Sanat Akademi

MEB'e Bağlı Ruhsatlı Bir Eğitim Kurumudur

Türkçe

tr

Dil Seçimi

Dil Seçimi

Yaz Okulu – Çocuklarınız Verimli Bir Yaz Geçirsin!

Çocuklarınızı Neden Yaz Okuluna Göndermelisiniz?

Yaz okulu; çocukların yaş gruplarına, ilgi alanlarına ve meraklarına göre eğitim aldıkları kurumlardır. Okulların bitmesiyle birlikte başlayan yaz okullarında çocuklar, resimden müziğe, spordan tiyatroya kadar eğlenceli ve öğretici eğitimler alırlar. Faydası saymakla bitmeyen yaz okulları, çocukların yaz tatillerini daha verimli geçirmelerini sağlıyor. 

Yaz okulları, birbirinden yararlı programlarıyla ailelerin tercihi oluyor son yıllarda. Ancak hangi yaz okulu ya da yaz kursu daha iyi konusunda tercih yapmak biraz zor olabiliyor. Bu nedenle yazımızda yaz okullarının faydalarını ve yaz okulu türlerini işleyeceğiz. Çocuklarınıza en çok hitap eden yaz kurslarını önerilerimiz arasından seçebilirsiniz. 

[widget-197]

 

Yaz Okulunun Çocuklara Faydaları – Sosyal ve Aktif Çocuklar Yetişiyor! 

Yaz okulları, sadece eğlenilecek ve vakit öldürülecek yerler değil. Çocukların fiziksel, sosyal, bilişsel ve duygusal gelişimlerine de katkı sağlıyor. Okulda edinemedikleri becerileri yaz kurslarında edinme fırsatı buluyorlar. Temelde yaz okulunun faydaları olarak uzmanlar şu başlıkları belirtiyor: 

 • Sosyalleşme: Yaz okulunun faydaları olarak öncelikle sosyal becerilere katkısı karşımıza çıkıyor. Çekingen, içe kapanık ve sosyalleşmekten hoşlanmayan çocuklar, yaz okullarında tamamen dışa dönük oluyorlar. 

 • Yetenek Geliştirme ve Beceri Kazanma: Yaz okulları ayrıca yeteneklerin keşfi ve geliştirilmesinde de öncü. Okulda fark edilmeyen enstrüman çalma, şarkı söyleme, resim yapma gibi beceriler yaz okulu ile açığa çıkıyor. 

 • Özgüven Kazanma: Çocukluk çağının en büyük sorunlarından biri olan özgüven eksikliği de yaz okulları ile ortadan kalkıyor. Yaz okulu derslerinde dans ederek, rol yaparak, şarkı söyleyerek kendilerine güven kazanıyor çocuklarımız. 

 • İletişim Becerilerini Geliştirme: Yaz okulunun faydaları olarak çocuğun ifade becerilerini geliştirmesi de var. Etkinlik ve aktiviteler ile çocukların sözlü ve sözsüz iletişim yeteneklerini geliştiren yaz okulları, onlara kendilerini doğru ifade etme fırsatı veriyor. 

 • Sorumluluk Alma: Yaz okulu programları takım çalışmasını ve birlikte hareket etmeyi gerektirdiği için çocukların sorumluluk duygularını da geliştiriyor. Böylece daha girişken ve aktif oluyorlar. 

 • Bireysel Farkındalık: Yaz okulu çocuklarımızın kendilerine dair farkındalıklarını da destekliyor. Benliğinin, bedeninin, isteklerinin fakına varıyor çocuklar. 

 • Hareket Etme: Yaz okulu programları sayesinde bolca hareket eden çocuklarımız, yaşlarının getirdiği fiziksel gelişim sorunlarını daha hızlı atlatıyorlar. Hareket etmeyi ve spor yapmayı çok seviyorlar. 

Yaz Okulu Programları Neler? 

Yaz okulu programlarının faydaları bunlar, peki hangi yaz okulları var? Bakalım…

Genel Yaz Okulu Programları

Yaz okulu dediğimizde aklımıza sportif faaliyetlerin ağırlıklı olduğu yerler geliyor. Genel yaz okulu programlarında dil dersleri, sosyal, sportif ve kültürel aktiviteler bir arada oluyor. Çocuklar hem tiyatro, müzik, dans, resim eğitimleri alıyor hem de spor yapıyorlar. İngilizce, Almanca gibi dil dersleri de görüyorlar. 

Akademik Amaçlı Yaz Okulları

Yaz okulları akademik amaçlı da oluyor. Akademik amaçlı yaz okulları IELTS, SAT, Matematik, Üniversite hazırlık gibi programlara yönelik eğitimler sunuyor. Ardından günlük kültürel aktiviteler yapılıyor. Çocuklar sınava hazırlanırken aynı zamanda streslerini azaltacak aktiviteler de yapıyorlar. 

Sanat Yaz Okulları

Sanat yaz okulları ailelerin en çok tercih ettiği yaz okulu seçeneği oluyor. Dans, müzik, tiyatro ve resim gibi dersler işleniyor. Bunlar: 

Tiyatro ve Yaratıcı Drama Kursları: 7 – 9 yaş tiyatro kursu, 10 – 13 yaş tiyatro kursu, 14 – 17 yaş tiyatro kursu, 4 – 6 yaş yaratıcı drama kursu, 7 – 9 yaş yaratıcı drama kursu, 10 – 12 yaş yaratıcı drama kursu, 13– 14 yaş yaratıcı drama kursu

Dans Kursları: Hip hop kursu, Street jazz kursu, Modern dans kursu, Latin dans kursu, Salsa kursu, Tango kursu, Break dance kursu, Oryantal kursu, Zumba kursu, Bale kursu

Müzik Kursları: Piyano kursu, Gitar kursu, Keman kursu, Bateri kursu, Yan flüt kursu, Viyolensel kursu, Orff kursu, Perküsyon kursu, Şan solfej kursu

Resim Kursları: Hobi resim kursu, Graffiti kursu, Karakalem kursu, Karikatür kursu, Kuru boya kursu, Yağlı boya kursu, Sulu boya kursu, Taş boyama kursu, Ahşap boyama kursu

[widget-198]

Spor Yaz Okulu

Yaz okulu programları arasında yer alan spor yaz okulunda spor aktiviteleri ile beraber İngilizce eğitimleri veriliyor. Çocuklar farklı spor dallarında yeteneklerini keşfetme fırsatı buluyorlar. 

Spor ve Aktivite Kursları

 • Futbol 

 • Basketbol

 • Voleybol

 • Tenis

 • Yelken

 • Kürek

 • Binicilik 

Dikkat Edin!

Deneyimsiz yaz okulları çocuklarınızın zamanını sizin ise paranızı çalacaktır! Önerilen yaz okullarını tercih edin...

Çocuklarınızın İlgi Alanlarına Özel Yaz Okulları

Yaz okulu seçerken mutlaka çocuğunuzun ilgi alanlarını göz önünde bulundurmalısınız. Yapmaktan hoşlandığı aktivitelere dair yaz okulları ile kendilerini geliştirmelerine fırsat verebilirsiniz. Sınavlara hazırlanan çocuklarınız için akademik amaçlı yaz okulları tercihiniz olabilir ancak daha çok eğlenmeleri ve sosyalleşmeleri için sanat yaz okulları ve spor yaz okulları seçeneklerini değerlendirebilirsiniz. 

Unutmayın, önemli olan onun ne kadar mutlu olacağı! Yaz okulu programları hakkında bilgi almak ve yaz okulları arasından tercih yapmak için eğitim danışmanlarımızdan destek alabilirsiniz. Yaz okulu fiyatları için bize ulaşın.

Yorum Yap

Bilgi Al
Bilgi Al +90 (850) 532 33 44