Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Yaz Okullarında Hangi Kurslar Var?

Çocuk Yaz Okulunda Neler Yapılabilir?

Sekiz ay boyunca yorucu bir tempoda eğitim alan ve arkadaşlarıyla birlikte keyifli vakit geçiren çocuklar, yaz tatilinin başlamasıyla birlikte kendilerini boşlukta hissedebiliyor. Bu noktada, ailelere büyük görev düşüyor. Çocukların yaz tatillerini etkili bir şekilde geçirecekleri yaz okulları, doğru bir şekilde değerlendirilirse oldukça verimli olabiliyor.

Hedefi, eğitim ve eğlenceyi bir arada tutmak olan çocuk yaz okulu kurslarında, çocukların yeteneklerini geliştirebilecekleri ya da içlerindeki potansiyeli keşfedebilecekleri sanattan müziğe, resimden dansa, fotoğrafçılıktan oyunculuğa kadar birçok seçenek buluyor.

[widget-197]

 

Çocuk Yaz Okullarındaki Kurslar

Çocuğunuzun tüm yaz boyunca sizinle vakit geçirmek, televizyon izlemek ya da bilgisayar oyunu oynamak yerine kendi yaş grubuyla birlikte yeni bir sosyal çevreye dahil olması, yetenekli olduğunu fark etmesi ve kendini çok daha özgüvenli hissetmesi, çok daha iyi olmaz mı? Siz de böyle düşünüyorsanız çocuk yaz okulunda neler yapılabilir, gelin birlikte bakalım…

Çocuk Yaz Okulu Kursları: Çocuk Dans Kursları

Çocuklar için yaz okullarında hem öğrencilerin hem de ebeveynlerin en çok tercih ettiği branşlar, çocuk dans kursları oluyor. Çocuk bale kursu, modern dans, hip hop, street jazz, halk dansları, salsa, tango ve Latin dansı gibi eğitimler oldukça keyifli ve verimli geçiyor.

Çocuk Yaz Okulu Kursları: Sanat Eğitimli Yaz Okulları

Dans yaz okullarından sonra en çok tercih edilenlerden ikincisi, sanat yaz okulları oluyor. Çocuk oyunculuk kursu, çocuk tiyatro kursu, çocuk yaratıcı drama kursu ve oyunculuk ağırlıklı yaratıcı drama kursları, çocukların zihinsel ve sosyal gelişimini destekleyerek okuldaki başarılarını artırdığı için ebeveynler tarafından yoğun ilgi görüyor.

Çocuk Yaz Okulu Kursları: Çocuk Müzik Eğitimi

Müzik yaz okulları, çocukların okul hayatında başarıya ulaşmaları için gerekli olan disiplin ve sorumluluk bilincini kazandıran hem eğlenceli hem de öğretici kurslardan biri. Çocuk bateri kursu, çocuk keman kursu, çocuk piyano kursu, çocuk gitar kursu, orff kursu ve ritim perküsyon eğitimleri, çocukların müzik dolu bir atmosferde sosyalleşmelerini sağlıyor.

Çocuk Yaz Okulu Kursları: Çocuk Resim Kursları

“Çocuk yaz okulunda neler yapılabilir?” diye merak eden aileler için bir önerimiz de çocukların hayal güçlerini geliştirebilecekleri resim kursları olabilir. Çocuğunuz renklendirdiği, çizdiği ya da hayat verdiği her resme kendi algılarını, düşüncelerini ve hayallerini katacağı için yaratıcılığı gelişir ve hayata daha farklı gözlerle bakmayı öğrenir. Resim yaz okulu ile yeteneklerini ilerletebilirler.

[widget-198]

Çocuk Yaz Okullarındaki Kurslardan Hangisi İyi?

Çocukların ilgi alanlarına ve yeteneklerine göre tercih edebileceğiniz çocuk yaz okullarının hepsinin yararlı olduğunu söyleyebiliriz. Ancak sanatın, çocuklar için kendini ifade etme aracı olduğunu düşündüğümüzde sanat yaz okullarının, sosyal ve mental gelişimleri için çok daha faydalı olduğu düşünülebilir. 

Çocuk dans kursları ya da çocuk müzik kursları gibi sanatla iç içe olacakları bir ortamda bulunmak, düşünce biçimlerini ve algılama yollarını geliştirmek, farkında olmasalar da her çocuğun ihtiyacıdır. Bu yüzden çocukların görsel duyumlarını geliştirecekleri, iletişim becerisi kazanacakları ve yaratıcılıklarını artıracakları bir sanat yaz okulu onlar için çok daha verimli olabilir. Çocuk yaz okulu fiyatları ve yaz kursu programı hakkında bilgi almak için bize ulaşabilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44