Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Online Çocuk Gitar Kursu Olur mu?

Online Çocuk Gitar Kursları Güvenilir mi?

Evdeki boş vakitleri değerlendirmek ya da özgeçmişleri güçlendirmek için çeşitli online kursları deneyebiliyoruz. Bu bir kişisel gelişim kursu olabileceği gibi kimi zaman bir hobi de kursu da olabiliyor. Peki ama her eğitim, online olarak alınabilir mi? Ya da şöyle soralım, online çocuk gitar kursu faydalı olur mu?

Çocuğunu gitar kursuna yönlendirmek ve onun yeteneklerine ışık tutmak isteyen ailelerin karşısına pek çok kurum ve kurs seçeneği çıkabiliyor. Ama kaçı, çocukların gerçekten öğrenmesini teşvik edecek detaylı programlar içeriyor? Özellikle internette sık sık karşımıza çıkan online klasik gitar dersi ne derece verimli oluyor? Online gitar kursuna dair tüm merak ettiklerinizi bu yazıda bulabilirsiniz.

Uzaktan Gitar Kursu Başarılı Olur mu?

Çocukların, yaşları ve içinde bulundukları ruh hali gereği ilgileri kolayca dağılabiliyor ve yetişkinlere göre odaklanma noktasında çok daha güçlük çekebiliyorlar. Dolayısıyla çocuklar için gitar kursunda, onları teşvik edecek ve ilgilerini canlı tutacak bir ortama ihtiyaç duyabiliyorlar. Online çocuk gitar kurslarını değerlendirmeden önce biraz empati yapmaya ne dersiniz? Online eğitimlerin, yüz yüze eğitimden çok daha başarılı ve sonuç alınabilir olduğunu söyleyebilir misiniz? Ya da online eğitimdeki öğreticileri, sıkılmadan ve ilginiz dağılmadan dinlediğinizi düşünüyor musunuz? Yetişkinlerin bile etkileşimin, yüz yüze eğitime oranla çok daha az olduğu online kurslara ilgisi daha azken çocuklarda bu öğrenme tarzı ile başarıya ulaşılabilir mi?

Online Gitar Derslerinin Avantajları ve Dezavantajları

Çocuklar için gitar kursu arayan aileler, sayısı oldukça fazla olan online çocuk gitar derslerinin içeriklerini ve sağlamış olduğu avantajları merak edebiliyor. Dilerseniz ilk olarak online çocuk gitar dersinin çocuğunuzun öğrenme sürecinin nasıl güçleştirdiğine bakalım…

  • Çocuğunuz pozisyonunu hiç bozmadan, aynı sandalyenin üzerinde saatlerce hareketsiz bir şekilde oturmak zorunda kalabilir ve derse olan ilgisini kaybedebilir.
  • Yüz yüze katılacağı gitar kursunda edinebileceği arkadaşlardan ve katılacağı sosyal çevreden olabilir.
  • Evde çalışırken gitarı yanlış tutma veya yanlış duruş/oturuş gibi eksiklikleri fark edemeyebilir.
  • Çok yavaş olarak ilerleyen öğrenme süreci çocuğunuzun motivasyonunu düşürebilir ve gitar öğrenme tutkusunu söndürebilir.
  • Eğitmeni ile birebir etkileşim halinde olamayacağından gelişimini fark eden kimse olmayınca kendisini yerinde sayıyor gibi hissedebilir ve dersleri yarıda bırakabilir.
  • Yetersiz bir eğitimle yeteneklerini köreltebilir.

Uzaktan gitar kursunun çocuğunuzu nasıl etkileyeceğini değerlendirebilmeniz için şimdi de avantajlarına göz atalım.

  • Konumu gereği büyükşehirlere ve merkeze uzak yerlerde ikamet eden çocuklar, online çocuk gitar kurslarında diledikleri gibi eğitim alabilir.
  • Evde geçirdikleri boş vakitleri daha faydalı bir aktivite ile doldurabilir.
  • Asosyal ve içine kapanık çocuklar, online çocuk gitar dersleri sayesinde duvarlarını kırmak için ilk adımı atabilir.
  • Ev konforunda ve sizin gözetiminizde çocuklar için gitar kursu alabilir.

Online Çocuk Gitar Dersleri Doğru Bir Seçim Olmayabilir

Online klasik gitar dersi, yetişkinler tarafından sıkça tercih edilen bir eğitim. Ancak çabuk ilgisi dağılan, yetişkinlere göre yönetilmeye daha fazla ihtiyaç duyan ve zihni kolaylıkla karışabilen çocuklar için gitar kursunun, yüz yüze olması çok daha faydalı olabilir. 

Bu noktada, yukarıda sıraladığımız online gitar kursu avantajları ve dezavantajlarından yararlanarak çocuğunuz için bir değerlendirme yapabilir, onun hangi türde eğitim almak istediğini sorgulayabilirsiniz. 

[widget-187]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44