Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

İngilizce Yaz Okulu – Çocuklarınız Dünyaya Açılıyor!

İngilizce Yaz Okulları ile Dil Gelişimlerine Destek Olun!

Türkiye’de ilkokuldan itibaren İngilizce dersleri veriliyor ancak ne yazık ki bu dili yeterince öğrenemiyoruz. Erken yaşlarda dil gelişiminin hızlı ilerlediği düşünüldüğünde İngilizce öğrenmek için yetişkinliği beklememek gerekiyor. Örneğin; çocuklar için yaz okulları dil öğrenme fırsatını en keyifli şekilde sunuyor. Bu İngilizce yaz okulları sayesinde hem bir dil öğrenmiş oluyorlar hem de yaz mevsimlerini faydalı bir şekilde değerlendiriyorlar.

Okulda İngilizce öğrenemeyen çocuklar için büyük bir şans olan İngilizce yaz okulu Türkiye genelinde hemen her ilde bulunuyor. İngilizce yaz okulları, sadece İngilizce değil sanattan spora farklı eğitim ve etkinliklerle çocukların kendilerini geliştirmesini sağlıyor. Peki İngilizce yaz okullarının faydaları neler? Çocuğunuz gerçekten dil öğrenecek mi? İngilizce yaz okulu fiyatları ne? Yakından bakalım…

[widget-197]

 

İngilizce Yaz Okulunun Faydaları

Çocuklarınızın İngilizceyi sular seller gibi konuşmasını istiyor, eğitim hayatına belki de yurt dışında devam etmesini hedefliyorsanız İngilizce yaz okulları ile ilk adımınızı atmanız gerek. Çünkü İngilizce yaz okulları çocukların sadece eğlendikleri ve vakit geçirdikleri yerler değil. Öğrenme arzularını tetikleyen, onları geleceğe hazırlayan bir deneyim. İngilizce yaz okulu avantajları genel olarak şunlardır:

 • İngilizce yaz okulu ile ilk olarak yaşlarına ve öğrenme seviyelerine göre İngilizce dilini öğrenirler.
 • İngilizce anlama ve konuşma becerileri gelişir.
 • İngilizce yaz okulları ile kendi öğrenme yöntemlerini keşfederler.
 • İngilizcenin kendine özgü konuşma kurallarını ve İngilizce konuşmayı kolaylaştıracak püf noktalarını öğrenirler.
 • Sosyalleşirler, içe kapanıklık ve çekingenlik sorunlarını aşarlar.
 • Problem çözme ve zorluklarla mücadele etme becerileri artar.
 • Kendilerini daha rahat ve doğru ifade etmeyi öğrenirler.
 • İngilizce yaz dil kampı ile başarma duygusunu tadar, özgüvenlerini kazanırlar.
 • İngilizce yaz okulu ile bilişsel farkındalık kazanırlar.
 • İç disiplinlerini kazanır, ders çalışma ve öğrenme sorumluluklarını edinirler.
 • Paylaşma ve yardımlaşma gibi olumlu özellikler kazanırlar.
 • İşbirliği yapma bilinci edinirler ve davranışlarını kontrol etmeyi öğrenirler.
 • Yaratıcılıkları ve üretkenlikleri gelişir.
 • İngilizce yaz kampları sayesinde empati kurmayı öğrenirler. Farklı insanlara karşı saygı duyarlar.

İngilizce yaz okulları sadece İngilizce okuma, anlama ve konuşma eğitimlerinden ibaret değildir. Bu nedenle çocukların farklı alanlarda gelişimlerini de destekler. İngilizce yaz okulu programlarında yer alan doğa, sanat ve kültürel eğitimler sayesinde hayata bakışları değişir. Doğa ve çevre bilinci edinirler, liderlik vasıfları gelişir, sanat branşlarına ilgi duyarlar, estetik bakış açısı kazanırlar, spor yapma ve sağlıklı yaşama alışkanlıkları kazanırlar. İngilizce dil kampı ile kişisel potansiyellerini fark eder ve bunu açığa çıkarma fırsatı bulurlar.

İngilizce Yaz Okulu Programları

Çocuklarımızı neden İngilizce yaz okuluna göndermeliyiz diyen ailelerin sorusunu cevapladığımıza göre bir de İngilizce yaz okullarında hangi eğitimler var onlara bakalım. İngilizce dil kampı eğitimleri:

 • İngilizce Dinleme ve Konuşma Dersleri

İngilizce yaz okulu dediğimizde elbette İngilizce dil öğrenimine odaklı bir program göreceğiz. İngilizce grammer kuralları, dinleme, anlama ve konuşma derslerini içinde barındıran bu programda ayrıca hikaye ve roman okuma, İngilizce aktivite ve yarışmalar da yer alıyor. Çocuklarınız İngilizce öğrenirken bunu okul ortamındaki gibi stresli bir atmosferde yapmıyorlar.

 • İngilizce Sınavlara Hazırlık

İngilizce yaz kampları aynı zamanda yurt dışında okumak isteyen çocukları sınavlara da hazırlıyor. Starters, Movers, Flyers, KEY ve Preliminary for Schools gibi sınavların formatına uygun eğitimler veriliyor. Bu İngilizce yaz okulları, lise düzeyi tarafından daha çok tercih ediliyor.

 • İngilizce Sanat Dersleri

İngilizce yaz okulları elbette kültürel ve sanatsal dersler olmadan olmaz. Sıkıcı bir yaz kampını hiçbir çocuk istemez.  İngilizce yaz okulu programlarında yaratıcı drama, resim, dans, müzik, tiyatro gibi sanat eğitimleri de oluyor. Bu derslerde yaratıcılıklarını keşfediyor, hayal güçlerini sergiliyor, yeteneklerini fark ediyor ve sosyalleşiyorlar.

 • Spor Aktiviteleri

İngilizce yaz okulu programlarında spor dersleri de var. Bazı İngilizce kampları imkanlarına bağlı olarak yüzme, tenis, masa tenisi, futbol, basketbol, voleybol, binicilik, badminton, atletizm, okçuluk ve jimnastik gibi eğitimler de veriyorlar, grup yarışmaları düzenleyerek çocukların doyasıya eğlenmelerini sağlıyorlar.

[widget-198]

İngilizce Yaz Okulu Fiyatları – Bütçenize Uygun Yaz Kampları

İngilizce yaz okulları hakkında araştırma yapıyorsanız elbette fiyatlarını da öğrenmek isteyeceksiniz. İngilizce yaz okulu fiyatları; genel olarak kurumun sektördeki deneyimine, eğitmenlerinin profesyonelliğine, ders programına ve eğitim süresine, sunduğu imkanlara ve konumuna göre belirleniyor. Sanat ve spor aktiviteleriyle dolu, İngilizce ders sayısı fazla bir İngilizce yaz kampı fiyatları ile amatör bir İngilizce yaz okulu fiyatları aynı olmuyor.

Ancak ailelere tavsiyemiz İngilizce yaz okulu fiyatları dışında dikkatlerini okulun deneyimine, İngilizce dil programının yeterliliğine, imkanlarına, veli ve öğrenci memnuniyetine vermeleri. Çünkü deneyimsiz bir İngilizce yaz okulu vakit ve para kaybından bir şey değildir. İngilizce yaz okulu seçerken çocuklarınızın koşarak gideceği, keyif alacağı bir okul seçin.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44