Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

10-15 Yaş Çocuk Drama Kampı - Neden Almalısınız, Çocuklarınıza Ne Katar?

Bu Yaz Çocuklarınıza Farklı Bir Karne Hediyesi Almaya Ne Dersiniz? – 10-15 Yaş Çocuk Drama Kampı ve Faydaları

Çoğu zaman anne babaların, okul yoğunluğuna alışan çocukların yaz tatillerinde enerjilerini kontrol altında tutamadıklarından şikayet ettiklerini duyarsınız. Aslında yaz tatilinde çocukların bulduğu bu boş zaman fırsatı ve potansiyel enerji; hem eğlenebilecekleri hem de gelişimlerine katkı sunacak aktivitelere yönlendirilmeye son derece uygundur.

Bunun için eğitim kurumları son yıllarda farklı aktiviteleri keyifli eğitim programları ve yaz okulları ya da yaz kampları ile bir araya getirmektedir. Nitekim 10-15 yaş çocuk drama kampı programları da bunların en öne çıkanlarından biridir. Çocukların sanat eğitimi alması için oldukça uygun olan yaratıcı drama, 10-15 yaş drama kampı programları ile çok daha verimli ve keyifli yaz tatillerini ortaya çıkarmaktadır.

[widget-197]

 

Neler Öğretilir? - 10-15 Yaş Çocuk Drama Kampı Eğitim İçeriği

10-15 yaş drama kampı programlarının ana özelliği oyunla sanatı bir araya getirmesidir. Oyun oynayarak öğrenmek; çocukların bilgiyi çok daha hızlı bir biçimde edinmesini ve kalıcı hale getirmesini sağlamaktadır. Aynı zamanda çocukların yaratıcılıklarını çekinmeden gösterebilmelerine imkan veren bu tür aktiviteler; özgüvenlerini ve yeteneklerine olan inancı da arttırmaktadır.

Çocuk yaz kursları arasındaki 10-15 yaş çocuk drama kampı programlarında çocuklara; temel oyunculuk bilgileri aktarılır. Ancak bu bilgiler; oyunculukta olduğu gibi metin ezberine dayalı değildir. Aksine farklı sosyal sınıflardan insanların veya canlıların taklidinin yapıldığı, çocukların onların rolüne büründüğü 10-15 yaş çocuk drama kampı etkinliklerinin sınırı aslında tamamen hayal güçlerine ve yaratıcılıklarına bağlıdır.

Neler Kazandırır? – 10-15 Yaş Çocuk Drama Kampı Neden Almalısınız?

Yukarıda bahsettiğimiz formuyla çocuk drama kampı veya çocuk drama atölyesi programları; çocukların her şeyden önce empati yeteneklerini geliştirmesi açısından son derece önemlidir. Kendilerini başkalarının yerine koymayı öğrenen çocuklar; farklı insanların ve canlıların hislerini deneyimleme şansı bulmakta, kendilerini onların yerine koyarak dünyaya farklı perspektiflerden bakmayı öğrenmektedir.

Elbette çocuk yaz okulu 10-15 yaş çocuk drama kampı programlarının tek faydasının bu olduğunu söylemek büyük bir haksızlık olur. Bunun dışında 10-15 yaş çocuk drama kampı ile çocuklarınızın edineceği kazanımları şu şekilde sıralayabiliriz:

 • Çocukların özgüven kazanmalarına yardımcı olur.
 • Sosyal becerilerini geliştirir.
 • Empati kabiliyetlerini güçlendirir.
 • Yeni hobiler edinmelerini sağlar.
 • Okul ve sınav stresinden uzaklaşmalarına destek olur.
 • Bedensel farkındalıklarını arttırır.
 • Okul başarısını destekler.
 • Odaklanma süresini arttırır.
 • İletişimsel becerilerini geliştirir.
 • Sanat sevgisi kazandırır.
 • Yeteneklerini erken yaşta fark etmelerini sağlar.
 • Yaratıcılıklarını açığa çıkarır.

[widget-198]

Gelişimlerini Yaratıcı Drama ile Destekleyin!

Çocuklarınızın bu yaz tatilini çok daha eğlenceli ve aynı zamanda gelişimleri açısından kazanımlarla dolu etkinliklerle geçirmesini istemez misiniz? O halde 10-15 yaş çocuk drama kampı ile tanışmanızın tam zamanı! İhtiyaçlarına ve yeteneklerine göre hazırlanan çocuk drama eğitimi ile geleceğin yaratıcı ve kendinden emin çocuklarını yetiştiriyoruz!

Sanat Akademi’de 10-15 yaş çocuk drama kampı kayıtları çoktan başladı! Siz de Sanat Akademi’nin renkli dünyasıyla çocuklarınızı tanıştırın, 10-15 yaş drama kampı ile onlara farklı ve gelişimlerine katkı sağlayacak bir karne hediyesi verin. Çocuk drama kampları ve çocuk yaz okulu fiyatları hakkında bilgi almak için bize ulaşın.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44