Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

16 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olmalı?

Gelişmeyi Sürdüren Genç Beyinler İçin Eğlenceli Bir Aktivite!

Genç olmaya adım atmak üzere olan ve piyanoyu çok seven bir çocuğunuz varsa, piyano eğitimlerinin hangi yaştan çocuklar için iyi olacağını merak ediyorsanız sizin için çok güzel bir haberimiz var! Piyano eğitimleri her yaştan çocuğa ya da yetişkine verilebiliyor. Yani çocuğunuzun 16 yaşına gelmiş olması, piyano eğitimi alamayacağı anlamına gelmiyor. 

Çocuğunuzun piyanoya ilgisi varsa, müzik dinlemeyi sevdiği kadar bir enstrüman çalmaya da ilgi duyuyorsa 16 yaşında olması onun için iyi bile olabilir. Çünkü bu yaşlardaki çocukların bir şekilde deşarj olmaya ihtiyaçları var! Öyleyse 16 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı diye merak etmeye başladıysanız sizi bu yazıdaki bilgilerle aydınlatalım!

16 Yaş Piyano Eğitimi Nasıl Olur?

Genç diye tabir edebileceğimiz 16 yaş için piyano eğitimi nasıl olur diye merak ediyorsanız, çocuğunuzun keyifli vakit geçirebileceği ve sıkılmayacağı kurs ortamının olup olmayacağı konusunda emin olamıyorsanız 16 yaş piyano kursları hakkında olumlu bilgiler verelim. 

Çocukların birçok gelişim çağında olduğu gibi ergenlik dönemlerinin tam ortasında da piyano eğitimleri gelişimlerine katkı sağlıyor. Bu yaştaki çocukların artık yavaş yavaş gençliğe adım atmaları sebebiyle piyano eğitimleri sosyalleşmelerine, iletişim becerilerini geliştirmelerine, daha iyi bir çevre ilişkisi kurabilmelerine katkı sağlıyor. Bunu da yeni bir müzik aleti öğrenmenin yarattığı özgüvenle kazanıyorlar. 

Enstrüman çalmak, her yaştan insanın beyin ve hafıza gelişimine katkı sağlıyor. 16 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı sorusunu sorduğunuzda almanız gereken ilk yanıt bu yüzden bol pratikli olması olabilir. Çünkü 16 yaşındaki, genç diye tabir edebileceğimiz çocukların ne kadar çok pratik yaparlarsa o kadar güçlü bir hafızaya sahip olacaklarını unutmayın. 

16 yaş piyano kursu alan çocukların güçlenen hafızaları, üniversite sınavlarında da çok büyük bir katkı sağlar. Okuduklarını anlayabilme kapasitelerinin gelişmesinin yanında, geçmişte öğrendikleri bilgileri de kolayca geri getirebilirler. Böylece derslerine ve testlerine katkı sağlayan 16 yaş piyano eğitimi, çocuğunuzun mutlaka bu dönemde alması gereken eğitimlerden biri.

16 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı diye soranlara verilebilecek bir diğer önemli cevap da çocukları sıkmadan, ödevlere zorlamadan verilen eğitimler olmalıdır. Zaten okul yaşamının zorlu dönemindeyken çocuğunuzun ekstra bir sorumluluk altında ezilmesini istemiyorsanız 16 yaş piyano dersi alırken onu desteklemeli, eğlenceli vakit geçirebileceği kurs ortamlarını seçmelisiniz.

Çocukluktan yavaş yavaş çıkmak üzere olan 16 yaşındaki gençlerin eğlenerek öğrenebilecekleri bir kurs ortamında eğitim lamaya ve sosyalleşme imkanı bulmaya ihtiyaçları var. Bu sebeple 16 yaş piyano dersleri aldığı ortamın sosyal alanlarının ve aktivitelerinin de bol olması gerekiyor. 16 yaş piyano kursu seçerken bu detaya da dikkat etmelisiniz.

16 Yaş Piyano Eğitiminin Faydaları

Yavaş yavaş üniversite hayatı için hazırlık yapmaya başlayan 16 yaşındaki çocukların iyi bir piyano eğitimi alarak kendilerine ne gibi bir katkı sağlayabileceklerini merak ediyorsanız, sizin için bu bilgiden de kısaca bahsedelim. 16 yaş piyano eğitimi ile şu faydalar sağlanıyor:

  • Hafıza güçlenir.

  • Akademik başarı artar.

  • Yaratıcılık artar.

  • Özgüven gelişir.

  • İletişim becerileri gelişir.

  • Daha fazla sosyalleşme sağlanır.

  • Pozitif psikolojik etkiler elde edilir.

  • Depresyon, anksiyete gibi duygu durum bozuklukları ihtimali azalır.

  • El ve parmak kasları gelişir.

Yukarıdaki faydalar 16 yaş piyano dersi alan çocuklarda yaşıtlarına oranla daha fazla görülüyor. 

Genç Beyinleri Bir Araya Getiren Ortam!

Eğitim ve öğretim denince tüyleri diken diken olan ergenlik çağındaki gençlerin hem güzel arkadaşlıklar kurabilecekleri hem de yeni bir enstrüman öğrenme deneyimi yaşayabilecekleri bir kurs ortamı olduğunu biliyor muydunuz? Sanat Akademi, 16 yaş piyano eğitimi verdiği kursları ile bu yaştaki gençlerin aradığı her şeyi sunuyor. Kendilerine olan güvenlerini hızlıca ve okul derslerinden geri kalmadan edinen çocuklar, yepyeni bir hobiyle hayatlarını renklendiriyorlar. 

Annelerin ve babaların çocukları için en iyisini istediklerinin ve 16 yaş piyano eğitimi nasıl olmalı diye sorduklarının farkındayız. Bu sebeple Sanat Akademi olarak en etkili piyano derslerini sunuyoruz. 16 yaş piyano kursları ile siz de çocuğunuza katkı sağlamak istiyorsanız eğitim danışmanlarımızdan bilgi alabilir, kurumumuzu ziyarete gelebilirsiniz.

[widget-188]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44