Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuklar İçin Gitar Öğrenmeyi Kolaylaştıran Teknikler - Hem Eğlenecek Hem Kendilerini Geliştirecekler!

Çocuklar İçin Gitar Çalma Teknikleri

Müzik eğitimi, ailelerin çocuklara verebileceği en büyük hediyelerden biridir. Gitar çalmayı öğrenen çocukların akademik, sanatsal ve sosyal olarak yaşıtlarından önde ve üstün oldukları görülmektedir. Araştırmalar, gitar çalmanın dili anlamak ve hatta ikinci bir dil öğrenmekle ilgili olan beynin sol tarafını geliştirmeye yardımcı olduğunu göstermiştir.

Çocuk gitar kursları, çocukların dinleme becerilerini ve benlik saygısını geliştirmelerini, yeteneklerine ve kendilerine daha fazla güven duymalarını sağlayan bir müzik eğitimidir. Peki, çocukların gitar çalma sürecini kolaylaştıracak ve hızlandıracak gitar çalma teknikleri nelerdir, gitar öğrenme programı çocuklara nasıl bir katkı sunar?

Gitar Çalma Teknikleri – Çocuğunuzun Gitar Çalma Becerilerini Destekleyin!

Çocuğunuzun gitar çalmayı öğrenme aşamasını çok daha eğlenceli bir hale getirebileceğinizi biliyor musunuz? İlk adımlar, yenilgiye çok müsaittir. Bu yüzden çocuğunuzun başarabildiğini hissetmesi ve gelişimini sürdürmesi için başlangıç aşamasını kusursuz bir şekilde yönetmeniz gerekir.

 • İlk olarak video izleyerek gitar çalmayı kendi kendine öğrenmesini beklemekten vazgeçin, bu konuda başarılı bir çocuk gitar kursundan destek alın. Başarılı eğitmenlerin çocuğunuz için iyi bir rol model olacağını unutmayın.
 • Çocuğunuzun gitar çalma sürecini destekleyebilecek basit ve keyifli parçalar hazırlayın ve bu şarkıları çalması konuda onu teşvik edin.
 • Mümkünse ve öğrenmeyi siz de istiyorsanız çocuğunuzla birlikte gitar kursuna başlayın, bu onun motivasyonunu çok daha fazla artıracaktır.
 • Çocuğunuzun her başarısını ve gelişimini takdir ve tebrik edin, ona fark edilir seviyede yol kat ettiğini gösterin.
 • Kaliteli başlangıç gitarlarından birini alın. Belki öğrenemez düşüncesiyle ucuz ve kalitesiz aletleri alarak çocuğunuzun hevesini kırmayın.
 • Çocuk gitar kursunu, çocuğunuz için bir zorunluluk haline getirmeyin. Çocuğunuzun severek ve isteyerek gitar kursuna gitmesi, başarısı için önemlidir. Bu yüzden, çocuk gitar kursunu keyifli bir aktivite olarak değerlendirmesini sağlayın.
 • Çocuklar için gitar çalma tekniklerinden bir diğeri de ona ödev ve sorumluluk vermek. Çocuğunuza gitar çalma hedeflerini gerçekleştirebileceği ödevler verin. Örneğin, “Bence sen bu parçayı 2 hafta içinde çalabilirsin.” gibi teşvik edici sorumluluklar ile başarısını pekiştirin.
 • Çocuğunuzun üzerinde çalıştığı parçalardan bir çalma listesi yapın ve dinlemeye başlayın.
 • Çocuk gitar kursu eğitmenleri ile iş birliği yapın. Çocuğunuzun eksik kalan yönlerinin desteklenmesini ya da gelişiminin takip edilmesini yalnızca çocuk gitar kursuna bırakmayın. Çocuk gitar eğitiminin başından sonuna kadar her aşamada, eğitmenle birlikte değerlendirme ve gözlem yapın.
 • Çocuklar için gitar metodu olarak önerebileceğimiz bir konu da gitar seçimi. Çocuğunuzun boy, kilo, yaş ve gövde uzunluğunu göz önüne alınarak en doğru gitar seçimini yapın. Yeteneklerini daha iyi göstermesini destekleyin.
 • Çocuğunuzun hayallerini sorgulayın. Ona gitar çalmakla neyi hedeflediğini, başarırsa ne hissedeceğini ve bu hobiyi sürdürmek isteyip istemediğini sorun. Kendine müzikal bir kariyer planı yapan bir çocuğunuz varsa gelişimini desteklemeniz ve yanında olmanız gerekebilir.
 • Hızlı gitar öğrenmenin başarmak olmadığını anlatın. Birkaç haftalık bir sürede çalamadığını ya da başarısız olduğunu düşünerek hayal kırıklığına uğramasına izin vermeyin. Enstrüman çalmanın uzun ve sabır gerektiren bir süreç olduğunu hatırlatın.

Çocuklar İçin Gitar Çalma Tekniklerini Mutlaka Deneyin!

Çocuğunuzun müzikal becerilerini geliştirebileceği, yaşamında müziğe çok daha fazla yer vereceği ve belki de gelecekte ünlü bir gitar sanatçısı olabileceği gitar öğrenme programımız hakkında detaylı bilgi almak ve Sanat Akademi’nin ayrıcalıklı dünyasını keşfetmek ister misiniz?

Alanında ünlü ve deneyimli eğitmen kadromuz ile birlikte çocuk gitar kurslarında, çocuğunuzun her başarısında onlarla gurur duyuyor, gelişimlerini yakından takip ediyoruz. Onları başarılı isimlerle buluşturarak kendilerine yeni bir yol çizmelerini destekliyoruz.

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44