Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

10-12 Yaş Arası Çocuklar İçin Yaz Okulu – Neler Var, Neden Almalısınız?

Dış Dünyaya Açılmalarına Destek Olun! – 10-12 Yaş Arası Yaz Okulu

Çocuklarınızın yalnızca sizinle sosyalleştiği bir dönemde sınıf arkadaşlarıyla vakit geçirmeyi daha çok tercih etmeye başladığı bir döneme geçiş yapmasına yavaş yavaş alıştınız. Ancak bu noktada söylemek isteriz 10-12 yaş dönemi; miniklerin artık dış dünyaya kanatlanmak için kozasını geride bıraktıkları bir yaş aralığıdır. Bu dönemde çocuklarınız; arkadaşlarıyla okul dışında da vakit geçirmek, yeni aktiviteler keşfetmek isteyecektir.

Özellikle yaz tatili geldiğinde çocuklarınızın bu keşfetme ve yeni deneyimler arama arzusunu yönetmeniz biraz zor olabilir. Ancak 10-12 yaş yaz okulu programları bu anlamda çocuklara hem sosyalleşebilecekleri hem keyifli vakit geçirebilecekleri hem de gelişimlerini destekleyecek yeni kazanımlar edinebilecekleri bir fırsat sunar.

[widget-197]

 

Adaptasyon Sorunlarını Geride Bırakacaklar! – 10-12 Yaş Yaz Okulu Neden Önemli?

10-12 yaş çocuk yaz kursları; yeni deneyimler keşfetme şansının yanı sıra çocukların gelişimine katkı sağlayan pek çok kazanım barındırmaktadır. Her şeyden önce 10-12 yaş döneminin ergenliğe hazırlık dönemi olduğunu unutmamalısınız! Dolayısıyla bu dönemde çocukların yavaş yavaş adaptasyon ve iletişim sorunları yaşamaya başlaması doğaldır.

Bu anlamda 10-12 yaş yaz kursu programları; okulların tatil olduğu bir dönemde çocukların farklı bir sosyal çevreyi tanıması ve uyum sağlamayı öğrenmesi açısından son derece önemlidir. 10-12 yaş yaz okulu programları ile çocuklar; yeni arkadaşlar edinecek, sosyalleşecek ve iletişim becerilerini geliştirmeye başlayacaktır. İşte 10-12 yaş yaz okulu programlarının çocuklarınıza kazandıracakları:

  • Yaşıtları ve yetişkinlerle sosyalleşebileceği bir ortam yaratır.
  • Odaklanma süresini arttırarak okul başarısına destek olur.
  • Merak ve keşif duygusunu destekler.
  • Çocukları yaratıcılığa keşfeder.
  • 10-12 yaş yaz kursları; erken yaşta keyif aldıkları hobiler edinmelerini sağlar.
  • Mantık yürütme ve soyut düşünme becerilerini geliştirir.
  • İlgi alanlarını keşfederler.
  • İletişim becerileri güçlenir.
  • Özgüvenleri artar.
  • Kendilerini daha sağlıklı bir şekilde ifade etmeye başlarlar.

10-12 Yaş Yaz Okulu Programları Arasında Neler Var? – 10-12 Yaş Yaz Kursu Önerileri

10-12 yaş yaz kursları ve çocuklara sağladıkları faydalardan yukarıda kısaca bahsettik. Peki çocuklarınızı yönlendirebileceğiniz 10-12 yaş yaz okulu programları neler? Bu noktada birkaç öneri vermeden önce çocuğunuzun ilgi alanları ve yeteneklerine göre bir tercih yapmanızın çok daha doğru bir yaklaşım olacağını da hatırlatmak isteriz. Bu sayede yaz tatili çocuğunuz için çok daha keyifli ve verimli bir hal alacaktır. İşte çocuklarınızın gelişimini destekleyecek 10-12 yaş okulu programları:

[widget-198]

Gelişimlerini Sanatla Desteklemeye Ne Dersiniz?

Uzmanlar; sanatın yetişkinler için yararlı birçok yönünün yanı sıra çocukların gelişimlerinde de büyük role sahip olduklarını vurgulamaktadır. Erken yaşta sanatla tanışan çocuklar; gerek bugün gerekse gelecekte çok daha mutlu, yaratıcı ve başarılı bireyler haline gelmektedir. Çocukların gelişimine katkı sağlamak için sanattan yararlanmak; onların dünyaya dair bakış açılarına yenilerini eklemek için oldukça ideal bir seçimdir.

Siz de çocuklarınızın sanatla tanışmasını, yaşıtlarıyla birlikte sosyalleşebilecekleri sağlıklı ve güvenli bir ortamda becerilerinin arasına yeni kazanımlar eklemesini istiyor, gelişimlerini desteklemek için bu yaz tatilini 10-12 yaş yaz okulu programları ile değerlendirmeyi arzuluyorsanız hemen Sanat Akademi ile tanışın! Resimden müziğe, danstan fotoğrafa, tiyatrodan kişisel gelişime kadar farklı pek çok alana dair çocuk kurslarının bulunduğu Sanat Akademi’de 10-12 yaş yaz okulu kayıtları çoktan başladı! Yaz okulu fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın!

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44