Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

En İyi Yaz Okulları - Yaz Okulu Seçerken Bunlara Dikkat Edin!

Yaz Okulu Seçerken Dikkat Edilmesi Gerekenler

Yaz okullarını çocukların yalnızca oyun oynadıkları bir ortam olarak mı düşünüyorsunuz? Yaz okullarının çocuklar için ne kadar öğretici ve faydalı bir ortam olduğu hakkında ne kadar bilginiz var? Yaz okulu; çocukların zihinsel, ruhsal, sosyal ve fiziksel gelişimini destekleyen ve yeni bir hobi edinmelerini sağlayan bir eğitim düzeni.

Özellikle okul öncesi ve ilköğretim çağındaki çocuklar için yaz okulunun çok daha faydalı olduğunu söylemek gerekiyor. Uzun bir eğitim döneminin bitmesiyle birlikte çocuklar, dinlenmeye ve eğlenmeye ihtiyaç duyuyor. Bu noktada ailelerin ilk aklına gelen de yaz okulları oluyor. Peki, yaz okulu seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerin neler olduğunu biliyor musunuz? Hangi yaz okulu daha iyi nasıl anlayabilirsiniz?

[widget-197]

 

Yaz Okulu Neye Göre Seçilir?

Çocuğunuzun bütün yaz tatilini bilgisayar başında, hiçbir şey öğrenmeden ve arkadaşlarıyla bir paylaşımı olmadan geçirmesini istemiyorsanız yaz okulu fikrini bir kez daha değerlendirebilirsiniz. Dönemin koşulları gereği sokakta oynamayı bilmeyen ya da tek eğlenceyi telefonda vakit geçirmek sanan çocuklar için farklı bir dünya yaratan en iyi yaz okullarını nasıl bulacaksınız? İşte, yaz okulu seçerken dikkat edilmesi gerekenler:

Eğitim Kurumunun Prestiji

“Yaz okulu seçerken nelere dikkat etmeliyiz?” diye merak eden aileler için ilk tavsiyemiz, eğitim kurumunu iyi araştırmaları. Çocuklarınızı emanet edebileceğiniz kurumun güvenilir ve saygın olması çok önemli. Dolayısıyla yaz okulunun Milli Eğitim Bakanlığı onaylı olmasına dikkat ederek çocuğunuz için en doğru tercihi yapabilirsiniz. MEB yaz kursu her zaman daha güvenilirdir.

Konum

Yaz okulu seçiminde dikkat etmeniz gerekenlerden bir diğeri de merkezilik. Çocuğunuzu göndereceğiniz kurumun İstanbul’un her noktasından kolaylıkla ulaşılabilen bir konumda olması, çocuğunuzun yollarda vakit geçirmek yerine boş zamanlarını faydalı bir uğraşa harcamasını sağlayabilir.

Eğitmenlerin Deneyimi

“Yaz okulu neye göre seçilmeli?” diyorsanız size bir önerimiz de eğitmenlerin bilgi ve becerileri olabilir. Çocuğunuzla ilgilenmeyen ya da herhangi bir yetkinlikleri olmadığı için öğrencilere bir katkı sağlayamayan eğitmenlerden oluşan bir eğitim kurumuna güven duyulmaması çok normal. Bu yüzden en iyi yaz okulları araştırırken eğitmenlerin deneyim ve bilgisini dikkate alabilirsiniz.

Öğrenci Sayısı

Yaz okulu seçerken dikkat edilmesi gerekenlerden bir diğeri de kapasite. Çocuğunuzun yeteneklerinin ve gelişiminin fark edilmediği, para uğruna onlarca öğrenciyi bir araya toplayan eğitim kurumlarını mı tercih edersiniz yoksa az sayıda öğrenciden oluşan sınıflarda her çocuğa teker teker özen gösterilen başarılı kurumları mı?

Yaz Okulunun Amacı

“Yaz okulunun da amacı mı olur? Çocuklar eğlensin işte!” demeyin. Tam tersi, okulların kapalı olduğu üç aylık dönemde çocukların öğrenme heveslerinin azalmaması ve özgüvenlerini artıracak yeni bir beceri kazanmaları, başarıya ulaşmaları için çok önemli. Dolayısıyla en iyi yaz okullarına karar verirken bir kriteriniz de yaz okulunun hedefi ve branşı olsun. Şöyle düşünün, çocuğunuzun yaz okulunda sadece oyun oynamasını mı isterseniz yoksa bir müzik enstrümanı çalmayı öğrenmesini mi? Seçiminiz, çocuğunuzun gelişimini destekleyen müzik eğitiminden yanaysa yaz okulu seçiminizi doğru yapacağınızdan emin olabilirsiniz. Müzik yaz okulu, resim yaz okulu, spor yaz okulu ya da bilim yaz okulu seçeneklerinizi değerlendirebilirsiniz. 

[widget-198]

Yaz Okulu Çocuklarınız İçin Hem Eğitici Hem de Eğlenceli Bir Ortam!

Yaz okulu seçimi yaparken elbette ilk olarak çocuğunuzun ne istediğini sorgulayın. Bir dans kursuna gitmek ve yeni bir dans stilini öğrenmek isteyen bir çocuğunuz olabilir. Ya da karşınızda, fotoğrafçılık kursuna giderek gezilere katılmak ve fotoğraf çekmeyi teorikte değil, yaşayarak öğrenmek isteyen parlak zekalı bir çocuk da bulabilirsiniz.

Sanat Akademi ailesi olarak ailelerin içinin rahat etmesi için güvenilir ve MEB onaylı eğitim kurumunda çocuklar için yaz okulu hazırlıyor, deneyimli eğitmenlerimiz ve 12’şer kişilik sınıflarımız ile öğrenciler için verimli bir ortam yaratıyoruz. Aramıza katılmak ve çocuğunun kişisel gelişimine destek olan binlerce veliden biri olmak isterseniz bizi ziyaret edebilirsiniz. Yaz okulu fiyatları ve yaz okulu programları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44