Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Eğitim Salonu Kiralama – Eğitimlerinizi Daha Profesyonel Bir Ortamda Verin!

Kiralık Eğitim Salonu mu Arıyorsunuz? Öyleyse Bu Yazıyı Okumadan Geçmeyin!

Çeşitli branşlarda freelance olarak eğitim veriyor ya da öğrencilerinizle etüt dersler işliyor olabilirsiniz. Birkaç kişiyle başladığınız eğitimler, grup çalışmasına döndüyse eğitim salonu kiralamak durumunda kalmanız, çok normaldir. Günlük eğitim salonu kiralama hizmeti aldığınızda sürekli bir ödeme yapmaz, kullandığınız kadar ödersiniz.

Dolayısıyla eğitimden kazandığınız parayı, mekana harcamak yerine kendinize saklarsınız. Ayrıca öğrencilerinizi karşılayacak güler yüzlü profesyoneller, ekipmanlar, otopark ve dinlenme alanı gibi imkanlar için de ekstra bir ödeme yapmak zorunda kalmazsınız. Özetleyecek olursak kiralık eğitim salonu tuttuğunuzda her şeyi olabildiğince zahmetsiz ve masrafsız bir hale getirirsiniz. Şimdi gelin, kiralık eğitim salonu nasıl kiralanır, kiralık eğitim salonunda olması gerekenler nelerdir birlikte bakalım.

Neden Günlük Eğitim Salonu Kiralamalısınız?

Her şeyin çok pahalı olduğu bir dönemde yaşıyoruz. Doğal olarak iş yeri açmak, sıfırdan böyle büyük bir masrafın altına girmek, çok da kolay bir iş değil. Ama elinizdeki öğrencileri de kaçırmak istemiyorsunuz… Peki, ne yapacaksınız? Günlük eğitim salonu kiralama hizmeti; seminer, eğitim, workshop, kurs ve atölye gibi çalışmalar için mekanı kullandığınız kadar ödeyebileceğiniz güzel bir fırsat.  Bu fırsattan yararlanarak teknik ve yönetimsel hiçbir detayla ilgilenmeden yalnızca öğrencilerinize ve derslerinize konsantre olabiliyorsunuz.

Üstelik kiralık eğitim salonunda verebileceğiniz eğitimlerde hiçbir sınırlama da yok. Dilerseniz el işi eğitimi dilerseniz kişisel gelişim kursu dilerseniz de teknik konularda bilgilendirici workshoplar verebiliyorsunuz. Ayrıca birebir veya grup eğitimi için de hiçbir şart yok. Yani seminer salonunu kiraladıktan sonra eğitimi nasıl düzenleyeceğinize ve kaç kişiye eğitim vereceğinize siz karar veriyorsunuz. 

Günlük olarak eğitim salonu kiralama hizmeti aldığınızda kurumun sunmuş olduğu otopark, kilitli dolap, dinlenme alanı, kafe, yiyecek-içecek servisi, kablosuz internet ve ekipmanlardan siz de faydalanabiliyor, ekstra olarak bir ödeme yapmıyorsunuz. (Elbette anlaşmanızı bu şekilde yaparsanız…)

Kiralık Eğitim Salonunda Olması Gerekenler Nelerdir?

Pek çok kurum ve kuruluşta birkaç sandalye ve masanın yerleştirildiği sınıflara, eğitim salonu dendiğini ve kiralama hizmeti sunulduğunu görüyoruz. Bu maalesef doğru bir yöntem değil. Çünkü bir eğitim salonunda olması gereken bazı özellikler bulunuyor. Dolayısıyla eğitim salonu olduğunu iddia eden mekanların pek çoğu, bu noktada bir basamak aşağıya düşüyor. Peki, bir kiralık eğitim salonunda olması gerekenler nelerdir?

  • Teknolojik Cihazlar: Adı üstünde, eğitim salonu… Eğer o mekanda eğitim verilecekse mutlaka bilgisayar, projeksiyon cihazı, yazı tahtası, televizyon, mikrofon ve ses sistemi gibi ekipmanların olması gerekiyor. Aksi halde o alan bir eğitim salonu değil, boş bir mekan oluyor.

  • Güvenlik: Bir eğitim salonu nasıl olmalı deseniz pek çok kişi ilk sırada “güvenilir” yanıtını verir. Yani kiralık eğitim salonunun güvenli bir binada olması, kurumun kamera sistemiyle izlenmesi ve Milli Eğitim Bakanlığı tarafından onay almış olması, öğrenciler için oldukça önemli bir kriterdir.

  • Havalandırma: Günlük eğitim salonu kiralama hizmeti veren pek çok kurumda, doğru düzgün bir havalandırma sistemi bulunmaz. Bu durum da pek çok kişiyle aynı havayı solumanıza, doğal olarak da sağlığınızı riske atmanız neden olur. Bu yüzden eğitim salonu kiralamadan önce kurumun havalandırma sisteminin çalıştığından cam veya klimalarının olduğundan emin olmanız önemlidir.

  • Düzen ve Temizlik: Öğrencilerinize karşı mahcup olmamak için düzenli, bakımlı, estetik ve temiz bir günlük eğitim salonu kiralamak istemeniz çok normal. Özellikle de biraz daha yetişkin düzeydeki bireylere eğitim veriyorsanız kurumun hijyeni çok daha önemli olabilir. Bu yüzden kiralık eğitim salonunun düzenli olmasına ve dikkat çekici görünmesine dikkat etmeniz gerekiyor.

Eğitim Salonu Kiralama Fiyatları – 250 TL’ye Eğitim Salonu Kiralama!

Eğitim salonu kiralama fiyatlarından önce kurumların sizlere sunduğu imkanları değerlendirmenizi öneririz. Eğer yalnızca daha uygun fiyatlı olduğu için eğitim salonu kiralama hizmeti alırsanız muhtemelen öğrencilerinize pek de iyi bir deneyim sunmamış olursunuz. Bu yüzden 250-500 TL aralığındaki kiralık eğitim salonlarının fiyatlandırmalarından etkilenmemeniz, sizin için daha iyi olabilir.

Aslında yapacağınız şey çok basit. Günlük eğitim salonu kiralama hizmeti veren kurumları listeleyin, değerlendirmeleri okuyun ve fiyatlarını öğrenin. Ardından temizliğinden, ekipmanlarının kalitesinden, konumundan emin olamadığınız kurumları bir bir elemeye başlayın. Ücretsiz otoparkı bulunan, ikram yapabilecek, misafirlerinizi karşılayabilecek ve dinlenme alanı bulunan kiralık toplantı salonlarını ise ayrıca inceleyin.

Eğer öğrencileriniz için yüksek standartlı bir eğitim salonu kiralamak istiyorsanız Sanat Akademi ekibimize ulaşabilir, dilediğiniz zaman eğitim ve seminer salonlarımızı ziyaret edebilirsiniz.

[widget-194]

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44