Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Çocuk Yaz Okulu – Bu Yaz Ne Yapsak Diyen Aileler Buraya!

Yaz Okulları Çocukların Okul ve Sosyal Hayatlarını Etkiliyor…

Bu yaz tatil yapmayı düşünmüyorsanız ya da bir süre şehrinizde kalacaksanız okul dönemi biten çocuklarınızı oyalayacak aktivitelere ihtiyacınız olacak. Yaz mevsiminde çocuklarınızın eve kapanmalarını ve vakitlerini bilgisayar, tablet ya da telefon başında geçirmelerini istemezsiniz değil mi? Çocuk yaz okulu, sizi bu endişeden kurtaracak. 

Son yıllarda ailelerin tercihi olan çocuk yaz okulları, çocuklarınıza keyifli vakit geçirecekleri, spor yapacakları, sosyalleşecekleri ve yeni beceriler edinecekleri aktiviteler sunuyor. Dolayısıyla yaz mevsimini verimli geçirmelerine fırsat doğuyor. Çocuklar için yaz okulu bu kadar faydalı mı? Çocuk yaz okulu eğitimleri arasında neler var? Gelin, yakından bakalım. 

[widget-197]

 

Çocuk Yaz Okulları Çocuğa Ne Katar? Yaz Kurslarının Çocuklara Yararları

Yaz okulları; çocukların ve gençlerin yaz tatillerinde sanat ve spor etkinlikleri yaptığı merkezlerdir. Bu okulların örgün eğitim veren okullardan farkı tamamen keyifli vakit geçirme, beceri kazanma, spor yapma ve sosyalleşme odaklı olmasıdır. Dolayısıyla çocuklara ve gençlere okul ortamından farklı bir hayat sunarlar. Çocuk yaz okulu avantajları nedir dersek;

 • Çocuk yaz okulları ile çocuklar sosyalleşme imkanı bulur. 

 • Eğitim öğretim döneminin yorgunluğunu ve stresini atarlar. 

 • Sanatsal bakış açısı ve estetik algı kazanırlar. 

 • Çocuk yaz okulu ile bilişsel becerileri desteklenir.

 • Daha iyi ve sağlıklı iletişim kurmayı öğrenirler. 

 • Kendilerine olan güvenleri artar, başarma duygusunu tadarlar. 

 • Doğa ve çevre bilinci edinirler.

 • Çocuk yaz okulları sayesine sorumluluk almayı ve takım bilinciyle hareket etmeyi öğrenirler.

 • Empati kurmayı öğrenir, farklılıklara saygı duyarlar. 

 • Paylaşma ve yardımlaşma gibi olumlu özellikler kazanırlar. 

 • Müzik, resim, dans, tiyatro ve spor alanlarında yeteneklerini keşfederler ve geliştirirler. 

Çocuklar için yaz okulu tam kapsamlı bir gelişim sağlayarak çocukların okulda edinemeyecekleri bilgi ve beceri birikimine sahip olmalarını kolaylaştırır. Eğlenmeleri, sosyalleşmeleri, koşup oynamaları da cabası. 

Her Çocuk İçin Ayrı Eğitim Var! Dans, Müzik, Resim, Tiyatro…

Çocuk yaz okulu sadece çocukların yaz mevsiminde oyalanacakları yerler değildir. Çocuk yaz okulu olarak hizmet veren eğitim kurumları sanat eğitimlerinde spor aktivitelerine kadar birçok imkan sunar. Gelin, çocuklar için yaz okulu derslerine yakından bakalım. 

Tiyatro ve Drama Kursları – Çocuk Yaz Okulu

Çocuk yaz okulu, yaratıcı drama ve tiyatro dersleri ile çocukların hayal güçlerini destekleyen eğitimler veriyor. Drama ve tiyatro eğitimlerinde doğaçlama ve rol yapma becerileri gelişen çocuklar sahnede olmanın heyecanını da yaşıyorlar. Topluluk önünde hareket etme endişeleri ortadan kalkıyor, duygu ve düşüncelerini daha rahat ifade edebiliyor, sağlıklı iletişim kurmayı öğreniyorlar. Çocuk yaz okulları ile yaratıcılıkları desteklenen çocuklar, daha üretken ve sorumluluk sahibi bireyler oluyorlar. 

Çocuklar için yaz okulu dersleri sayesinde tiyatronun ve yaratıcı dramanın tekniklerini öğrenen çocuklar, yeteneklerini fark ederek kendilerini bu alanlarda geliştirmek istiyorlar. 

Resim Kursları – Çocuklar İçin Yaz Okulu

Resim kursları çocuk yaz okulu seçeneklerinde ilk sıralarda. Çocukların her yaşta resim yapmaktan keyif aldıkları düşünüldüğünde yaz okullarında da resim derslerinin olması çok doğal. Çocuk yaz okulu resim derslerinde; kuru boya, sulu boya, karakalem, karikatür, taş ve ahşap boyama gibi eğitimler var. Bu eğitimlerde çocukların yaratıcılıkları ve hayal güçleri destekleniyor. Sanatsal bakış açı ve estetik algı kazanan çocuklar, hayata farklı gözlerle bakıyorlar. 

Müzik Kursları – Çocuk Yaz Okulları

Çocuk yaz okulu olarak müzik kurslarını da tercih edebilirsiniz. Çocuklara özel gitar, keman, piyano, bateri, saz, şan ve solfej dersleri var. Müzik dersleri sayesinde çocuklar nota okumayı öğreniyor, müzik kulakları gelişiyor, yeteneklerini fark ediyorlar. 

Çocuk yaz okulları ile enstrüman çalma becerisi edinen çocuklar, özgüven kazanıyorlar, ilerleme ve bu alanda kendilerini geliştirme konusunda motive oluyorlar. Hem de uzun yıllar yapacakları bir hobi edinmeleri de cabası. 

Dans Eğitimleri – Çocuklar İçin Yaz Kursları

Çocuklar için yaz okulu dediğimizde elbette içerisinde dans eğitimleri olacak. Hip hop kursu, break dance kursu, Street jazz kursu, bale kursu, zumba kursu ve halk dansları kursları çocukların en çok tercih ettiği dans eğitimlerinden. Çocuk yaz okulu dans derslerinde bedenlerini keşfeden, özgürce hareket eden, yaşıtlarıyla sosyalleşen çocuklar, tüm okul dönemi yorgunluğunu üzerlerinden atıyorlar. 

Dinleme, anlama ve uygulama becerileri gelişen; sorumluluk almayı öğrenen, grupla hareket etme bilinci kazanan çocuklar, dans etmekten çok mutlu oluyorlar.  Çocuklar için yaz okulu dans eğitimleri alternatifinizi kesinlikle değerlendirin.

Fotoğraf Dersleri – Çocuklar İçin Yaz Okulu

Çocuk yaz okulları arasından seçim yaparken çocuklarınıza değer ve beceri kazandıracak olanları tercih edin. Fotoğraf eğitimleri bunlardan biri. Fotoğraf derslerinde çocuklar, makine kullanımı, pozlama, netlik ayarı, ISO, diyafram, enstantane gibi temel fotoğraf bilgilerini edinirken yaratıcılık kazanacak, doğaya ve çevresine farklı gözlerle bakacak, kendi kadrajından dünyasını anlatacak. 

[widget-198]

Spor ve Doğa Aktiviteleri – Çocuk Yaz Okulu

Çocuk yaz okulu programlarında spor ve doğa aktiviteleri olmazsa olmaz. Futbol, voleybol, basketbol, yüzme ve tenis eğitimleri mutlaka çocuk yaz okullarında var. Ayrıca doğa yürüyüşü, kamp, bisiklet sürme gibi aktiviteler de yine çocuklar için yaz kursları tarafından programlarına dahil ediliyor.

Çocuk yaz okulları tarafından yapılan spor ve doğa aktiviteleri ile çocuklar doğayı tanıyor, çevre bilinci ediniyor, hayvan sevgisi kazanıyor. Ayrıca bolca hareket eden çocuklarımızın kasları gelişiyor, duruş bozuklukları düzeliyor, egzersiz yapma alışkanlığı ediniyorlar. Çocuklar için yaz okulları tarafından sunulan bu imkanı değerlendirin.

İngilizce Eğitimi – Çocuklar İçin En İyi Yaz Okulu

Yaz okulu çocuklar için İngilizce dersler de veriyor. İngilizce konuşma, grammer ve dinleme gibi konuları barındıran çocuk yaz okulu İngilizce dersleri ile yabancı dil becerisi kazanan çocuklarımızın ayrıca anadillerini anlama ve konuşma kabiliyetleri de destekleniyor, sosyal becerileri gelişiyor ve okulda daha başarılı oluyorlar.

İngilizce dersleri olan çocuklar için yaz okulu alternatifleri, çocukların ve ailelerin vizyonlarını da genişletiyor, başarılı çocuklar eğitimlerine yurt dışında da devam edebiliyor. İngilizce yaz okuları son yıllarda büyük talep görüyor.

Sanatla Büyüyen Çocuklar Daha Mutlu!

Yapılan araştırmalara göre resim, müzik, dans ve tiyatro gibi sanat dalları ile ilgilenen çocuklar daha az stresli, daha çok mutlu hissediyorlar.

Çocuk Yaz Okulu ile Yeni Bir Eğitim Dönemine Motive Başlayacaklar…

Çocuklar için yaz okulu olarak tiyatro, yaratıcı drama, resim, dans, müzik, fotoğraf ve spor eğitimlerini tercih edebilirsiniz. Bu eğitimler çocuklarınızın fiziksel, sosyal, duygusal ve bilişsel gelişimlerine büyük katkıda bulunuyorlar. Çocuk yaz okulu kazanımları sayesinde çocuklarınız okul hayatlarında da daha başarılı oluyorlar. Siz de çocuklarınızın ilgi alanlarına ve meraklarına uygun çocuklar için yaz okulu seçerek onların bu kazanımlarını destekleyebilirsiniz. 

Çocuk yaz okulları hakkında bilgi almak, çocuklar için yaz okulu seçenekleriniz arasından çocuğunuza en uygun olanı seçmek için eğitim danışmanlarımıza ulaşabilirsiniz. Çocuk yaz okulu imkanlarını mutlaka değerlendirin, ona güzel bir karne hediyesi verin…

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44