Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Resim Yaz Okulu

“En Renkli” Çocuk Yaz Okulu Programları – Resim Yapmayı Seven Çocuklar Buraya!

Resim yapmayı sevmeyen, boyaların ve renklerin dünyasına kendini kaptırmayan çocuk var mıdır? Çocuklar, kalem tutmaya başladıkları andan itibaren bir şeyler karalamayı, renklendirmeyi, çizimlerine farklı anlamlar yüklemeyi ve hayal dünyalarını resmetmeyi severler. Boyama kitapları ve basit çizimlerle başlayan yolculuklar zamanla yerini daha belirginleşen ve anlam yüklenen çizgilere bırakır. Ve yetenekli çocukların sanatsal becerileri bu zamanda keşfedilir. Resim yaz okulu tam da bu amaçla çocuklara resim yapmayı daha da sevdiren, onlara yeni yetenekler kazandıran, çizgileri ve renkleri nasıl daha iyi bir şekilde kullanacaklarını öğreten bir programdır. Çocuk yaz okulları içinde en çok tercih edilenlerden ve en çok sevilenlerden biri olan resim yaz okulu, 8 hafta olarak planlanır ve dersler, çocukların yaş gruplarına uygun olacak şekilde planlanır.

[widget-197]

Resim Yaz Okuluna Herkes Katılabilir mi?

Çocuğunuz resim yapmaya ilgi duyuyorsa yetenekli olmak zorunda değil. Çocuğumu resim yaz okullarına göndermek istiyorum ama çizim konusunda çok da başarılı değil diye düşünebilirsiniz. Ya da resim yaz okullarında çok yetenekli çocuklar olur, benim çocuğum yetersiz kalabilir diye soru işaretleri barındırabilirsiniz. Hiç merak etmeyin; çocuk yaz okulu programlarına katılmak için tek şart, istekli olmak! Resim yaz okulları; resme ilgi duyan, çizim yapmayı, boyamayı seven ve hayal dünyasını kağıtlara yansıtmaktan hoşlanan çocuklar için hazırlanıyor. Resim kurslarına 3 yaşından 17 yaşına kdar tüm çocuklar ve gençler katılım sağlayabiliyor. Çocuk yaz okulu programı planlanırken benzer yaş gruplarının bir arada eğitim almasına özen gösteriliyor ve sosyal, etkileşimli, dinamik ve eğlenceli bir sınıf ortamı oluşturuluyor.

Resim Yaz Okullarında Neler Öğreniliyor? Hangi Branşlar Var?

Çocuklar için hazırlanan resim yaz okulu programlarında resim sanatının her dalında eğitimler sunulabiliyor. Yağlı boya, sulu boya, karakalem, ahşap boyama, taş boyama, ağaç boyama, portre çizim ve temel resim kursları ile çocukların bilgi, beceri ve yetenekleri geliştirilebiliyor. Resim yaz okulu programlarına çocuklara kalem tutma becerisi kazandırılarak başlanıyor, ardından renklerin dünyasına hızlı bir giriş yapılıyor. Ardından resim yaz okulunda çocuklara farklı resim malzemeleri tanıtılıyor. Çocuklar, yağlı boya, suluboya, pastel, guaj boya ve kuru boya gibi çeşitli malzemelerle çalışarak farklı dokular ve efektler elde etmeyi öğreniyorlar. Çocuklar renk tekerleği, renk uyumu ve kontrast gibi temel renk prensiplerini öğreniyorlar. Bu, onların renkleri bilinçli ve etkili bir şekilde kullanmalarını sağlıyor.

Çocuk Yaz Okulları Ne Gibi Kazanımlar Sağlıyor?

Çocuklar, resim yaz okullarında hayal dünyalarını geliştiriyor, sanatsal beceriler kazanıyor. Yaz tatillerini telefon veya bilgisayar başında vakit geçirerek değil; sanatın en güzel branşlarından birini yakından tanıyarak geçiriyor. Çocuk yaz okulunda resim sanatıyla ilgilenen minikler, iç dünyalarını ve duygularını resimlerle ifade etmeyi keşfediyorlar. Ve en önemlisi de çocuk yaz okulunun faydalarından bir diğeri olarak eleştirel düşünme becerilerini geliştiriyorlar. Resim kursları, çocukların diğer öğrencilerle etkileşimde bulunarak sosyal ve iletişim becerilerini geliştirmelerine olanak tanıyor. Grup çalışmaları ve atölye ortamları, işbirliği ve takım çalışması becerilerini güçlendiriyor. Çocuk yaz okullarında kendilerine sanat ve resim temalı bir çevre kuran çocuklar, yaratıcılıklarını besliyor. Resim yaz okulunda öğrendikleri teknikler, çocukların resimlerinde daha gerçekçi ve estetik bir görünüm elde etmelerini sağlar.

Bunu biliyor musunuz?

Renk seçimi, desen oluşturma ve resim yapma süreci, çocukların duygusal refahlarını artırır ve rahatlamalarına yardımcı olur.

Resim Yaz Okulu Fiyatları Ne Kadar?

Resim yaz okulu fiyatları; kurumun sunduğu imkanlara, yaz okulunun kapsamına, öğrencinin yaş grubuna, tercih edilecek eğitime ve eğitmenlerin deneyimine göre değişir. Alanında uzman eğitmenler tarafından sunulan resim yaz okulu fiyatları, temel düzeyde eğitim veren, kalabalık sınıflarda çocuklarla bireysel olarak ilgilenmeyen kurumlara göre bir miktar daha yüksek olabilir. Ancak çocukların verimli bir şekilde resim kursu almaları için maksimum 7-8 kişilik sınıflarda, resim sanatında uzman bir isimden eğitim almaları daha doğru olur. Bu yüzden resim yaz okulu fiyatlarını incelerken tüm bu kriterleri birlikte ele almanızı öneririz. Genel itibariyle belirtmek gerekirse resim yaz okulu fiyatları 3000-5000 TL aralığında sunulur. Öğrenciler aynı anda birden fazla eğitime katıldıkları takdirde yaz kursu fiyatları daha da indirimli olabilir. Bu noktada yaz kursu fiyatları ile ilgili güncel bilgi almak üzere iletişim numaralarımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

[widget-198]

Resim Yaz Okulunda Farklı Branşlarda da Eğitim Alabilirsiniz!

Resim yaz okulu programlarına katılan öğrenciler; sanatın diğer dallarında da fikir sahibi olabilir. Resim kursu dışında keman kursu, gitar kursu, piyano kursu, bateri kursu, flüt kursu, drama kursu, bale kursu, hip hop dans kursu, modern dans kursu, halk dansları kursu, K-pop kursu ve tiyatro kursu gibi farklı branşlarda da eğitimler bulunuyor. Çocuklar, yaz kursu programlarında ilgi duydukları alanlara göre birden fazla programa aynı anda katılım sağlayabilir.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44