Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Konferans Salonu Kiralama Sözleşmesi ve Şartları

Seminer ve Konferans Salonu Kiralamak İçin Uymanız Gereken Şartlar Nelerdir?

Konferans salonu kiralama sözleşmesi; konuklar ve firma arasında, her iki tarafın da menfaati gözetilerek oluşturulan bir güvencedir. Konferans salonu kiralama hizmeti veren tüm kurum ve kuruluşlar, mekan kiralama sözleşmesi ile hem kendilerini hem de konuklarının taleplerini garanti altına almaktadır. 

Konferans salonu kiralamak için öncesinde beklentilerinizi karşılayan kurumların listesini çıkarmanızı ve bu kurumları ziyaret edip konferans salonlarını görmenizi mutlaka öneriyoruz. Peki bir mekan kiralama sözleşmesinde hangi kriterler bulunur, konferans salonu kiralama sözleşmesi imzalanmadan önce nelere dikkat edilmelidir?

Seminer Salonu Kiralamadan Önce Dikkatli Olun!

Konferans salonu kiralama sözleşmesinin şartlarına değinmeden önce ilk olarak konferans salonu kiralarken nelere dikkat etmeniz gerektiğini açıklamak daha doğru olur. Konferans salonu kiralama hizmeti almadan önce size sunulan imkanları, konferans salonu kiralama fiyatlarına bu imkanların dahil olup olmadığını ve konferansınıza katılacak kişi sayısını belirlemeniz gerekir. İhtiyacınızı doğru bir şekilde belirlerseniz daha iyi bir tercih yapabilirsiniz. 

Bir diğer adım olarak da konferans salonu kiralamak için prestijinizi yansıtan, incelikli bir dekorasyona sahip mekanlardan birini bulmanız gerekiyor. Ne kadar bakımlı, düzenli ve temiz bir kiralık konferans salonu tutarsanız bu, sizin kendinizi o kadar iyi tanıtmanızı sağlar. Aslında kiralayacağınız konferans salonunun, sizin reklamınız olduğunu düşünebilirsiniz. Bu yüzden en iyiyi bulmak için çaba sarf etmeniz çok önemlidir.

Konferans Salonu Kiralama Sözleşmesi Neden Hazırlanır?

Konferans salonu kiralama sözleşmesi, sizlerin doğru zamanda ve bahsedilen kriterler dahilinde konferans salonunu kullanabilmeniz; kurumların da olası bir maddi zarar durumunda mağdur olmaması için hazırlanır. Böylece her iki tarafın da beklentileri ve menfaatleri garanti altına alınmış olur. Bir konferans salonu sözleşmesinde genel olarak;

  • Teknolojik cihazların dikkatli bir şekilde kullanılması,

  • Konferans gün ve saatine uyulması,

  • Konuklar tarafından temin edilecek olan araç gerecin nakliyesi, taşınması ve yerleştirilmesinin kişiye ait olması,

  • Konferans salonunun kullanımı sırasında demirbaş malzemelerde oluşan zararın karşılanması,

  • Araç tahsisi, fotoğraf video çekimi, kokteyl gibi ekstra taleplerde bu hizmetin faturasının kişiye ait olması ve

  • İptal ve değişiklik koşulları üzerinde durulmaktadır.

Standart bir konferans salonu kiralama sözleşmesi bulunmadığından her iki taraf da anlaştıktan sonra mekan kiralama sözleşmesi ortak olarak hazırlanır. Uzun süreli ve kurumsal ihtiyaçları karşılamak üzere konferans salonu kiralama işlemi yapılacaksa sözleşme imzalamak zorunludur. Aynı şekilde mekan kiralama sözleşmesi yapmak, kurumun inisiyatifine kalmış bir durumdur. Yani konferans salonu kiralama sözleşmesinin imzalanmasını istemeyen kurumlar da bulunur ancak sizlere tavsiyemiz her iki tarafın da birbirine güven duyabilmesi için bu belgenin imzalanmasıdır.

Konferans salonu kiralama sözleşmesinin şartlarına gelecek olursak; ekipmanların kişilere sunulduğu şekilde teslim edilmesi, verilen saat aralığının dışına çıkılmaması, iptal ve değişim işlemlerinin yapılması için önceden haber verilmesi ve konferans salonundaki her türlü hasarın kişiler tarafından karşılanması koşullarını sayabiliriz.

Konferans Salonu Kiralama Fiyatları – Uygun Fiyatlı Kiralama Seçenekleri…

Oldukça düşük rakamlara gördüğünüz konferans salonu kiralama fiyatlarının sizi aldatmasına izin vermeyin. Çünkü internette gördüğünüz her bilginin doğru olmama ihtimali var. 250 TL’ye, 300 TL’ye saatlik olarak konferans salonu kiraladığınızda ekipmanlarınızın kaliteli olmasını, salonun temiz ve düzenli olmasını, kurumda otopark ve sosyal alan olmasını beklememeniz gerekir.

Çünkü prestij ve sunulan imkanlar, konferans salonu fiyatları ile doğru orantılı olarak artar. Yani siz dinleyicilerinizi en iyi şekilde ayarlayabileceğiniz bir konferans salonu bulmak için oldukça düşük bir bütçe ayırırsanız maalesef pek çok yönden olumsuzluk yaşarsınız. Bunun yerine günlüğü 500 ila 750 TL aralığında değişen kurumları araştırarak daha iyi bir konferans deneyimi yaşayabilirsiniz.

[widget-193]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44