Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklar İçin Drama Kampı

Oyun ve Sanat Bir Araya Geliyor!

Eğlenceli etkinliklerle çocukların hayal dünyalarını geliştiren kampları duydunuz mu? Çocuklar için drama kampı işte tam da bu kamplardan biri. Yaratıcılık geliştiren, hayata yepyeni kapı aralayan çocuk drama kampı, katılımcılarını bekliyor!

Çocukların ve gençlerin kendilerini ifade edebilme yetileri kazanmasının yolu drama kursu eğitimlerinden geçiyor. Eğer çocuğunuz için kendini ifade edip yaratıcılığını geliştirebileceği bir çocuk kampı arıyorsanız, çocuklar için drama kampı tam size göre!

[widget-197]

 

Çocuk Drama Kampı İle Hangi Kazanımlar Elde Edilir?

Çocukların belirli bir yaşa geldiklerinde oyunla sanatı birleştirmeye ihtiyaçları oluyor. Oyunla öğrenen çocuklar diğer yaşıtlarına göre çok daha hızlı gelişim gösterebiliyorlar. Çünkü oyun aslında çocukların birçok yeteneklerini aynı anda açığa çıkarabilecekleri bir aktivite sağlıyor. Çocuklar için drama kampı eğitimleri de işte bu gelişimi düşünerek eğlenceli oyun aktiviteleriyle çocuklara dramayı sevdiriyor.  

Çocuklar için drama kampı eğitimleri her geçen gün kendini daha da geliştirebilen bir eğitim programıyla çocukların gönüllerince drama çalışmaları yapmalarını, yeni bilgiler edinmelerini ve hayata sıkı sıkıya tutunmalarını sağlıyor. Böylece çocuklar kendilerini her ortamda daha iyi ifade edebiliyor, hayat kalitelerini yükseltebiliyorlar.

Yaşam için en büyük becerilerden biri olan iletişim becerileri drama eğitimi ile güçlenebiliyor. Bunu bilen uzmanlar, çocuklar için drama kampı katılımlarının artırılması gerektiğini vurguluyorlar. Her yaştan çocuklara ve gençlere hitap eden drama eğitimleri ile gelişim kaçınılmaz. O halde siz de çocuğunuz için iyi olanı yapmak istiyorsanız çocuklar için kamp arayışına girmeli, sosyalleşmesine destek olmalısınız. Yaz kampları arasında olan drama eğitimlerinden yararlanarak çocuklarınıza faydalı bir hediye verebilirsiniz. 

Çocuklar için drama kampı kazanımları:

  • Yeni bir ortamda eğlenceli etkinlikler yapmak ve sanatla tanışmak için heyecanlanan çocuğunuz çocuk drama kampı ile kendini çok daha iyi hissedebilir, sosyal becerilerini geliştirebilir. 
  • Sosyalleşmenin bir getirisi olarak arkadaş çevresi genişler. 
  • Kendini daha iyi ifade edebilen çocuklar çocuk drama kampı ortamından çıkıyor.
  • Çocuklar için drama kampı ile daha girişken ve kendinden emin, özgüvenli çocukların yetiştiğine şahit olabilirsiniz. 
  • Oyun ve sanatı bir araya getiren çocuk drama kampı çalışmaları bilişsel becerileri de geliştiriyor. 
  • Çocukların bedensel sağlıklarını korumak adına düşünüldüğünde çocuk drama eğitimleri oldukça başarılı. Çocuk drama kursu veya çocuk drama kampı ile çocukların bedensel farkındalık kazanmaları sağlanır. 

[widget-198]

Hangi Çocuklar Drama Kampı Eğitimleriyle Tanışmalı?

Çocuğunuzu eğlenceli ve bir o kadar da öğretici nitelikteki çocuk kampı programlarına dahil etmeyi düşünüyorsanız, tercihinizi çocuklar için drama kampı seçeneğinden yana kullanıyorsanız öncelikle bu kampın çocuğunuz için gerçekten uyumlu olup olmayacağına emin olmalısınız. Çocuğunuzu keyif almayacağı ya da kazanımlar elde edemeyeceği bir kampa göndermeye çalışırsanız sonuçlar ters etki yaratabilir, çocuğunuz iyi şeyler kazanmak yerine dramadan uzaklaşabilir. Bu yüzden hangi çocukların drama kamplarına katılmaları gerektiğini bilmelisiniz.

Sosyallikten uzak, sürekli ekran başında vakit geçiren çocukların çocuk drama kampı programlarına mutlaka yönelmesi gerekiyor. Ekrandan başka bir yere bakmayan çocuklar için drama kampı programları sosyalleşmenin ve fiziksel olarak hareket etmenin yolunu açıyor. Çocuk eğitimleri arasında en ilgi görenlerden olan dramanın yararları çocuklara hemen etki ediyor.

Eğlenceyi seven, espri kültürü gelişmiş çocuklar çocuk drama kursu eğitimlerinden yararlanarak kendilerini daha fazla geliştirebiliyorlar. Bu çocuklar için drama kampı programları bir hayli heyecan verici olabilir. Ayrıca özgüven gelişimi göstermesi gereken çocuklar için de en iyi fırsat drama eğitimleri olabilir. 

7 – 9 Yaş Yaratıcı Drama Kursu ile Tanışın!

Yaratıcı drama eğitimleri; çocukların duygusal, sosyal ve kinestetik becerilerini artırarak olumlu benlik algısı oluşturmalarını sağlıyor, sözlü ve sözsüz iletişim becerilerini geliştirerek okul ve aile ilişkilerini destekliyor.

Dramanın Tadına Varsınlar!

Yaz aylarında çocukların tatil dönemlerini iyi geçirmelerini sağlayacak kamplar oldukça fazla çeşitliliğe sahip. Çocuklar için kamp programı arıyorsanız çocuk drama kampı en iyi seçenek olacak. Drama yapmanın geliştirici özelliklerine sahip olan çocukların gelecek yaşamlarında daha büyük başarılar elde edebileceklerine şahit olabilirsiniz. 

Sanat Akademi’nin çocuk drama kursları, çocuğunuzun bilişsel, sosyal, duygusal, iletişim becerilerini geliştirmede etkili eğitimler sunuyor. Çocuğunuz için iyi bir drama eğitimi arıyorsanız ayrıntılı bilgi için danışmanlarımızdan bilgi alabilir, kurumumuzu ziyaret edebilirsiniz. Çocuk yaz kampı olarak drama eğitimlerimizden yararlanabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44