Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklar İçin Yaz Okulu – Hangi Seçenekler Var?

Çocuk Yaz Okullarında Doyasıya Eğlenecekler!

Yaz mevsiminin tamamında ya da bir süre İstanbul’da ya da şehrinde kalacak aileler, çocukları için keyifli vakit geçirecekleri, spor yapacakları, sosyalleşecekleri ve yeni beceriler edinecekleri aktiviteler arıyorlar. Bu isteklerin tamamına en doğru çözüm çocuklar için yaz okulu oluyor. 

Çocuk yaz okulu olarak hizmet veren pek çok eğitim merkezi bulunuyor. 6 yaşından 15 yaşına kadar çocuklara yaz kursu alternatifi sunan eğitim merkezleri, çocukların okul dışında sosyalleşebilecekleri ve kazanımlar elde edecekleri bir fırsat sunuyor. Peki çocuklar için yaz okulu eğitimleri neler oluyor? Çocuklarımız kendilerine nasıl değerler katacaklar? 

[widget-197]

 

Tiyatrodan Müziğe, Spordan Resme Kadar Geniş Bir Yelpaze!

Çocuklar için yaz okulları dediğimizde ailelerin aklına genellikle spor yaptıkları, koşturup oynadıkları eğitim merkezleri geliyor. Bunların aksine çocuk yaz okulu olarak hizmet veren eğitim kurumları sanatsal birçok aktivite imkanı tanıyor. Hem okul hayatına katkısı olacak hem de sosyal ilişkilerini destekleyecek eğitimler veriliyor. Gelin, çocuk yaz okulu derslerine yakından bakalım. 

Tiyatro ve Drama Kursları – Çocuklar İçin Yaz Okulu

Çocuklar için yaz okulu, tiyatro ve drama dersleri ile çocukların yaratıcılık ve iletişim becerilerini destekliyor. Bu derslerde çocuklar doğaçlama ve rol yapmayı öğrenerek duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade edebiliyor, empati kurmayı öğreniyor, sorumluluk alıyor. 

Hayal güçlerinin en geniş olduğu yaşlarda gittikleri çocuk yaz okulu dersleri sayesinde hayata ve kendilerine olan farkındalıkları artacak, becerilerini keşfederek kendilerine daha çok güvenecekler. 

Resim Kursları – Çocuk Yaz Okulu

Resim eğitimleri de çocuklar için yaz okulları programında. Özellikle okul öncesi yaz kursları ve ilkokul yaz kurslarında verilen resim dersleri sayesinde çocukların çevresindeki olaylara bakışı ve yorumlayışı daha iyi anlaşılıyor, eğitim hayatına hazırlanmaları daha kolay oluyor. 

Çocuk yaz okulu resim derslerinde; kuru boya, sulu boya, karakalem, karikatür, taş ve ahşap boyama gibi eğitimler verilerek çocukların ince motor kaslarının gelişimi destekleniyor. Hayal güçleri gelişiyor, yaratıcılıkları artıyor, sanatsal ve estetik bakış açısı kazanıyorlar. 

Müzik Kursları – Çocuk Yaz Okulları

Çocuk yaz okulları derslerinde müziğin yeri ayrı elbette. Gitar, piyano, keman, bateri ve diğer enstrüman eğitimleri sırasında çocuğun müzik kulağı geliştiriliyor ve sesleri algılaması kolaylaşıyor. Çocuklar, başarma duyguları desteklendiği için özgüven de kazanıyorlar.

Yaz okulu çocuk yaşlarına göre farklı enstrüman ve ses eğitimleri bulabiliyorsunuz. Dilerseniz çocuklarınıza uzun süreli bir hobi kazandıracak enstrüman dersleri aldırabilirsiniz. 

Dans Eğitimleri – Çocuklar İçin Yaz Kursları

Çocuklar için en iyi yaz okulu, eğlendiği yaz okuludur. Dans kursları elbette bu yaz okullarının ilk sırasında yer alıyor. Yıl boyu ders çalışan ve neredeyse kendine hiç vakit ayırmayan çocuklarınızı dans eğitimleri ile ödüllendirmeye ne dersiniz?

Hip hop kursu, break dance kursu, Street jazz kursu, bale kursu, zumba kursu ve halk dansları kursları çocukların en çok tercih ettiği dans eğitimlerinden. Bu dans derslerinde özgürce dans etmelerinin yanı sıra sosyal ve iletişim becerilerini de geliştiriyorlar. Bedensel gelişimlerini de destekleyen dans kursları, enerjilerini atmalarına yardımcı oluyor. Çocuklar için yaz okulu dans eğitimleri alternatifinizi kesinlikle göz ardı etmeyin. 

Fotoğraf Dersleri – Çocuklar İçin Yaz Okulu

Çocuklar için yaz okulları arasından seçim yapmaya çalışıyorsanız mutlaka fotoğraf derslerini göz önünde bulundurun. Çocuklarınızın yaşına, gelişim dönemlerine ve seviyelerine uygun olarak planlanan fotoğraf kursları ile onların yaratıcılıklarını destekleyebilir, doğa sevgisi ve bilinci kazanmalarına yardımcı olabilirsiniz. 

Sosyalleşecekleri bir ortamda gerçekleşen çocuklar için yaz okulu fotoğraf derslerinde; makine kullanımı, pozlama, netlik ayarı, ISO, diyafram, enstantane gibi temel fotoğraf bilgilerini öğrenecek; kim bilir belki de geleceğin başarılı fotoğrafçıları olacaklar. 

[widget-198]

Spor ve Doğa Aktiviteleri – Çocuk Yaz Okulu

Çocuklar için yaz okulları programlarında spor ve doğa aktiviteleri olmazsa olmaz. Hatta bazı çocuk yaz okulları tamamen spor üzerine. Futbol, voleybol, basketbol, yüzme ve tenis eğitimleri mutlaka çocuk yaz okullarında var. Ayrıca trekking, kamp, bisiklet sürme gibi aktiviteler de yine çocuklar için yaz kursları tarafından gerçekleştiriliyor. 

Çocuklarımız spor ve doğa aktiviteleri ile çevresini yakından tanıyor, hayvanlara karşı sempati kazanıyor, hareket etme ve egzersiz alışkanlığı ediniyor ve böylece fiziksel gelişimi yaşıtlarına göre daha sağlıklı ve hızlı oluyor. Çocuklar için yaz okulları tarafından sunulan bu imkanı bizce değerlendirin. 

İngilizce Eğitimi – Çocuklar İçin En İyi Yaz Okulu

Yaz okulu çocuk eğitimlerinden biri de İngilizce. Aileler çocuklarının yaz mevsimini eğitim hayatlarına faydalı bir şekilde geçirmelerini istedikleri için onları İngilizce dersleri veren çocuk yaz okullarına kayıt ettiriyorlar. İngilizce konuşma, grammer ve dinleme gibi konuları barındıran çocuk yaz okulu İngilizce dersleri ile dil gelişimleri destekleniyor, sosyal becerileri gelişiyor ve okulda daha başarılı oluyorlar. 

Çocuklarının eğitimine yurt dışında devam etmesini isteyen aileler özellikle İngilizce dersleri olan çocuklar için yaz okulu alternatiflerini değerlendiriyorlar. 

Biliyor musunuz?

Fiziksel ve zihinsel aktiviteler çocukların ruh sağlığını olumlu yönde etkiliyor.

Yaz Mevsimini Verimli Geçirmelerini Sağlayın! Çocuk Yaz Okulları Sizi Bekliyor…

Çocuklar için yaz okulları olarak tiyatro, yaratıcı drama, resim, dans, müzik, fotoğraf ve spor eğitimleri veren merkezleri önerdiğimizi belirttik. Ancak çocuklar için yaz okulu seçerken dikkat etmeniz gereken bir diğer husus var; çocuklarınızın ilgi ve merakları. Çocuk yaz okulu tercihinizde mutlaka çocuklarınızın ilgi alanları ve yapmaktan hoşlandıkları aktiviteleri göz önünde bulundurmalısınız. Yaz okulunun onun için bir kabusa dönüşmesini istemiyorsanız nelerden hoşlandığını gözlemleyin ve çocuk yaz okulları arasından ona en uygun olanı seçin. 

Çocukların sadece yaz mevsimlerini değerlendirmelerini değil fiziksel, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerini de çocuklar için yaz okulu ile destekleyeceksiniz. Ona keyifli bir karne hediyesi vermek, sosyalleşmesini ve kendini geliştirmesini sağlamak için çocuk yaz okulu imkanlarını mutlaka değerlendirin… 

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44