Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yaz Kursu Ne Zaman Başlıyor? - Kayıt Tarihlerini Kaçırmadığınızdan Emin Olun!

Yaz Kursu Kayıt Tarihleri ve Kayıt Süreci Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Çocukların gelişimlerini desteklemek için son yıllarda giderek sayıları artan yaz kursları; okul eğitiminin yanında farklı aktivitelerle tanışmalarını sağlayan önemli bir fırsat yaratır. Elbette okul dönemi içerisinde de çeşitli hobi ve sanat kurslarından söz etmek mümkündür, ancak hazır çocuğun biraz olsun derslerden sıyrılarak kendisine zaman ayırmaya vakit bulmuşken yaz okulundan yararlanmak hem eğlenmesini sağlamak hem de gelişimini desteklemek için idealdir.

Peki yaz kursu ne zaman başlıyor? Yaz kursu kayıt tarihleri ve kayıt süreci hakkında daha fazla bilgi edinmek ve çocuğunuzun okul sonrasında da gelişimini destekleyecek program hakkında şimdiden planlama yapmak istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin, sizin için aşağıda yaz kursu kayıtları hakkında bilgi verdik!

[widget-197]

 

Devlet Kurumlarında Kayıtlar Haziran Ayında! – Yaz Kursu Kayıt Tarihleri 2022

Yaz okulu kayıt tarihleri için devlet kurumlarına baktığımızda İSMEK’ten Diyanet’in açtığı yaz kursu kayıtlarına kadar genellikle haziran ayını görmekteyiz. Aynı şekilde Milli Eğitim Bakanlığı tarafından devlet okullarında eğitim gören öğrencilere verilen ek dersleri kapsayan Destekleme ve Yetiştirme Kursları gibi yaz okulu kayıtları da yine haziranın son iki haftasında başlıyor.

Eğitim ise Temmuz’da! – Yaz Kursu Ne Zaman Başlıyor?

Devlet kurumlarında yaz kursu kayıtları değil de yaz okulu ne zaman başlıyor sorusuna yanıt vermek gerekirse bu noktada da temmuz ayının 2. haftasını işaretleyebiliriz. Yukarıda bahsettiğimiz kurumların tamamı yaz kursu programlarını genellikle temmuz ayının ortasında başlayan ve ağustos ayının sonunda tamamlanan bir buçuk aylık bir süreç olarak planlıyor.

Özel Eğitim Kurumlarında Kayıtlar Çok Daha Erken! – Yaz Kursu Kayıt Tarihleri 2022

Yaz okulu kayıt tarihleri açısından özel eğitim kurumlarının devlet kurumlarından çok daha hızlı öğrenci alımına başladığını vurgulamak gerekiyor. Çoğu zaman ilkbaharın girmesiyle birlikte başlayan yaz kursu kayıtları için kontenjanlar çoğu zaman yaz ayları gelmeden bile dolmuş olabiliyor. Elbette her kurumun kendi kayıt ve ders programına sahip olduğunu da unutmamak gerekiyor. Bu nedenle yaz kursu kayıt tarihleri hakkında kesin bilgi almak için önceliğiniz çocuğunuzun eğitim almasını istediğiniz eğitim kurumu ile iletişime geçmek olmalı!

Dersler Haziran’da Başlıyor! – Yaz Kursu Ne Zaman Başlıyor?

Tıpkı yaz kursu kayıtları için olduğu gibi özel eğitim kurumları yaz okulu derslerine de devlet kurumlarına göre çok daha erken başlıyor ve çoğu zaman daha uzun süreli bir yaz kursu programı vadediyor. Elbette çocuklarınız için seçeceğiniz kursa ve çocuklarınızın eğitsel ve gelişimsel ihtiyaçlarına göre kurs programlarında özelleştirmelere gidebilen kurs merkezleri de var.

[widget-198]

Hemen Sanat Akademi ile Tanışmaya Ne Dersiniz?

Sanat Akademi’de çocuklarımızın gelişimlerini desteklemek için planladığımız yaz kursları ile gerek bütün yazı kapsayan gerekse daha kısa süreli programlar düzenliyor; dramadan baleye, danstan müziğe farklı sanat dalları ve hobilerle tanışarak hayatlarına hem renk katıyor hem de gelişimlerini destekliyoruz!

Yaz kursu kayıtları Sanat Akademi’de başladı! Siz de yaz okulu kayıtları ve programları hakkında daha fazla bilgi almak için hemen bize ulaşın, eğitim danışmanlarımızla görüşün, çocuklarınızın geleceğine Sanat Akademi ayrıcalığıyla yatırım yapmaya başlayın! Yaz okulu fiyatları ve yaz kursu programları hakkında detayları öğrenin. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44