Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Dizi ve Film Çekimleri İçin Stüdyo Kiralama – Mekanı Kullandığınız Kadar Ödeyin!

Lüks Detayların Hakim Olduğu Şık Bir Ortamda Dizi ve Film Çekimi Yapın!

Film veya dizi çekimi için güçlü aydınlatmaları olan, lüks dekorasyonlu şık bir mekan mı arıyorsunuz? Öyleyse klip çekimi, dizi çekimi ya da fotoğraf çekimi için günlük kiralık stüdyo tutabilirsiniz. Böylece hem ekibinizin üstündeki yükü azaltır hem de harcamalarınızı düşürürsünüz. 

Şehir merkezinde bir mekanı kiralar, ekibinizle birlikte rahatça ulaşım sağlar hem de stüdyo kiralama fiyatları için çok daha az bir bütçe ayırırsınız. İsterseniz günlük isterseniz saatlik olarak dizi ve film çekimleri için stüdyo kiralama hizmeti alabilirsiniz. Peki, ayırt edici özelliklere sahip bir kiralık çekim stüdyosunu nasıl bulursunuz? İşte, yanıtı!

Dizi ve Film Çekimleri İçin Stüdyo Kiralama – Doğru Mekanı Seçmek Önemli!

Hazırlıklarını yapmak üzere olduğunuz bir film veya dizi projesi için mekana ihtiyacınız olabilir. Ancak doğru mekanı seçmenin ne kadar önemli olduğunu biliyorsunuz. Setlere kiralık stüdyo veren firmaların internetteki ilanlarıyla ve reklamlarıyla karşılaştıysanız hiçbir imkan sunulmayan, bakımsız ve eski stüdyoların da kiralandığını görebilirsiniz. Bu yüzden dikkatli olmakta ve iyi araştırmakta fayda var. Peki, dizi ve film çekimleri için stüdyo kiralama hizmeti aldığınız bir mekanda nelere dikkat etmelisiniz?

Otopark Hizmeti

Kiralık çekim stüdyosunun mutlaka ücretsiz otoparkı olmalı. Çünkü isterseniz klip çekimi isterseniz film çekimi isterseniz de dizi çekimi yapıyor olun, büyük araçlarla ekipmanları taşıyacak, karavanlarınızı park edeceksiniz. Dolayısıyla uygun bir park alanı olmazsa ya da otopark için ekstra ücret talep edilirse bu sizin için pek de avantajlı olmaz.

Şık Dekorasyon

Dizi ve film çekimi için günümüzde lüks tasarımlı mekanların daha çok tercih edildiğini düşünürsek günlük kiralık stüdyo olarak tutacağınız mekanın camlarından duvarına, tavanından parkesine kadar en son kaliteyle döşenmiş olması şart. Ayrıca kliması, havalandırması, ses yalıtımı olması da önemli.

Sunulan İmkanlar

Dizi ve film çekimleri için stüdyo kiralama hizmeti alacaksanız kurumun size sunduğu imkanlara da dikkat etmeniz gerekiyor. Örneğin kablosuz internetleri var mı, kaç adet lavaboları var, konforlu bir bekleme alanı bulunuyor mu, bahçe veya kafeleri var mı? İhtiyaç olduğunda profesyonel stüdyo ışığı gibi temel ekipmanları sağlayabilecekler mi? Soyunma odası, kilitli dolapları bulunuyor mu? Yiyecek-içecek servisi var mı? Tüm bu detaylar, günlük kiralık stüdyo için oldukça önemli.

Lokasyon

Setlere kiralık stüdyo veren bir firma buldunuz ama nerede? Ekibinizde İstanbul’un dört bir yanından kişiler çalışıyor. E, bir de o platodan o platoya giden karavanları, servisleri düşünün. Eğer şehir merkezinde bir kiralık çekim stüdyosu bulamazsanız bütün işleriniz aksar ve muhtemelen zarara girersiniz.

Dizi ve Film Çekimleri İçin Stüdyo Kiralama Fiyatları 500 TL’den Başlıyor!

Günlük kiralık stüdyoyu; dizi çekimi, film çekimi ya da klip çekimi için kullanmanız fark etmiyor. Stüdyo kiralamada önemli olan ihtiyacınız olan alanın büyüklüğü ve konsepti. Dolayısıyla stüdyo kiralama fiyatları, bu kriterlere göre değişiyor.

Elbette her kurumun kendine göre bir fiyatlandırma politikası var. Ayrıca karşılıklı talepler ve kullanım süresi de stüdyo kiralama fiyatları üzerinde etkili. Yine de ortalama olarak kiralık çekim stüdyosu için bir fiyat söyleyecek olursak günlük olarak 2000-3000 TL aralığında bir bütçe ayırmanız yeterli olabilir. Eğer dizi ve film çekimleri için stüdyo kiralama hizmetine dair istedikleriniz kafanızda biraz daha belirginleştiyse dilediğiniz zaman Sanat Akademi’ye ulaşabilirsiniz.

[widget-196]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44