Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Konferans Salonu Kiralama – Ayrıcalıklarla Dolu Bir Hizmet Alın!

Otel Konferans Salonu Kiralamak mı Bir Kurumdan Konferans Salonu Kiralamak mı?

Muhtemelen konferans salonu kiralamak için hep otel önerileri alıyorsunuzdur. Otellerin pek çoğunda kiralık konferans salonu bulunuyor ancak fiyatlar da otelin marka değeriyle doğru orantılı olarak epey artabiliyor. Örneğin; 50 kişilik toplantı salonu tuttuğunuzda size çıkarılan fatura, 10 binlere ulaşabiliyor. 

Birkaç saatlik bir kiralık konferans salonu için bu kadar para harcamak, çok da iyi bir fikir değil gibi görünüyor. Eğer siz de prestijli bir ortamda konferans vermek istiyor ama otel konferans salonundan çok daha samimi bir yer arıyorsanız yazımızı okumaya devam edebilirsiniz… İşte ideal bir konferans salonu kiralamak için yapmanız gerekenler!

Kiralık Konferans Salonu Tutarken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Konferans salonu kiralaması yaparken ilk kriterinizin fiyat olmaması gerektiğini söyleyerek yazımıza başlayalım. Eğer yalnızca toplantı salonu kiralama fiyatlarına odaklanarak bir seçim yaparsanız muhtemelen en ucuz ama en vasat yeri bulur ve dinleyicilerinizin karşısında kötü bir duruma düşersiniz. Katılımcıları ne kadar memnun ederseniz konferansınızın da o kadar başarılı olacağını unutmayın ve kiralık konferans salonu tutarken dikkat etmeniz gerekenleri incelemeye başlayın.

1-Ekipmanlar Sizin Adınıza Temin Ediliyor mu? 

Konferans kiralama hizmeti aldığınız kurum; projeksiyon cihazı, kablosuz internet, bilgisayar, televizyon veya yazı tahtası gibi ekipmanları tedarik etmiyorsa konferansınıza hazırlanırken bir de bu detayları düşünmek zorunda kalabilirsiniz.

2-Otopark Var mı?

Konferansınıza sektörden pek çok iş insanı veya firma temsilcisi katılacaksa ücretsiz otopark hizmeti sunan bir kiralık konferans salonu bulmanız daha iyi olabilir. Böylelikle katılımcıları mağdur etmez, her şeyi en iyice detayına kadar düşünen bir profesyonel izlenimi bırakırsınız.

3-Konferans Salonu Nasıl Görünüyor?

Sektörünüz ne olursa olsun, konferans salonu kiralamak ve bir kitleye hitap etmek istiyorsanız şık, estetik ve lüks dekorasyonlu bir mekan bularak tüm dikkatleri üzerinize toplayabilirsiniz. Bakımsız görünen bir oda, eski sandalye ve masalar ile dinleyicilerinizi etkilemeniz pek de mümkün değil…

4-Size Ne Gibi İmkanlar Sunuluyor?

Konferans salonu kiralamak için yalnızca boş bir oda ve ekipman yeterli değil. Özellikle üst düzey konukların ağırlanacağı konferanslar için ikram servisi olması, önemli bir ayrıntıdır. Bunun dışında da kafe, dinlenme alanı ve bahçe gibi sosyal ortamların varlığı da gereklidir.

5-İnisiyatifler Mevcut mu?

Konferans salonu kiralama hizmeti veren pek çok kurum, genellikle müşterilerini sınırlandırır ve ilişkilerini geliştirmeye çalışmaz. Dolayısıyla toplantınızın uzaması, ikramların artırılması, teknik destek veya yönetimsel destek gerektiğinde; inisiyatif almaz, müşterilerini memnun etmeye çalışmaz. Eğer siz, misafirlerinizi kusursuz bir şekilde ağırlamak istiyorsanız doğru bir konferans salonu kiralamanız gerekir.

6-Misafirlerinizi Karşılayacak Biri Olacak mı?

Şirketlerin prestijleri için karşılamanın ne kadar önemli olduğunu mutlaka biliyorsunuzdur. Konuklarınıza organizasyon eksikliğinden kaynaklı bir olumsuzluk yaşatmak istemiyorsanız kiralık konferans salonu tutarak karşılama ekibinden destek alabilirsiniz.

Konferans Salonu Kiralamak – Mekanı Çok Amaçlı Olarak Değerlendirebilirsiniz!

Kiralık konferans salonu tuttuğunuzda -özellikle de uzun süreli kiralamalarda- mekanınızı eğitim salonu, workshop atölyesi, seminer ve sunum sınıfı, toplantı odası veya ofis olarak da kullanabilirsiniz. İsterseniz kiralık konferans salonunuzda iş toplantılarınızı düzenler isterseniz de ekibinize bir konu ile ilgili eğitimler verirsiniz. Bu yönüyle de konferans salonu kiralamak, firmalar için güzel bir fırsat oluşturur.

Konferans Salonu Kiralama Fiyatları – 199 TL’den Başlayan Fiyatlarla…

Toplantı salonu kiralama fiyatları, ne kadar büyük bir konferans düzenleyeceğinize, istediğiniz teçhizatlara, katılacak kişi sayısına, ikram taleplerinize ve kiralama sürenize göre değişiklik gösterir. Dolayısıyla internette gördüğünüz 200-400 TL aralığındaki fiyatları çok da inandırıcı bulmamanızı öneririz. 

Yiyecek-içecek ikramı sunan, her şeyi sizin adınıza planlayan, misafirlerinizi konforlu bir ortamda ağırlayan prestijli bir kurumdan konferans salonu kiralama hizmeti aldığınızda fiyatların 500-750 TL bandında değiştiğini görebilirsiniz. Bu noktada ucuz olanı tercih etmek, müşterilerinizin olumsuz bir deneyim yaşamasına ve sizinle ilgili yanlış izlenimler edinmelerine neden olabilir. 

[widget-193]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44