Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Kiralık Toplantı Salonunda Olması Gerekenler

İyi Bir Toplantı Salonu Arıyorsanız Bu Kriterleri Göz Önünde Bulundurun!

Şirket toplantılarınız, iş görüşmeleriniz ya da seminerleriniz için toplantı salonu kiralamak istiyor ancak nasıl karar vereceğinizi bilmiyor musunuz? Karşınıza pek çok seçenek çıkıyor ve nelere dikkat etmeniz gerektiği konusunda tereddüt mü yaşıyorsunuz? Size yol gösterecek birkaç öneride bulunalım…

Son yıllarda freelance çalışanların sayısının yükselişe geçmesi ve girişimcilerin çoğalmasıyla birlikte toplantı salonlarına olan ilgi de arttı. Ayrıca firmalar da etkinliklerini düzenleyeceği büyük toplantı salonları arıyorlar. Kiralık toplantı salonu seçiminde önceliği fiyatlar alsa da kalitenin önemli olduğu tartışılmaz bir gerçek. Bu kaliteyi neler mi belirliyor?

Geniş ve konforlu toplantı salonları

Kiralık toplantı salonunda olması gerekenler arasında öncelikli olarak büyüklük yer alıyor. 10 metrekarelik bir toplantı salonunda keyifli bir toplantı yapabilir misiniz? Cevabınız hayırsa ve iyi bir toplantı salonu kiralamak istiyorsanız geniş toplantı salonlarını tercih etmelisiniz. Kişi sayınıza göre 50, 75, 100 hatta 150 metrekarelik salonlardan tercihinizi yaparak ekibinize konfor sunabilirsiniz. 

Araç – gereç ve teknik donanım

Her salonun imkanları kendine özgüdür. Kiralık toplantı salonu imkanları olarak en önemlisi elbette teknik donanımdır. Çünkü toplantının akıcı ve sorunsuz geçmesi için gerekli ekipmanlar vardır. İyi bir toplantı salonunda; yüksek tavan ve ses yalıtımı, hızlı ve ücretsiz internet, projeksiyon ve perde, USB bağlantılı TV ve beyaz tahta, ses sistemi ve mikrofon, klima ve havalandırma sistemleri ile modern mobilyalar yer alır. Ayrıca taleplerinize bağlı olarak her türlü ekipman ve araç – gereci sağlayabilirler. 

Havalandırma ve ısıtma-soğutma sistemleri

Toplantı salonu kiralama amacıyla araştırma yapıyorsanız özellikle havalandırma ve klima sistemleri olmayanları eleyin. Koronavirüs hala hayatımızdayken buna karşı önlem almayan bir toplantı salonu ne kadar doğru bir seçim olabilir ki? Kiralık toplantı odası mutlaka havalandırmaya sahip olmalı, iklimlendirme cihazları yer almalı. Aksi halde hem müşterileriniz hem çalışanlarınız tehlikede demektir. 

Merkezi konum 

İş hayatının koşturmacasında toplantılarınızı kaçırmamak için merkezi lokasyonda bir toplantı salonu kiralayın. Araçla rahat bir şekilde ulaşabileceğiniz, otobüs, minibüs, metrobüs ve tramvay gibi ulaşım alternatiflerine yakın olan toplantı salonları yolda geçireceğiniz vakti kısaltır.

Karşılama ve hostes desteği

Kiralık toplantı salonu imkanları kurumdan kuruma değişir. Müşterilerini etkilemek ya da organizasyonunu daha programlı hale getirmek isteyenler toplantı salonlarının sunduğu karşılama ve hostes imkanından yararlanabilirler. İyi bir toplantı salonu deneyimli hosteslerle çalışanlarınızı, müşterilerinizi ya da partnerlerinizi etkinlik ya da toplantı süresince yönlendirir, organizasyonunuzun sorunsuz geçmesini sağlayabilirler. 

Sosyal alanlar, otopark ve yeme – içme imkanları 

Kiralık toplantı salonunda olması gerekenler arasında otopark elbette var. Aracıyla gelen çalışanlara ve katılımcılara otopark imkanı sunan toplantı salonları daha çok tercih ediliyor. Dolayısıyla kiralık toplantı salonu arıyorsanız önceliklerinizden biri otoparkı olanlar olmalı. Aynı zamanda yiyecek – içecek otomatları ya da kafesi olan bir toplantı salonu da seçenekleriniz arasında önde yer alacaktır. 

Şık tasarım ve dekorasyon

Kiralık toplantı odası ya da salonu arıyorsanız güzel bir dekorasyon, ekonomik bir ücretten daha çok ilginizi çekmeli. Çünkü müşterilerinizi ikna etmenin ya da çalışanlarınıza değer vermenin yolu, etkinliklerinizi şık bir salonda gerçekleştirmektir. Sizin için sadece toplantı salonu kiralamak değil aynı zamanda keyifle gidebileceğiniz bir mekan önemliyse dekorasyonuna özen gösteren bir toplantı salonu tercih edin.

İyi Bir Toplantı Salonu Özel Taleplerinizi de Karşılamalı! 

Kaliteli bir toplantı salonu arıyorsanız detaylı bir araştırma yapmanız gerekecek. Salon temizliğinden projeksiyona, oturma düzeninden ikramlara kadar farklı beklentileriniz olabilir. Toplantı salonunun imkanları ne kadar genişse o kadar tercih edilecektir. Dolayısıyla etkinliğinizin kapsamına uygun bir toplantı salonu kiralamalısınız. 

Kiralık toplantı salonunda sadece toplantı yapılmadığını; konferans, seminer, eğitim, workshop, atölye, motivasyon etkinlikleri düzenlendiğini düşündüğümüzde bu ayrıcalıkları sunan bir toplantı salonunun daha kaliteli imkanlara sahip olduğunu söylemek mümkündür. 

Siz de kiralık toplantı salonları arasında tercih yapamıyorsanız kiralık toplantı salonunda olması gerekenler listemize bir göz atın. Toplantı salonu kiralama fiyatları ile ilgili bilgi almak ve kiralık toplantı salonu hakkında aklınıza takılanları sormak için bize ulaşın. 

[widget-193]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44