tam kapsamlı bir hizmet alacağınızı düşünürseniz bunun o kadar da önemli olmadığını anlayabilirsiniz.

Yine de ortalama olarak bir fiyat vermek gerekirse günlük stüdyo kiralama fiyatlarının 2000 TL’den, saatlik stüdyo kiralama fiyatlarının ise 500 TL’den başladığını düşünebilirsiniz. Elbette sağlayacağınız konforu da göz ardı etmeyin…

[widget-196]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44