Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yurt Dışı Yaz Okulları – Nasıl Gidilir?

Yurt Dışı Yaz Okulu ile Çocuklarınız Daha Özgür, Özgüvenli ve İletişimi Kuvvetli Bireyler Olacaklar!

Ebeveynler çocuklarının yaz tatillerini faydalı ve aktif geçirebilmeleri adına yurt dışı yaz okullarını tercih ediyorlar. Hem erken yaşta dil gelişimlerini destekliyor hem de yurt dışına çıkma deneyimine sahip olmalarına fırsat veriyorlar. Çocuklar yurt dışı yaz okulları ile farklı kültürleri keşfediyor ve dünyayı tanımaya başlıyorlar.

Hem farklı ülkelerden arkadaşlıklar edinip hem de en güzel ülkeleri görme şansı yakalayan çocukların kazanacakları bu tecrübe onların kişisel gelişimi ve özgüveni açısından da yararlı oluyor. 8 – 17 yaş arasındaki çocuklar ve gençler için düzenlenen yurt dışı yaz okulu projeleri, onlara unutulmaz bir deneyim yaşatıyor. Peki yurt dışı yaz okulları neler? Yurt dışı yaz okuluna nasıl başvurulur? Çocuklarınız nerede kalacak? Yurt dışı yaz okulu fiyatları nedir? Tüm sorularınızın cevabı yazımızda…

[widget-197]

 

Neden Yurtdışında Yaz Okuluna Gitmeliyim?

Yurt dışı yaz okulları öncelikle çocukların sorumluluk duygularının gelişmesine fırsat verecek. Hayata erken atılmalarını ve yaşama dair deneyim kazanmalarını sağlayacak. Sadece İngilizce öğrenmeyecekler, sosyalleşecekler, özgüvenleri artacak, iletişim becerileri gelişecek, hayal dünyaları genişleyecek.

Kendi şehirlerinden ve evlerinden uzaklaşan çocuklar ve gençler yurt dışı yaz okulu tecrübesi sayesinde başka kültürlerden insanlarla arkadaşlık kurarken o kültürlere dair bilgiler edinecek. Grupla hareket etmeyi, takım çalışmasını öğrenecek; başarma güdüsü perçinlenecek. Hem okul hem sosyal hayatına bambaşka biri olarak dönecek.

En İyi Yaz Yurt Dışı Okulları – Hangisini Seçmeliyiz?

Yurt dışı yaz okulları seçenekleriniz çok fazla. Genel olarak öğrencilerin ve velilerin birçoğunun yakın lokasyonları tercih ettiğini söyleyebiliriz. Ancak iyi bir İngilizce eğitimi hedefleniyorsa İngiltere, İrlanda ve Kanada okullarının bu alanda lider olduklarını belirtelim. Yurt dışı yaz okulu lise, ortaokul yurt dışı yaz okulu ve yurt dışı yaz okulu üniversite alternatiflerine bağlı olarak en iyi yurt dışı yaz okulları da değişiyor haliyle. Önceliklendirme yapmak gerekirse aşağıdaki gibi bir sıralamanın çıkacağını söyleyebiliriz:

  • İngiltere yaz okulları
  • İrlanda yaz okulları
  • Malta yaz okulları
  • Kanada yaz okulları
  • Amerika yaz okulları
  • Almanya yaz okulları
  • İtalya yaz okulları
  • İspanya yaz okulları
  • Fransa yaz okulları

En iyi yurt dışı yaz okulları, dünyanın en güzel ve turistik bölgeleri arasından seçilir. Öğrenciler, bulundukları şehri ve çevresini gezerek kültürel açıdan kendilerine değer katarlar. Yurt dışı yaz okulu programlarında dil eğitimi dışında basketbol, voleybol, futbol gibi sporlar ile drama, dans, müzik, resim gibi eğitimler yer alır.

Yurt dışı yaz okulları arasından seçim yaparken hem bütçenize hem de çocuklarınızın eğitim seviyesine göre kadar vermenizde yarar var. Paranızı ve zamanınızı boşa harcamamak için önerilen ülkelerin yaz okullarını tercih etmelisiniz.

Yurt Dışı Yaz Okulu Süreleri

Yurt dışı yaz okulu süreleri okulların programlarına göre değişiklik gösterir ve genellikle 2-7 hafta şeklindedir. Yurt dışı yaz okulu lise, ortaokul yurt dışı yaz okulu, yurt dışı yaz okulu üniversite programlarından hangisinin tercih edileceğine bağlı olarak okulların eğitim takvimleri değişebilir. Öğrenciler yapılan seviye testi ile seviyelerine uygun sınıflara ayrılırlar ve sınıflarda 10-15 kişi ile eğitim alırlar.

Yurt Dışı Yaz Okulu Kabul ve Başvuru Şartları

Yurt dışı yaz okulları için herhangi bir ön şart aranmamaktadır ancak önemli olan çocukların 8 – 17 yaş arasında olmasıdır. Bazı yurt dışı yaz okulları 10 yaşı minimum sınır olarak kabul ederler.

Yurt Dışı Yaz Okulu Başvuru Dönemi ve Tarihleri

Yurt dışı yaz okulları için başvuru tarihleri her sene değişir. Ancak genel olarak her yılın Eylül ayından itibaren başvurular başlar ve Nisan ayında başvurular kapanır. Başvuruların değerlendirilmesi ve kabul edilmesi sürecinden sonra çocuklar okulların kapanış tarihine göre yurt dışı yaz okullarına giderler.

[widget-198]

Yaz Okullarında Konaklama

Yurt dışı yaz okullarında konaklama, tercih edilen programa bağlı olarak aile yanı ya da yurtlarda gerçekleşir. Aile yanı konaklama seçeneğinde öğrenciler bulundukları yerin kültürünü yaşayarak öğrenme şansına sahip olur. Yurt konaklamasında ise çocuklar diğer ülkeden gelen öğrencilerle daha fazla zaman geçirir. Ayrıca yurt dışı yaz kampları ve yurt dışı yaz okullarında öğrencilerin 3 öğün yemekleri gittikleri program tarafından karşılanmaktadır.

Yurt Dışı Yaz Okulu Fiyatları ve Ücretleri

Yurt dışı yaz okulu fiyatları ve ücretleri seçeceğiniz ülkeye ve eğitim programının detaylarına göre farklılık göstermektedir. Ortalama yurt dışı yaz okulu fiyatları İngiltere için haftalık 600 GBP, Kanada için 1.150 CAD, İrlanda için 900 Euro olabilir. Yurt dışı yaz okulu fiyatları ve ücretleri hakkında bilgi almak için katılacağınız programı düzenleyen kurumla iletişime geçebilirsiniz.

Yaz Okulu Başvurularını Kaçırmayın!

Çocuğunuzu göndermek istediğiniz yaz okullarının kayıt tarihlerini web sitelerinden takip edin.

Yurt Dışı Yaz Okulu Vizesi Almak Zor mu?

Yurt dışı yaz okulları için vize işlemleri ülkeden ülkeye farklılık göstermektedir. Yurt dışı yaz okulu hizmeti veren eğitim kurumlarından ülkelerin vize işlem süreçleri hakkında bilgi alabilirsiniz. Genel olarak yurt dışı yaz okulu vize başvuru işlemleriyle sizin yerinize ilgileneceklerdir.

Yurt dışı yaz okulu lise, ortaokul yurt dışı yaz okulu ve yurt dışı yaz okulu üniversite seçeneklerinden yararlanarak siz de çocuklarınızın farklı bir deneyim yaşamasını sağlayabilirsiniz. Yurt dışı yaz okulları hem kişisel gelişimleri hem de eğitim hayatları için oldukça faydalı. Yurt dışı yaz kampları onlara farklı dünyaların kapılarını aralayacak…

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44