Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

5-12 Yaş Arası Çocuklar İçin Yaz Okulu – Yaz Tatillerinde Öğrenmeye Devam Edecekler!

İlkokul Çocuklarının Gelişimini Destekleyen 5-12 Yaş Yaz Okulu Programları ile Tanışın!

Çocukların gelişiminde okul yaşamının son derece büyük bir rolü olmasına karşılık; gelişimlerinin çok yönlü bir biçimde desteklenmesi açısından farklı aktivitelerle tanışmasını sağlamak büyük önem taşır. Bu noktada çocuk yaz kursları; miniklerin yeni şeyler deneyimlemelerini ve becerileri arasına farklı kazanımları eklemelerini sağlar.

Peki ilköğretim ve anaokulu düzeyinde okullar tatil olduğunda çocukları hangi çocuk yaz okulu programlarına yönlendirmek gerekir? Yazımızın devamında ebeveynler için 5-12 yaş yaz okulu programlarına değindik ve 5-12 yaş yaz kursları ile çocuklarınızın gelişimine hangi yönlerden katkı sağlayabileceğinize göz attık! Siz de 5-12 yaş arası çocuklar için yaz okulu programları hakkında daha fazla bilgi almak istiyorsanız yazımızı incelemeye devam edin…

[widget-197]

 

Çocuklarınızın İlgi Alanlarına Kulak Verin! – 5-12 Yaş Yaz Okulu İçin Öneriler

5-12 yaş yaz kursu programları söz konusu olduğunda çocuklarınızı yönlendirebileceğiniz çok sayıda farklı programın olduğunu rahatlıkla söyleyebiliriz. Nitekim her çocuğun yetenekleri ve ilgi alanları bakımından tıpkı yetişkinler gibi özel olduğunu unutmalısınız. Bu doğrultuda sanattan spora, danstan zeka oyunlarına kadar pek çok konu barındıran 5-12 yaş yaz kursları; çocuğun gerçekten ilgi duyduğu bir alanda olduğunda çok daha verimli, eğlenceli ve çocuğun gelişimine katkı sunacak şekilde geçmektedir. Yine de çocuğunun gelişimini sanatla desteklemek isteyen aileler için bazı kursları özellikle vurgulayabiliriz. Gelin, bunlara birlikte bakalım…

Drama ile Yaratıcılıklarını Keşfedecekler! – 5-12 Yaş Çocuk Yaz Okulu Programları

Çocuklar için yaz kursu programlarına baktığımızda yaratıcı dramanın en çok tercih edilen kurslardan biri olduğunu kolaylıkla ifade edebiliriz. Oyunla tiyatroyu bir araya getiren yaratıcı drama çocukların sosyal becerilerini, anlama ve ifade etme kabiliyetlerini, özgüvenlerini ve empati duygularını önemli ölçüde geliştirerek çocukların hem bugün hem de gelecekte okul ve sosyal yaşamlarına büyük katkılar sağlamaktadır.

Her Çocuk Dans Etmeyi Sever! – 5-12 Yaş Çocuk Yaz Kursları

Her çocuğun dans ederken kendisini özgür ve mutlu hissettiğini söylemek yanlış olmayacaktır. Bir yetişkin öğretmediğinde bile çoğu çocuk; ayakları üzerinde hareket etmeyi başarabildiği ilk günlerden itibaren müzik duyduğunda bedeniyle eşlik etmeye başlar. Siz de çocuğunuzun dansa olan bu ilgisini sanatla tanışması için bir aracı olarak değerlendirmek istiyorsanız 5-12 yaş yaz okulu programları ile uzman dans eğitmenlerinden dans eğitimi alarak dans etmeyi öğrenmelerini sağlayabilir, fiziksel, zihinsel ve sosyal gelişimlerini dansla destekleyebilirsiniz.

Kendilerini Müzikle İfade Etsinler! – 5-12 Yaş Yaz Okulu

5-12 yaş yaz kursu programları arasında müziğe yönelik eğitim ve atölyelerin de önemli bir yere sahip olduğunu vurgulamalıyız. Çocuklarınızın özgüvenlerini ve kendilerini ifade etme kabiliyetlerini güçlendirmek, müzik kulaklarını geliştirmek ve zihinsel gelişimlerine katkıda bulunmak için 5-12 yaş yaz kursları ile keyifli bir yaz geçirmelerini sağlayabilir, ritim perküsyondan gitar, piyano, keman gibi temel enstrümanlara veya okul öncesi çocuklar için özel olarak hazırlanan Orff Schulwerk eğitimi gibi programlara katılmasını teşvik edebilirsiniz.

İçlerindeki Ressamı Keşfedin! – 5-12 Yaş Çocuk Yaz Kursları

Çocukların tıpkı dans ve müzik gibi doğal olarak yatkın olduğu bir alanda hiç kuşkusuz resimdir. Eminiz sizin de çocuğunuz eline bir kalem ve bir de kağıt geçtiği anda bir şeyler çizmeye başlıyordur. Çocuklarınızın bu yeteneğini geliştirmek ve hayal gücünü yansıtabilmesini sağlamak için 5-12 yaş çocuk yaz kursları son derece iyi bir fırsat olabilir. Yaratıcılıklarını gösterebilecekleri fırsatı; hazır okullar tatilken çocuklarınıza sunabilirsiniz.

[widget-198]

Sanat Akademi’de Çocuklarımıza Büyülü Bir Dünya Sunuyoruz!

Geleceğimizin güvencesi çocuklarımız için Sanat Akademi’de ayrıcalıklı bir ortam yaratmaya özen gösteriyor; gerek eğitsel gerekse sosyal anlamda kendilerini ifade edebilecekleri güvenli ve sağlıklı bir yaz okulu atmosferinde yarına hazırlanmalarını sağlıyoruz.

Siz de çocuklarınızın bu büyülü dünyanın bir parçası olmalarını ve gelişime en açık oldukları dönemi en verimli şekilde değerlendirmelerini istemez misiniz? O halde Sanat Akademi çocuk yaz kursları ile tanışmanızın tam zamanı! Hemen eğitim danışmanlarımıza ulaşın, 5-12 yaş yaz okulu programlarımız hakkında daha fazla bilgi alın, çocuk yaz okulu fiyatları bilgisi edinin, çocuğunuz için en uygun kursu birlikte seçelim!

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44