Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Müzik Yaz Okulu

Müzikten Güç Alan Çocuklar! Müzik Yaz Okulları Başlıyor!

Anasınıfından ilkokula, ortaokuldan liseye kadar öğrencilerin her biri yoğun ve yorucu bir dönem geçirdi. Yazın gelişini hissettiğimiz şu günlerde karne heyecanı ile birlikte yaz mevsiminin nasıl en verimli şekilde geçirileceği de düşünülmeye başlandı. Aileler, çocukları için müzik yaz okulu, resim yaz okulu, sanat yaz okulu, dans yaz okulu gibi seçenekleri araştırırken çocuklarının da ilgi alanlarını ve zevklerini gözetmesi gerekir. Müzik yaz kursunda hem enstrüman eğitimleri hem de temel müzik kursları bulunuyor. Bu noktada çocukların ilgi duydukları ve keyifle öğrenebilecekleri bir enstrümana yönlendirilmeleri daha doğru oluyor.

[widget-197]

Müzik Yaz Okulunda Hangi Branşlar Var?

Müzik yaz okulunda 3 yaşından 17 yaşına kadar herkes için keman kursu, gitar kursu, bateri kursu, piyano kursu, flüt kursu, şan kursu, bağlama kursu, darbuka kursu ve def kursu gibi seçenekler bulunuyor. Müzik yaz okullarına katılmak için daha önce bir enstrüman çalmış olmanıza da gerek yok. Müzik yaz kursu kapılarını herkese açıyor. Önemli olan istemeniz. Yetenekli olmak, deneyim sahibi olmak, enstrümana ya da müzik bilgisine sahip olmak zorunda değilsiniz.

Müzik Yaz Kursunda Neler Öğreniliyor? Öğrenciler Hangi Becerileri Kazanıyor?

Müzik yaz okulu, öğrencilere temel müzikal bilgileri sunuyor ve ilgili enstrümanla ilgili yetenekler kazandırıyor. Müzik yaz kursunda; müzik parçalarını anlamak ve çalmak için ilk olarak nota okuma ve yazma öğreniliyor. Müzik yaz okullarının devamında genel müzik teorisine giriş yapılıyor; öğrenciler ölçüler, armoniler, tonalite, ölçü ve ritim gibi temel kavramlar üzerine eğitiliyor. Müzik yaz okullarında akorları tanımak ve akor ilerlemelerini anlamak için çalışmalar yapılıyor. Müzik kursuna katılan öğrencilerle birlikte bir parçanın yapısını anlama ve yorumlama egzersizleri yapılıyor. Müzik kulaklarını geliştirebilmeleri adına parçaları notalara dökme pratiklerine yer veriliyor. Ardından keman, gitar, flüt, darbuka veya bateri gibi enstrümanlarla tanışılıyor.

Çocuklar müzik yaz okulunda müzikal yeteneklerini, anlayışlarını ve zevklerini geliştiriyorlar. Düzenli olarak pratik yapmayı, disiplinli bir şekilde çalışmayı öğreniyorlar. Müzik yaz okullarında, yaz tatillerini verimli bir şekilde geçirmeye başlıyorlar. Evde telefon veya tabletle ilgilenmek yerine sanat dolu bir atmosferde müzikle ilgileniyorlar. Müzik yaz okullarında enstrüman çalan veya şarkı söyleyen çocuklar, özgüvenlerini geliştiriyor ve özbenlik saygılarını inşa ediyor. Ayrıca, müzikal parçaları çalmak veya bestelemek, çocukların problemleri farklı açılardan ele almayı öğrenmelerine yardımcı oluyor.

Çocuklar müzik aracılığıyla duygularını ifade etmeyi öğrenirken aynı zamanda da streslerini azaltıyor. Müzik yaz kursundaki grup çalışmaları, çocukların sosyal becerilerini geliştirmelerine ve başkalarıyla etkileşim kurmalarına yardımcı oluyor.

Müzik Yaz Kursu Ne Zaman Başlıyor?

Müzik yaz kursu, okulların tatile girmesi ile birlikte başlıyor. Bu noktada müzik yaz okulu programını öğrenmek için müzik kursu eğitmenlerimize ulaşabilirsiniz. Yaşa ve branşa göre farklı farklı programlanan müzik yaz okulları, 8 hafta olacak şekilde hazırlanıyor ve dersler tamamen uygulamalı olarak devam ediyor. 8 haftalık müzik kursu sonunda enstrüman veya temel müzik eğitimine devam etmek isteyen öğrenciler, ilgi duydukları branşlarda eğitim almaya devam edebiliyor.

[widget-198]

Yaz Okulu Fiyatları Ne Kadar? Enstrüman Tedarik Ediliyor mu?

Yaz okulu fiyatları, öğrencilerin yaş gruplarına, kursun kalitesine, eğitmenlerin deneyimine, seçeceğiniz branşa ve eğitim süresine göre değişiklik gösterir. Müzik kursu, keman kursu, gitar kursu, bateri kursu gibi eğitimlerde yaz kursu ücretleri daha farklı olabilir. Müzik yaz kursu ücretlerinde belirleyici olan kursun kalitesidir. Sizlere iyi eğitim sunan, kaliteli eğitmenlerle çalışan, sahne deneyimi yaşatan, en kaliteli enstrümanlarla ve ekipmanlarla ders işleyen yaz kursu ücretlerinin bir miktar daha pahalı olması normaldir. Dilerseniz belediyelerin düzenlediği ücretsiz yaz kursu programlarını da inceleyebilirsiniz. Özel kurumlarda yaz okulu fiyatları 3000 TL’den başlayan fiyatlarla sunulur. Hemen bizlere ulaşarak istediğiniz branşla ilgili yaz okulu fiyatları hakkında bilgi alabilirsiniz. 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44