Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Evde Piyano Öğrenmek Mümkün Mü? - Piyano Kursu Şart Mı?

Ders Almadan Piyano Çalmak ve Piyano Eğitimlerinin Önemi

Piyano, herkesi etkisi altına alan büyülü melodileriyle, hoş ve sevilen bir enstrümandır. Dinlemek ne kadar güzelse, piyano çalmak da bir o kadar iyi hissettirir. Bu sebeple her yaştan birçok insan piyano eğitimleri almak ister. Bu noktada, gerek maddi imkansızlıktan gerekse evin konforundan vazgeçememekten dolayı “evde piyano öğrenmek mümkün mü?” diye soranlar olabilir. 

Evde piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız, bir kurs ortamında bulunmayı tercih etmiyorsanız, pandemi gibi zorlu şartlarda alıştığınız evde eğitim ve çalışma modelini sürdürmek istiyorsanız veya çocuğunuzun bu yeteneği evde kazanmasını istiyorsanız, evde piyano öğrenmek mümkün mü diye sormanız gayet doğal. Sizin gibi birçok insan bu sorunun cevabını merak ediyor ve eğitim almadan, evde kendi başlarına piyano çalmayı nasıl öğrenebileceklerini merak ediyorlar. Bu yazıda sizin için evde piyano öğrenilir mi, piyano kursu şart mı gibi konuların üzerinde duracağız.

Evde Piyano Öğrenmek İyi Bir Fikir Mi?

Çocuk ya da yaşlı demeden herkesin severek öğrenebileceği piyano eğitimleri evde de öğrenilebilir mi, evde piyano öğrenmek mümkün mü diye soruyorsanız, çocuğunuzun evde piyano çalmayı öğrenip öğrenemeyeceğini merak ediyorsanız belirtmeliyiz ki gerçekten istiyorsa herkes her ortamda piyano çalmayı öğrenebilir. Fakat, evde piyano öğrenmek ile kurs alarak piyano öğrenmek arasında ciddi farklar bulunduğunu da inkar edemeyiz. 

Evde piyano öğrenmek sizin ya da çocuğunuz için bu kadar önemliyse, bunun sonuçlarını merak etmeniz de oldukça doğal. Piyano kursuna gitmek, düzenli bir eğitim programından yararlanılmasını sağlayacağından evde piyano dersi almaktan daha farklı sonuçlar elde edilmesine yarayacaktır. O halde evde piyano öğrenmek mümkün mü sorunuzun cevabını vermeden önce, piyano kurslarının size çok fazla katkısı olacağını söylemeliyiz. Vereceğimiz bilgilerle evde piyano öğrenmenin iyi bir fikir olup olmadığına net bir şekilde karar verebilirsiniz. 

Piyano Kursu Şart Mı?

Evde piyano öğrenilir mi diye merak edenlere bunun biraz zorlayıcı olabileceğini söyleyebilir, teknikler ve önemli noktalar için mutlaka eğitimin gerekli olduğunu belirtmeliyiz. Özellikle çocukların soyut kavramları öğrenmede yetişkinlere göre daha zayıf olduğunu düşünürsek, çocuklar için evde piyano öğrenmek çok daha zorlu bir süreçtir. Piyano kursu şart mı diye sorduğunuzda, eğer normal seyrinde bir eğitim süresini göz önünde bulundurursanız, evet diye yanıt vermeliyiz. Fakat uzun zaman boyunca çocuğunuzun kendi kendine evde piyano çalmayı öğrenmek konusunda başarı sağlamasını istiyorsanız bu da mümkün.

Piyano eğitimi için illa bir kursa yazılmaya gerek olmasa da size tavsiyemiz iyi ve normal seyrinde piyano çalmayı öğrenebilmek için kurs eğitimi almanız olacaktır. Ayrıca evde piyano öğrenmek için bol bol pratik yapmayı ihmal etmemelisiniz. Kendinizi disipline etmekte zorluk çekiyorsanız evde piyano çalmayı öğrenmek biraz zor olabilir. Çünkü bir piyano kursu eğitimine devam ettiğinizde, size verilen pratikleri yapacak, istenilen eğitimi alabileceksiniz ve sürekli eğitmeninizin takibinde olacaksınız.

Evde piyano öğrenmek mümkün mü diye sorduğunuzda ve evde kendi imkanlarınızla ne derece piyano öğrenebileceğinizi bildiğinizde, kendinizi yoğun bir programın içine alarak çalışmalarınıza başlayabilirsiniz. Fakat burada önem kazanan bir diğer nokta da sosyalleşme imkanlarıdır. Piyano eğitimi veren kurs ortamlarında sizin gibi eğitim dostu insanlarla tanışır, sosyal yanlarınızı geliştirirsiniz. Kendi başınıza evde piyano dersi yaptığınızda sosyallikten uzak kalma ihtimaliniz bulunuyor. Aynı şekilde, çocuğunuz çekingen bir yapıdaysa ve sosyalleşmesini istiyorsanız onu iyi bir çocuk piyano eğitimi ile tanıştırmalısınız.

Evde piyano öğrenilir mi diye soranlara genel olarak ifade etmemiz gerekirse; yanlışlarınızı görememeniz, doğru teknikleri bulmakta zorlanmanız, disiplinli çalışamamanız, deneyimli eğitmenlerin takibinde olamamanız, repertuarınızı kendi başınıza çok fazla geliştirememeniz açısından bir kursa yazılmanız gerektiğini söyleyebiliriz.

Piyano Kursuna Gitmek Size Hoş Bir Deneyim Sunar!

Piyano öğrenerek kendinizi geliştirmek, iyi yerlere gelmek istiyorsanız piyano eğitimi alarak iyi bir programdan yararlanabilir, kendinizi etkili bir şekilde geliştirebilirsiniz. Çocuğunuzun yeteneklerini ortaya çıkarması için çocuk piyano kursu da aynı etkiyi yaratır ve iyi bir piyano eğitimiyle çocuğunuzu geliştirir. Evde piyano öğrenmek mümkün olsa da süreci çok fazla uzatacağından ve profesyonel eğitmenlerden mahrum kalınacağından çok fazla tavsiye ettiğimiz bir durum değil. 

Eğitmen desteğini arkanıza alarak piyano çalmayı öğrenmek istiyorsanız veya çocuğunuz için bunu arzuluyorsanız Sanat Akademi’nin piyano derslerinden yararlanabilir, kendinizi geliştirmek için önemli adımlar atabilirsiniz. Çocuk ve yetişkin piyano kursu eğitim programlarımızın detayları hakkında bilgi almak isterseniz eğitim danışmanlarımızla ve eğitmenlerimizle iletişime geçebilirsiniz.

[widget-188]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44