Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İstanbul Yaz Okulları Fiyatları - 2500 TL'den Başlayan Fiyatlar!

İstanbul’da İyi Bir Yaz Okulunun Ücreti Ne Kadar?

Yaz okulları özellikle İstanbul gibi kalabalık kentlerde yoğun ilgi görüyor. Hal böyle olunca yaz okulu olarak hizmet veren eğitim kurumlarının sayısı artıyor. Bu artış beraberinde İstanbul yaz okulu fiyatları üzerinde rekabete neden oluyor. Yaz okulları daha çok öğrenci kazanmak için fiyatlarını rakiplerine göre belirliyorlar. İstanbul yaz okulu fiyatları yine de diğer şehirlere baktığımızda daha yüksek olabiliyor. 2500 TL'den başlayan yaz okulu ücretleri 25 bin TL'ye kadar çıkabiliyor. 

Peki İstanbul yaz okulu fiyat skalasında hangi rakamları göreceksiniz? İstanbul yaz okulu ücretleri üzerinde etkili olan faktörler neler? Yakından bakalım. 

[widget-197]

 

Eğitim Türü ve Saatine Göre İstanbul Yaz Okulu Ücretleri - 2500 TL'den Başlayan Fiyatlar...

İstanbul yaz okulu fiyat araştırması yaparken karşınıza farklı seçenekler çıkacak. Özellikle İstanbul yaz okulu ücretleri üzerinde eğitim türlerinin ve alınan eğitim süresinin etkisi büyük. Yani dans kursları ile drama kursları eğitim ücretleri aynı değil.

Yaz okulları paket fiyatlar ya da ayrı ayrı ders ücretleri sunarken sizler çocuklarınızın almak istedikleri eğitimlere göre seçimler yapabiliyorsunuz. Yani; programında dans, resim, müzik, drama ve spor çalışmaları olan yaz okulu programından yararlanabiliyor ya da yaz mevsiminin tamamı için çocuğunuza sadece tek bir eğitim aldırabiliyorsunuz. 3 aylık müzik kursu ya da 3 aylık resim kursu gibi. 

İstanbul yaz okulu ücret aralıkları genel olarak aylık 2500 TL ile 15000 TL arasında değişebiliyor. Bu durumun üzerindeki bir diğer etken de eğitimin süresi oluyor. Kaç saat ders alınacağına bağlı olarak İstanbul yaz kursu ücretleri belirleniyor. 

Dans Kursu Ücretleri - Sanat Yaz Okulu Fiyatları İstanbul

Yaz okulu dediğimizde aklımıza spor okulları geliyor. Çocukların sabah kalkıp sporlarını yaptıkları ve gün içinde spor ve sanat aktivitelerine yer veren yaz okulları da var elbette. Ancak bunlar dışında branş bazında yaz okulları da mevcut. Dans dersleri için hazırlanan yaz okullarında 2 - 3 aylık süreçlerde çocuklar belli dansları öğrenerek hobi edinebiliyorlar. Sosyal latin, zumba ve hip hop gibi yaz okulu ücretleri ortalama 3000 - 5000 TL arasında değişebiliyor. 3 aylık ödeme yapıldığı takdirde bu aylık ücretler daha makul rakamlara inebiliyor. İstanbul yaz okulu fiyatları olarak karşımıza diğer illere göre daha yüksek rakamlar çıkabiliyor. 

Resim Kursu Ücretleri - Sanat Yaz Okulu Fiyatları İstanbul

İstanbul yaz okulu fiyatları için resim kursları, ortalamanın biraz üstünde seyrediyor. Çocuklarının resim yapma becerilerini geliştirmek isteyen ailelerin tercih ettiği resim yaz okulu ücretleri ise aylık 4 bin TL'den başlıyor. 3 aylık ödemeler yine sizi rahatlatabilirken yetenekleri gelişen çocuklarınızı yıl boyunca bu resim kurslarına kayıt ettirebilirsiniz. 

Bale Kursu Ücretleri - Sanat Yaz Okulu Fiyatları İstanbul 

Bale de çocukların en sevdiği dans türlerinden biri olarak yaz okullarında rağbet görüyor. İstanbul yaz okulu fiyatları olarak bale eğitimi içeren merkezlerde aylık ortalama 5000 TL gibi bir ücret ödenebiliyor. Balenin tekniklerini, duruşunu, asaletini ve ritmini öğrenen çocuklar, bale eğitimlerinde ileri yaşlarda da devam etme fırsatını buluyorlar. 

Müzik Kursu Ücretleri - Sanat Yaz Okulu Fiyatları İstanbul

Yaz okulu olarak bir diğer talep de müzik kurslarına. Müzik yaz okulu kurumlarında gitar, keman ve piyano gibi eğitimler alabilen çocuklar, müzikal becerilerini geliştiriyorlar. 5000 - 8000 TL arasında İstanbul yaz okulu fiyatları müzik kursları için belirlenen ücretler oluyor. Deneyimli eğitmenlerden özel olarak ders alma avantajına da sahip oluyorlar. 

[widget-198]

İstanbul Yaz Okulu Fiyatları Üzerinde Etkili Olan Faktörler

İstanbul yaz okulu fiyatları eğitim türü ve saatine göre değişiklik gösterirken bir diğer etkili faktörler de şunlar oluyor: 

Yaz Okulunun Deneyimi

Yaz okulu sayısının her geçen yıl arttığını söyledik. Özellikle İstanbul gibi kalabalık bir kentte bu durum elbette doğal ve buna bağlı olarak İstanbul yaz okulu fiyatları değişiyor. Ancak her kurumun deneyimi bir olmadığı için kurs ücretleri arasında uçurum olabiliyor. Yeni açılmış bir yaz okulu aylık 300 TL gibi bir rakam talep ederken deneyimli yaz okullarının aylık fiyatları 5000 TL’yi geçebiliyor. 

Eğitmen Kadrosu

İstanbul yaz okulu fiyatları üzerinde eğitmenlerin deneyimi de etkili. Daha üniversite öğrencisi olan, deneyimi bulunmayan eğitmenlerle yola çıkan İstanbul yaz kursu fiyatları açısından oldukça düşük rakamları size sunabilir. Ancak alanında bilinen, çocuk pedagojisinde uzman, yıllardır eğitmenlik yapan isimlerin olduğu bir kadroya sahip İstanbul yaz okulu fiyat açısından yüksek olacaktır. 

Araç Gereç Donanımı

Bir yaz okulunun eğitim donanımı fiyatları üzerinde elbette etkilidir. Projeksiyon ve akıllı tahta olmayan sınıflar, havuzu ya da spor salonu olmayan merkezler, sahne ve dekor imkanı sağlamayan kurslar ne kadar iyi olabilir? İstanbul yaz okulu ücretleri eğitim merkezinin fiziki imkanlarına göre de değişiyor. 

Sınıf Mevcudu

İstanbul kursu fiyatları sınıfların mevcuduna bağlı olarak da farklılaşabilir. 30 – 40 kişilik sınıflar için elbette aileler daha düşün ücret ödeyecektir. 10 – 15 kişilik sınıflarda eğitim veren İstanbul yaz okulları ücretleri daha yüksektir.  

İstanbul yaz okulu fiyatları üzerinde ayrıca; kurumun sosyal etkinlik kapasitesi, konumu, ders programlarının kalitesi, sertifika verip vermediği, ders telafi imkanı sunup sunmadığı da etkilidir. İyi ve ekonomik bir İstanbul yaz okulu bulmak için detaylı araştırma yapmak gerekir. 

Dikkat Edin!

Kaçak yaz okulları zamanınızı ve paranızı boşa harcamanıza neden olur.

Bütçenize Göre Kaliteli Bir Yaz Okulu Seçebilirsiniz! 

İstanbul yaz okulu fiyatları olarak karşınıza aylık 300 TL ile 5000 TL arasında rakamlar çıkabileceğini söyledik. Hatta bazen aylık 10 bin TL isteyen yaz okullarıyla da karşılaşacaksınız. Yukarıda bahsettiğimiz sebeplerden kaynaklanan İstanbul yaz okulu fiyat aralıkları sizi endişelendirmesin. Herkesin bütçesine uygun bir yaz okulu vardır. Önemli olan ne istediğinizi bilmeniz. 

Çocuğunuzun keyifle yapacağı aktiviteleri bularak yaz okulu tercihinizi yapabilirsiniz. Onu belli bir alana yoğunlaştırarak daha ekonomik bir İstanbul yaz okulu ücreti ile karşılaşabilirsiniz. İstanbul yaz okulu fiyatları hakkında detaylı bilgi almak için eğitim danışmanlarımızla görüşebilirsiniz. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44