Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Drama Yaz Okulu

Çocuklar İçin Drama Kursu – Yaz Tatilini Eğlenceyle Geçirmeye Hazır mısınız?

Aileler, okulların yaz tatiline hazırlandığı bu dönemde çocukları için hem verimli hem etkileşimli hem de eğlenceli bir aktivite arayışına girer. Çoğunlukla da yaz okulu olarak sanat kurslarını ve spor kurslarını tercih ederler. Çocuklar ilgi duydukları alanlara göre müzik, resim, drama, dans, futbol, voleybol gibi branşlarda yaz tatillerini keyifli bir şekilde sürdürmeye başlarlar.

Drama yaz okulu da ailelerin en çok tercih ettiği, çocuk gelişimciler ve öğretmenler tarafından en çok önerilen programlardan biridir. Siz de çocuğunuzun yaz tatili süresince telefon veya tabletle vakit geçirmesini istemiyorsanız onu faydalı ve bir o kadar da eğlenceli bir hobi ile buluşturmak üzere drama yaz okulu programlarını incelemeye başlayabilirsiniz.

[widget-197]

Drama Yaz Okulu Programında Neler İşleniyor? Çocuklar Drama Derslerinde Neler Öğreniyor?

Drama kursu, çocuklara sahne sanatlarını sevdiren ve onların hayal dünyalarını geliştiren bir eğitim. Alanında uzman eğitmenler tarafından hazırlanan drama yaz okulu programlarında temel sahne teknikleri ile derslere başlanır. Drama yaz okullarında çocukların yaşlarına uygun olacak şekilde sahne üzerinde nasıl hareket edecekleri, nasıl konuşacakları ve nasıl duracakları öğretilir. Bu, diksiyon, beden dilini kullanma, sahne mekaniği ve sahne hakimiyeti gibi konuları kapsar. Çocuklar drama derslerinde farklı karakterleri nasıl canlandıracaklarını öğrenirler. Karakter analizi, duygu ifadesi, hareket ve ses kullanımı gibi unsurlar üzerinde çalışarak, çeşitli karakterlerin derinliğini ve karmaşıklığını keşfederler.

Çocuklar için drama kursu, çocukların yaratıcı düşünme yeteneklerini geliştirmek için çeşitli drama oyunları, hikaye anlatımı ve senaryo yazma aktiviteleri içerir. Çocuklar, drama yaz okulunda kendi hikayelerini oluşturur ve sahne deneyimi kazanır. Bir çocuk için en önemli kazanımlardan biri, hızlı düşünme becerisidir. Drama yaz okulları, çocuklara hızlı düşünmelerini sağlayacak pek çok oyun ve etkinlik sunar. Çocuklar, drama kursu ile sahnede beklenmedik durumlarla nasıl başa çıkacaklarını öğrenir.

Drama yaz okulları, çocukların birlikte çalışma ve işbirliği yapma becerilerini geliştirmelerini teşvik eder. Çocuklar, birlikte çalışarak, problem çözme, iletişim ve empati gibi önemli sosyal becerileri güçlendirirler.

Çocuklar İçin Drama Kursu Kaç Yaşa Hitap Ediyor?

Drama yaz okulları, 3 yaşından 17 yaşına kadar tüm çocuklara uygundur. Drama yaz okuluna katılım sağlamak için herhangi bir kriter yoktur. Daha önce drama kursuna giden, drama eğitimi almamış olan, sahne sanatlarına ilgi duyan, oyunculuğa ve doğaçlamaya yetenekli olduğunu düşünen herkes drama yaz okullarına katılım sağlayabilir. Drama yaz okullarında sınıflar, öğrencilerin kendi yaş gruplarına uygun olacak şekilde organize edilir. 3 yaş drama kursu, 5 yaş drama kursu, 10 yaş drama kursu ve 15 yaş drama kursu gibi farklı sınıflar açılır. Bu sayede öğrencilerin grup içinde çalışma ve işbirliği yapma becerileri de teşvik edilir. Ailelerin çoğu, drama yaz okullarını çocuklarına sosyal beceriler kazandırmak için de tercih eder. Özgüven problemi olan, sosyalleşemeyen, arkadaşlık ilişkileri kurmakta zorlanan, kendini keşfetmeye ihtiyaç duyan tüm çocuklar için drama yaz okulları çok verimli olmaktadır.

Drama Dersleri Almak Çocuklara Neler Kazandırır?

Drama yaz okulları çocuklara, iletişim becerileri kazandırır. Sahne üzerinde konuşma, dinleme ve beden dili kullanma gibi beceriler, çocukların günlük iletişimlerinde de daha başarılı olmalarını sağlar. Çocuklar için drama kursu ayrıca çocukların özgüvenlerini artırır ve kendilerine olan inançlarını güçlendirir. Drama yaz okulunda sahne üzerinde performans sergilemek, çocukların kendilerini ifade etmelerini ve kendilerine güvenmelerini sağlar.

Drama derslerinde hikaye anlatımı, karakter oluşturma ve senaryo yazma gibi aktiviteler, çocukların düşünme ve problem çözme becerilerini güçlendirir. Drama, çocukların empati kurma ve başkalarının duygularını anlama yeteneklerini geliştirir. Farklı karakterleri canlandırma ve hikayeleri yaşama deneyimi, çocukların duygusal farkındalıklarını artırır. Grup çalışmaları yapan, iş birliğini ve paylaşmayı öğrenen çocuklar, drama dersi ile problem çözme, liderlik ve takım çalışması gibi önemli sosyal becerileri edinir. Çocuklar için drama kursu onlara ilgi duyabilecekleri yepyeni bir alanın, harika bir dünyanın da kapılarını aralar. Böylece telefon veya tabletle gereğinden fazla zaman geçiren çocuklar verimli ve faydalı bir alana yönelmiş olur.

[widget-198]

Çocuk Yaz Okulu Fiyatları Ne Kadar?

Drama yaz okulları, çocuklara sadece drama dersi sunmaz. Aynı zamanda sosyal, fiziksel ve duygusal olarak gelişim gösterebilecekleri pek çok alanda da destek sağlar. Resim, müzik, dans, bale, enstrüman ve tiyatro eğitimi de çocuk yaz okulu branşlarındandır. Çocuklar tam kapsamlı yaz okullarında tek bir programla farklı alanlarda da eğitimlere katılım sağlayabilir. Dolayısıyla çocuk yaz okulu fiyatları, eğitim sayısına ve çocuğun yaş grubuna göre değişir. Çocuk yaz drama kursu fiyatları 3000 TL’den başlar. Ancak aynı anda iki kurs programına kayıt yaptırıldığında fiyatlar 5000-7000 TL aralığında ve daha ekonomik olur. Resim, dans, bale, müzik ve tiyatro kursu gibi farklı branşlarda 3 kurs alınırsa çocuk yaz okulu fiyatları 8000-10000 TL aralığında sunulur. 4 kurs alındığı takdirde de yaz okulu ücretleri 10.000-12.000 TL şeklinde olur. Bu noktada talep edeceğiniz çocuk yaz okulu programlarını bizlere iletip güncel yaz okulu fiyatlarını öğrenebilirsiniz.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44