Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yaz Okulu Fiyatları – Kaç TL’den Başlıyor?

1000 TL’den Başlayan Yaz Okulları İyi mi? 

Yaz okulu araştırması yaparken karşınıza birbirinden farklı yaz okulu fiyatları çıkacak. Aylık kaydın 1000 TL olduğunu da göreceksiniz 5000 TL olduğunu da. Peki yaz okulu fiyatları arasındaki bu uçurumun sebebi ne? İyi bir yaz okulu ne kadar ücret ister?

Yaz okulu ücretleri üzerinde öncelikle etkili olan faktörleri bilmekte yarar var. Yaz okulunun MEB ruhsatı olup olmadığı, eğitim sektöründeki deneyimi, araç gereç donanımı, eğitim programının yeterliliği, konumu, sınıf mevcudu ve imkanları yaz okulu fiyatları için belirleyicidir. Bu belirleyicilerle birlikte yaz okulu ücretleri karşınıza çıkar. Yani iyi bir kurs ile kötü bir yaz okulu arasındaki farkı sadece bu faktörlere bakarak bile anlayabilirsiniz. 

Ancak yine de aileler yaz okulu bütçelerine göre tercih yapmaya dikkat ediyorlar. Hangi fiyat aralığında nasıl bir hizmet ve eğitim alacağınızı, neden yaz kursu ücretlerinin düşük olmaması gerektiğini yazımızın devamında tüm detaylarıyla açıklıyoruz.

[widget-197]

 

1000 TL – 1500 TL Arası Yaz Okulları – Neler Beklememelisiniz?

Yaz okulu fiyatları; yaz okulunun uyguladığı eğitim programının detaylarına, deneyimine ve eğitmen profesyonelliğine göre değişkenlik gösterir, demiştik. Yaz okulu ararken 1000 TL’den başlayan fiyatları olduğunu söyleyen kurumlar karşınıza çıkabilir. Ancak yaz okulu ücretleri için bu kadar düşük rakamlar eğitim kalitesini sorgulamanıza neden olmalıdır. 

Genel olarak 1000 – 1500 TL arasında aylık kayıt alan kurumlardan hijyenik, güvenli ve konforlu bir eğitim ortamı beklememenizi söyleyebiliriz. Hatta bir eğitim kurumunun MEB ruhsatına sahip olması gerektiği düşünüldüğünde 1000 TL gibi bir fiyatla yaz okulu ücret ortalamasının altında kurs açan merkezlerin bu ruhsata sahip olmadığını ya da MEB standartlarını karşılamadığını söyleyebiliriz.

Yaz okulu fiyatları ucuz olan eğitim merkezlerinin araç – gereç yeterlilikleri, sınıf büyüklükleri ve mevcut sayıları, imkanları ve konumları sorgulanmalıdır. Elbette 1000 TL’ye de yaz okulu alınabilir ancak beklentilerinizi düşük tutmanızda yarar vardır. 

1500 TL – 3000 TL Aralığındaki Yaz Okulları – İyi mi Kötü mü?

Yaz okulu ücretleri açısından bir üst kademede karşınıza 1500 – 3000 TL arası okullar çıkar. MEB ruhsatı olan ancak yeni açılmış ya da MEB standartlarını karşılamaya çalışan, eğitmen kadrosunu geliştiren ve öğrenci portföyünü büyütmek için çalışan amatör yaz okulları bu kategoride değerlendirilebilir. 

Yaz okulu fiyatları olarak bakıldığında uygun görünen bu yaz kursları, çocuklarınızla özel olarak ilgilenmeyebilir, gelişimlerini tam anlamıyla takip edemeyebilir. Ayrıca yeterli ekipman ve araç – gereç ile eğitim salonu konforu da sizi tatmin etmeyebilir. Bu kurslar bütçesini düşünen ailelere hitap edebilir ancak çocuklarınızın yaz kurslarından %100 verim almasını beklemeyin. Sosyal imkanlar, etkinlikler, ders telafileri ya da geliştirici aktiviteler bulamazsınız.

3000 TL – 5000 TL Yaz Okulu Eğitim Ücreti Talep Eden Kurumlar - Yaz Okulu İçin Çok Mu?

Yaz okulu fiyatları, okulun sunduğu imkanlara göre değişir. Dolayısıyla çocuğunuzun iyi bir eğitim almasını istiyorsanız bütçenizi geniş tutmanızda yarar var. Aylık yaz okulu ücretleri 3000 – 5000 TL arasında olan yaz okulları; sektörde yıllardır hizmet veren, MEB ruhsatı olan ve MEB standartlarını karşılayan kurumlardır. Ayrıca dans, resim, müzik, tiyatro, drama ve spor gibi branşlarda deneyimli eğitmenleri olan yaz okullarıdır. Bunun yanında eğitim salonları geniş, güvenli ve hijyeniktir; dersler için gerekli ekipman ve araç-gereçle donatılmıştır. 

Yaz okulu fiyat aralıkları kalitesini belli edeceği için bu kurumların ders programlarının yeterli olduğunu, sınıf mevcutlarının makul sayıda oluşturulduğunu, ders telafi imkanları verdiğini söyleyebiliriz. Bu yaz okulları, farklı ulaşım seçeneklerine yakın ve merkezi bir konumda, otopark, bahçe ve sosyal alanlar içeren, çocuklarınızın keyifle eğitim alacağı yerler olarak paranızın ve zamanınızın karşılığını sizlere verecektir.

Yaz okulu ücretleri olarak 3000 – 5000 TL arasında bir ödeme yaptığınız zaman eğitmenlerin çocuklarınızla özel olarak ilgilenmesini, eğitim danışmanlarının çocuklarınızın gelişimini takip etmesini de bekleyebilirsiniz. Bu yaz okullarında etkinlikler, eğlenceli aktiviteler ve imkanlar oldukça fazladır. Yaz okulu fiyatları araştırmanızda bu okullara da mutlaka şans vermelisiniz. 

[widget-198]

Önce Ziyaret Edin, Sonra Kayıt Yaptırın! Paranızı ve Zamanınızı Boşa Harcamayın!

Yaz okulu fiyatları ya da yaz kursu ücretleri üzerinde şehir, eğitmen, kurum ve kişi etkenleri görülebilir. Ne yazık ki ülkemizde, deneyimsiz kişiler ve merdiven altı diye tabir ettiğimiz kaçak eğitim firmaları, ucuz fiyat politikaları ve MEB müfredatından uzak eğitimlerle bu durumun farkında olmayan kursiyerlerin hayallerini ve vakitlerini çalıyorlar.

Yaz kursu fiyatları; kurumun Milli Eğitim Bakanlığı’na bağlı olup olmadığına, eğitmenlerin deneyimine, eğitim içeriklerinin yeterliliğine, eğitim salonlarının konforuna, araç gereç donanımına, fiziki imkanlarına ve sosyal alanlarının çeşitliliğine göre belirlenmektedir. Bu nedenle düşük eğitim fiyatları veren kurumlardan uzak durmalı, eğitim ihtiyaçlarınızı analiz edip size özel eğitim çözümleri sunacak, MEB onaylı kurumlardan eğitim almalısınız.

Yaz okulu arıyor ve iyi bir kurumdan çocuklarınızın eğitim almasını amaçlıyorsanız, MEB’e bağlı olamayan, eğitmenleri deneyimsiz, fiziki ve sosyal standartların altında kalan, amatör yaz kurslarından uzak durmalısınız. 

Belirttiğimiz gibi yaz okulu fiyatları 1000 TL’den başlayarak 5000 TL’ye kadar çıkabiliyor. Yaz okulu seçerken bütçenizden önce yaz okulunun sektörde kaç yıldır eğitim verdiğini, veli ve öğrenci yorumlarını, eğitim merkezinin imkanlarını, eğitmenlerinin deneyimini, sınıfların konforunu ve eğitim danışmanlarının yaklaşımını incelemelisiniz. Yaz okulunu önceden ziyaret etmeli ve aklınıza takılan soruları sormalısınız. Yaz okulu fiyatları 2024 ve İstanbul yaz kursu ücretleri hakkında iyi bir araştırma yapmadan çocuğunuzu hiçbir kuruma emanet etmemelisiniz. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44